Treść strony

tanie-loty-do-czech

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do CzechOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 118Wybierz
 • Ostrawa (OSR) Mosnov Int. Apt.od 367Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Czech

Znajdź nas w social mediach

Starówka Pragi
Fot. SXC

Czechy to kraj zadziwiający swoim spokojem i wyjątkowo przyjazny turystom. Na tę atmosferę składa się kilka czynników. Czechy same w sobie są niezwykle urokliwe. To kraj pięknych lasów i ciekawie ukształtowanych terenów górskich, kuszących nie tylko swoją urodą, ale w wielu przypadkach, także zupełną dziewiczością. W takich miejscach jak Czeska Szwajcaria, Morawy czy liczne skalne miasta można znaleźć nienaruszone, dzikie ostoje, zachwycające niepowtarzalnymi krajobrazami i widokami. W Czechach swój bieg rozpoczyna Łaba, jedna z ważniejszych rzek Europy.

Czechy to również wyjątkowa historia i przebogata kultura, których ślady można podziwiać na każdym niemal kroku – od Pragi, perły wśród europejskich miast, po wiekowe uzdrowiska, jak Karlove Wary. Na dzisiejszy wizerunek Czech ma wpływ zarówno najdawniejsza historia (kiedy na tronie Czech zasiadali Luksemburgowie czy Habsburgowie, a kraj pod przewodnictwem Jana Husa ogarnął poważny konflikt na tle religijnym i społecznym), jak i współczesne wydarzenia (aksamitna rewolucja wymierzona we wpływy socjalistyczne, pod które kraj dostał się po II wojnie światowej, podział niegdysiejszej Czechosłowacji na dwa odrębne kraje, aż po wstąpienie do NATO i przyjęcie w poczet państw Unii Europejskiej).

Wydaje się jednak, że burze przeszłości nie mają wpływu na mieszkańców kraju. To dzięki nim jest on tak przyjazny turystom. Czesi to ludzie wyjątkowo otwarci i potrafiący cieszyć się życiem, do którego podchodzą z dużym dystansem. Mieszkańcy Wiedzą oni także, co znaczy dobrze zjeść i dobrze się napić. Kuchnia czeska, choć ciężka, jest doskonała, a czeskie piwo - znane i cenione na całym świecie (ma też bogatą tradycję, którą w dziesiątkach lokalnych browarów pielęgnuje się do dziś). Z jednej strony tradycja i historia, z drugiej nowoczesność, otwartość i dobra zabawa – wakacje spędzone w Czechach z pewnością pozostawią niezapomniane wrażenia.

Kiedy szukać okazji na tanie loty do Czech?

Termin wakacji w Czechach w dużej mierze jest uwarunkowany celem podróży. Jeżeli ktoś planuje zwiedzanie zabytków, na pewno nie przyjedzie do Czech w okresie jesienno-zimowym, tym bardziej, że od listopada do marca sporo atrakcyjnych obiektów (np. zamki w okolicach Pragi) jest zamkniętych albo otwartych zaledwie kilka godzin dziennie. W tym okresie można za to swobodnie polecić wyprawę w góry  (zapalonym narciarzom oczywiście). Czechy zdecydowanie najlepiej jest zwiedzać późną wiosną i latem, od maja do września,. Samą Pragę  od końca czerwca do sierpnia, a także w okresie Bożego Narodzenia, zadeptują tłumy turystów. Kto nie lubi tłoku i wysokich cen w sezonie, na wizytę w stolicy powinien wybrać inny czas.

Z serwisem Tanie-Loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Czech w bardzo prosty i komfortowy sposób. Jeśli wybierasz się do Czech, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź