Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do SalzburgaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Salzburga

Salzburg - panorama miasta
Fot. sxc.hu

Salzburg, miasto świątyń i muzyki, wspaniale położone w północno-zachodniej Austrii, otoczone wysokimi Alpami. Miasto liczy 150 tys. mieszkańców i jest stolicą landu sąsiadującego z niemiecką Bawarią. Usadowione wśród niedostępnych gór przez długie wieki mogło zachować niezawisłość, balansując pomiędzy Niemcami na północy, dworem habsburskim na wschodzie oraz ulegając mocnym wpływom Włoch. Barokowy klejnot w sercu Europy zawdzięcza swoją sławę wyjątkowemu połączeniu pięknej architektury z niepowtarzalnym krajobrazem. Nic dziwnego, że cała Salzburska starówka wpisana została w 1997 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przebogatemu programowi kulturalnemu, który wypełnia ponad 4000 różnego rodzaju imprez rocznie, miasto zawdzięcza status metropolii kulturalnej o światowej randze. W pobliżu Salzburga znajdują się wyborne ośrodki narciarskie Austrii, szeroko znane w Europie. Biegnie tędy najpiękniejsza wysokogórska droga widokowa Austrii - Grossglockner Hochalpenstrasse.

Salzburg jest jednym z częściej odwiedzanych przez turystów miejsc Austrii. To miasto, w którym narodził się i komponował na dworze arcybiskupim Wolfgang Amadeusz Mozart. Ku jego pamięci co roku w Salzburgu odbywa się festiwal teatralno-operowy, który przyciąga tłumy melomanów chcących usłyszeć muzykę Mozarta w mieście, w którym wychował się kompozytor. Miejsca, które przyciągają turystów to Mozartplatz z posągiem Mozarta, Akademia Muzyczna im. Mozarta i oczywiście Muzeum Mozarta, jak również jego dom. Sława  Mozarta przyćmiewa innych tworzących tutaj kompozytorów, nawet tak wielkie postaci, jak Jan Sebastian Bach czy Józef Haydn. Zupełnie nieznany jest fakt, że z Salzburga pochodził wybitny fizyk Christian Doppler oraz to, że w pobliskim Hallein mieszkał i tworzył Franciszek Ksawery Gruber – twórca kolędy „Cicha noc”.

Historia

Początki Salzburga sięgają czasów celtyckich. W epoce hegemonii rzymskiej, nad rzeką Salzach znajdowała się niewielka rzymska osada Iuvavum zniszczona w 476 roku przez plemiona germańskie. Za historycznych założycieli Salzburga uważa się biskupa Ruperta z Wormacji, który sprowadził tutaj zakon benedyktynów, oraz Irlandczyka, biskupa Wirgiliusza, który w Salzburgu zbudował pierwszą katedrę. W 798 roku miasto stało się siedzibą arcybiskupstwa, a z czasem przekształciło się w niezależne księstwo. Swój rozkwit Salzburg zawdzięcza przede wszystkim handlowi solą (o czym świadczy nazwa miasta). To niewielkie państewko stało się częścią Austrii dopiero w roku 1816.

Wspaniała barokowa architektura miasta sprawia, że Salzburg bywał nawet z przesadą nazywany „niemieckim Rzymem", gdyż Wieczne Miasto stanowiło wzór dla budowniczych stolicy Ziemi Salzburskiej. Przepiękne barokowe iglice starego miasta, otoczonego przez Festung Hohensalzburg, są niezapomniane. Inne wspaniałe zabytki to pałace Mirabell i Hellbrun ze słynnymi ogrodami wodnymi oraz kościół Św. Piotra należący do średniowiecznego opactwa benedyktyńskiego.

Piękną panoramę Salzburga można podziwiać ze wzgórza, na którym wznosi się twierdza Hohensalzburg. Stare miasto Salzburga wciska się między skalne ściany wzgórza a koryto rzeki Salzach. Wśród widocznych na dole uliczek wyróżnia się wąska Getreidegasse. To na niej znajdują się najstarsze kamienice oraz rodzinny dom Mozarta. Nad dachami górują wieże świątyń i gmach opactwa św. Piotra. Zostało ono założone około 696 roku przez św. Ruperta i jest najstarszym opactwem w Austrii.

Wybierasz się do Salzburga? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Salzburga . Tanie bilety do Salzburga są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa