Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Drezno - zabytki

Znajdź nas w social mediach

Drezno zabytki
Grossen Garten
Fot. backkratze

Szukając ciekawego miejsca do spędzenia kilku wolnych dni powinniśmy przede wszystkim szukać wśród miast, które znajdują się blisko polskiej granicy, by podróż do miejsca turystycznego nie trwała zbyt długo. Miastem o ciekawej historii, godnym zwiedzenia jest bez wątpienia Drezno. Położone na południu Niemiec miasto leży tylko nieco ponad 200 km od Wrocławia. Dla osób z południowo-zachodniej Polski może to być doskonały cel podróży na długi weekend. Wybierając się do Drezna na kilka dni można pojechać autem, a jeśli mieszkamy dalej warto sprawdzić oferty loty do Drezna.

Planując podróż do Drezna zaplanujmy wcześniej co będziemy zwiedzać. Podstawowe zabytki, które powinny znaleźć się na liście każdego turysty przedstawione zostały poniżej.

Zamek w Dreźnie

Dresdner Schloss to najważniejszy zabytek w mieście, który ma pond 800 lat tradycji. Rezydencja książąt Saksonii to budynek o bogatej historii, który jest doskonałym przykładem renesansowej i barokowej sztuki. Obecny zamek jest rekonstrukcją historycznej budowli, która została zniszczona w roku 1945 przez aliantów, którzy zdobywali w tym czasie niemieckie tereny.

Zwiedzanie i bilety

Dla zwiedzających, zamek został udostępniony po całkowitej odbudowie dopiero w 2004 roku. Ceny biletów do zamku to koszt kilku Euro od 3 do 6 w zależności od wystawy. Można również w cenie 10 Euro zakupić bilet pozwalający na wejście na każdą wystawę.

Pałac Zwinger

Pośród istotnych budynków jest również późnobarokowy zespół pałacowy Zwinger wzniesiony w XVIII wieku na życzenia Fryderyka Augusta I, który był również królem Polski. Budynek jest doskonałym przykładem architektury późnego baroku. W czasach po wybudowaniu, był on miejscem, gdzie odbywały się najważniejsze uroczystości w Dreźnie. Obecnie stanowi on muzeum, w którym zlokalizowana jest między innymi Galeria Dawnych Mistrzów.

Zwiedzanie i bilety

Ceny biletów kształtują się w granicach 3-6 € w zależności od wystawy, na którą zdecydujemy się wybrać.

Albertinum

Monumentalny gmach powstały w II połowie wieku XVI był początkowo siedzibą zbrojowni. W XIX wieku został przekształcony na muzeum i podobną rolę spełnia on współcześnie. Obecnie w Albertinum mieści się Muzeum Państwowych Zbiorów Sztuki. Pośród zbiorów muzeum znajduje się między innymi Galeria Nowych Mistrzów, a także bogaty zbiór rzeźb. Budynek w czasie II wojny światowej został mocno zniszczony i musiał zostać odbudowany, a zbiory były odzyskiwane z ZSSR, do którego w czasie wojny je wywieziono. Dziś w muzeum możemy podziwiać dzieła takich artystów jak Caspar David Friedrich (romantyzm), Claude Monet (impresjonizm) czy Otton Dix (ekspresjonizm). Wstęp- 8 €.

Katedra Świętej Trójcy w Dreźnie

Ważnym miejscem, jeśli chodzi o budynki sakralne na terenie Drezna, jest oczywiście Katedra Świętej Trójcy nazywana również Kościołem Dworskim. Zlokalizowana blisko rezydencji Wettynów katedra jest przykładem świątyni w stylu późnego baroku. Jest to również jedna z największych budowli sakralnych na terenie całego Drezna. Dla polskich turystów szczególnie ciekawym miejscem może być krypta Wettynów, gdzie znajdują się ciała książąt Saksonii, a także pochodzących z tego kraju królów Polski.

Grosser Garten

Wśród terenów zielonych na uwagę zasługuje bez wątpienia barokowy park w Dreźnie założony w XVII wieku. Jest to wielkich rozmiarów teren, który w sumie zajmuje prawie dwa kilometry kwadratowe. W centrum parku zlokalizowany jest barokowy pałac, który jest doskonałym przykładem sztuki w tymże stylu. Na obrzeżach parku zlokalizowane zostało między innymi Zoo oraz park botaniczny.

Oprócz tego znajduje się tam również szklana manufaktura Volkswagena. Jest to więc miejscem warte zobaczenia przez turystów szczególnie, że dostęp do niego jest wolny i nie wymaga kupowania biletów.

Muzeum kolei

W Dreźnie każdy znajdzie coś dla siebie - nawet miłośnicy kolei. Muzeum kolei powstało w dawnym zakładzie taboru kolejowego. Można tam zobaczyć lokomotywy starych, pochodzących z początku XX wieku, pociągów. Przy okazji różnych wydarzeń, istnieje nawet możliwość podróży zabytkowymi lokomotywami.

Zwiedzanie i bilety

Wstęp kosztuje 3 €. Muzeum czynne od kwietnia do września w każdą 1 i 3 sobotę miesiąca.

Zobacz: tanie loty do Drezna.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!7 ofert od 347 Sprawdź