Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Calgary

Calgary - Harry Hays Building
Fot. kootenayvolcano

Jest największym miastem kanadyjskiej prowincji Alberta. Calgary jest położone w przepięknej okolicy. Cała Kanada słynie z dzikich, nienaruszonych krajobrazów, ale fakt, że tuż po wyjeździe w dużej metropolii można znaleźć się niemalże w lesie dodaje Calgary dodatkowego uroku. Miasto jest zlokalizowane w odległości 80 kilometrów od Gór Skalistych, nad rzeką Bow. Jest tłumnie odwiedzane przez  miłośników górskich wędrówek robiących sobie przystanek w drodze ku szczytom.

Historia

Przed pojawieniem się Europejczyków okolice Calgary były zamieszkiwane przez rdzennie kanadyjskie plemiona. Historia powstania miasta jest silnie związana z przybyciem Europejczyków na te tereny. Początek istnienia Calgary datuje się na rok 1875. Wówczas brytyjskie oddziały wojskowe, które tu przybyły zdecydowały, że miejsce jest idealne na założenie fortu. Chroniony przez góry i rzeki fort początkowo był nazywany po prostu Fortem nad rzeką Bow, ale wkrótce pułkownik James McLeod nakazał przemianowanie go na „Calgary”. Słowo to pochodzi prawdopodobnie od wikińskiego określenia „kald gart” co oznacza „zimny zamek”. Miasto zaczęło rozwijać się szybciej po wybudowaniu w okolicy torów Kanadyjskiej Kolei Żelaznej oraz dworca w roku 1883. Już rok później liczyło sobie 4 tysiące mieszkańców – całkiem sporo jak na tamte czasy. W 1902 roku w prowincji Alberta odkryto złoża ropy naftowej, jednak jej wydobycie zaczęło mieć spore znaczenie dopiero ponad 40 lat później. Dzięki ropie Calgary stało się najszybciej rozwijającym się ośrodkiem Kanady. Wkrótce na miejscu dawnych budynków zaczęły wyrastać lśniące wieżowce. W 1988 roku w Calgary odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, co zwróciło uwagę świata na kanadyjskie miasto. Wciąż zdobywa ono uznanie w licznych rankingach, a przez mieszkańców jest uznawane za najlepsze miejsce pod słońcem.

Atrakcje

Fani opalania i plażowania nie mają tutaj czego szukać. Jak już było wcześniej powiedziane miasto leży w pobliżu gór, więc przyciąga raczej turystów nastawionych na wspinaczkę. W Calgary mają oni szansę odpocząć i zobaczyć kilka atrakcji.Czekają na nich zabytki, galerie sztuki i muzea. Calgary dysponuje szeroką ofertą restauracji, barów i dyskotek.Okolica sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.

Kiedy lecieć ?

Położenie Calgary sprawia, że temperatura tu nie należy do najwyższych, a nierzadko ulega bardzo gwałtownej zmianie. Najcieplej jest w miesiącach letnich, najwyższe temperatury nie są raczej wyższe niż 16 stopni C. W miesiącach zimowych występują temperatury ujemne, nie występują tam jednak wielkie mrozy. Temperatury w zimie wahają się od -1 do -9 stopni C.

Dzięki Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Calgary za bardzo niską cenę. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Calgary.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa