Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Pragi

Znajdź nas w social mediach

praga
Praskie Stare Miasto nocą
Fot. SXC

Stolica i największe miasto Czech, jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie i na świecie, corocznie odwiedza ją je miliony turystów. Nazwa miasta wywodzi się od czeskiego słowa "práh", które oznacza próg domu – domu gościnnego i otwartego, takiego jakim dla turysty jest właśnie Praga.

Do Pragi przylgnęło na przestrzeni setek lat mnóstwo przydomków. Pisarze, poeci, królowie nazywali ją „Złotą Pragą”, „miastem stu wież”, „złotym okrętem na Wełtawie”, „Matką Miast” lub „Sercem Europy”, a jej bogata historia ukazuje się każdemu turyście w postaci niesamowitego bogactwa zabytków architektury. Zwiedzający mogą tutaj zobaczyć zarówno romańskie rotundy, jak i gotyckie wieże, katedry, renesansowe domy możnych, pałace, synagogi żydowskie, barokowe kościoły i klasztory czy unikalne kubistyczne, klasycystyczne i secesyjne zabytki. Historyczne centrum Pragi od 1992 roku należy do grona zabytków światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Jest to także miejsce, w którym życie kulturalne wciąż tętni niesłabnącym rytmem. Swoim mieszkańcom i przybyszom oferuje ono ponad trzysta galerii, sal wystawowych i muzeów. Bogatą ofertę kulturalną Pragi doceniła w 2000 roku Unia Europejska, która umieściła ją wśród Europejskich Miast Kultury Roku 2000. W ten sposób został potwierdzony statut Pragi jako idealnego turystycznego celu dla tych, którzy chcą jednocześnie poznawać, zdobywać wiedzę, a przy tym dobrze się bawić.

Po zwiedzaniu miasta trzeba napić się zimnego czeskiego piwa w lokalnej knajpce. Najlepiej pod dobrą pieczeń z knedlikami, by mieć siłę do zabawy w jednym z nocnych klubów miasta - nie darmo bowiem stolica Czech nosi miano jednego z najbardziej wyzwolonych miast Europy.

Tanie loty do Pragi

Z serwisem Tanie-Loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Pragi w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki. Zobacz jakie to proste!

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź