Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Dreźnie

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: DRS; kod ICAO: EDDC)

Międzynarodowe lotnisko położone w Klotzsche 9 km na północny-wschód od centrum Drezna. W 2008 roku lotnisko obsłużyło ponad 1,8 miliona pasażerów.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, poczta, taras widokowy. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +49-351-881-0.

Punkt informacji lotniskowej znajduje się na terenie terminala.

Na lotnisku na obu terminalach znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Sixt, Budget i Europcar. Dane kontaktowe dostępne są na stronie wypożyczalnie samochodów.

Na terenie lotniska znajduje się 3.000 miejsc parkingowych, w tym nowoczesny garaż wielokondygnacyjny na ponad 1500 samochodów. Połączony jest on z terminalem szklanym mostem dla pieszych – nazywanym również Skywalk. Oprócz tego są jeszcze trzy parkingi długoterminowe oraz parking krótkoterminowy przed terminalem. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja
Lotnisko znajduje się 9 kilometrów na północny wschód od śródmieścia Drezna. Samochodem osobowym można do niego dojechać autostradami A4/A13 oraz drogą federalną B97. Na autostradzie A4 znajduje się bezpośredni zjazd „Dresden-Flughafen”
.
TAKSÓWKI
Przejazd taksówką z centrum Drezna (na przykład z placu Postplatz) na lotnisko kosztuje ok. 16-18 Euro. Postoje taksówek znajdują się bezpośrednio przed wejściami do terminala.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Przed wejściem do terminala znajdują się przystanki linii autobusowych 77, 97 i 425.

  • Autobus linii 77 odjeżdża sprzed terminala Portu Lotniczego w Dreźnie do zakładów Infineon. Na przystanku »Infineon-Nord« (czas przejazdu: 7 min.) podróżni mogą przesiąść się do tramwaju linii 7 w kierunku Pennrich. Tym tramwajem dojadą Państwo do przystanku Drezno Neustadt (ok. 15 min.), do dworca głównego (ok. 25 min.) oraz do ważnych punktów przesiadkowych publicznej komunikacji miejskiej.
  • Autobus linii 97 kursuje na trasie: terminal Portu Lotniczego w Dreźnie, Grenzstraße, Fontane-Center, Käthe-Kollwitz-Platz (tutaj możliwość przesiadki do tramwaju linii 7 w kierunku centrum miasta/Gorbitz), dworzec Drezno-Klotzsche (tutaj możliwość przesiadki do linii 2 szybkiej kolei miejskiej i do komunikacji regionalnej) oraz Hellerau.
  • Autobus linii 425 kursuje pomiędzy terminalem Portu Lotniczego w Dreźnie, Centrum Technologii Masek, zakładem AMD, Boxdorf i Radebeul.

Bilet kosztuje 1,80 Euro (ważny na tramwaj, autobus i szybką kolej miejską). Bilety dostępne są w automacie na przystanku autobusowym lub w punkcie informacyjnym na poziomie przylotów.

TRANSPORT KOLEJOWY
Linia S2 szybkiej kolejki miejskiej łączy Port Lotniczy w Dreźnie z centrum miasta, a w dni robocze także z miastami Heidenau i Pirna. Przystanek szybkiej kolei miejskiej znajduje się w podziemnej kondygnacji terminala. Nowoczesne, piętrowe pociągi kursują co 30 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 1,80 Euro (ważny na szybką kolej miejską, tramwaj i autobus liniowy). Bilety dostępne są w automatach na przystanku szybkiej kolei miejskiej lub w punkcie informacyjnym w terminalu na poziomie przylotów.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.dresden-airport.de

Adres
Flughafen Dresden GmbH
Flughafenstraße
01109 Dresden
Deutschland

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aeroflot, Air Berlin, , Jet Air, Lufthansa, Tunisair.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!7 ofert od 347 Sprawdź