Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do WiedniaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 78Wybierz
 • Warszawa (WMI) Modlinod 78Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 78Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 91Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 423Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 478Wybierz
 • Szczecin (SZZ) Goleniówod 704Wybierz
 • Rzeszów (RZE) Jasionkaod 768Wybierz
 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 772Wybierz
więcej

Treść główna

Lotnisko w Wiedniu

Znajdź nas w social mediach

vienna_airport
Terminal lotniska w Wiedniu
Fot. Cha gia Jose

(kod IATA: VIE; kod ICAO: LOWW)

Największe międzynarodowe lotnisko w Austrii, oddalone o 18 km na południowy wschód od Wiednia, w pobliżu miasta Schwechat. W roku 2008 obsłużyło prawie 20 milionów pasażerów. Lotnisko jest ważnym węzłem linii lotniczych Austrian Airlines, Port dwukrotnie w swojej historii przyjmował zawodników startujących w zimowej olimpiadzie. Ciekawostką jest też fakt, że podczas swoich podróży do Austrii papież Jan Paweł II zawsze korzystał z lotniska Wiedeń Schwechat.

 

Lotnisko posiada trzy terminale pasażerskie (terminale 1. i 2. położone w jednym budynku oraz prowizoryczny terminal 1A, obsługujący tanich przewoźników). W trakcie budowy jest właśnie nowy terminal o nazwie Skylink. Interaktywna mapa terminalu znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są: udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi, bank, bankomaty, kantor wymiany walut, poczta, sklepy, kawiarnie, restauracje, apteka, poczekalnie. Istnieją także: udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, możliwość skorzystania z sali konferencyjnej i bezprzewodowego internetu.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod czynnym 24 godziny na dobę numerem telefonu: +43 1 7007-22233.

Punkty informacji lotniskowej znajdują się w hali przylotów, w terminalu 2., przy stanowiskach autobusowych oraz przy drodze do bramek C. Na lotnisku znajdują się także specjalne monitory umożliwiające uzyskanie informacji o lotnisku.

Lotnisko umożliwia wypożyczanie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są firmy: Arac/Europcar, ATL, Avis, Budget, Hertz, National/Alamo, Sixt i Thrifty. Więcej informacji i dane kontaktowe wypożyczalni samochodów znajdują się na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Lotnisko dysponuje dwoma parkingami godzinnymi (K1, K2), dwoma parkingami wielopiętrowymi (PH3, PH4), a także parkingiem długoterminowym C. Cennik dostępny jest na stronie internetowej lotniska. Poszukujący więcej informacji mogą skorzystać z numeru telefonu: +43-1/7007-22886.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, pociąg i autobusy. Autostrada A4 jest najlepszą trasą dojazdową na lotnisko. Wyjazd z autostrady prowadzi bezpośrednio do terminalu. Inną drogą prowadzącą na lotnisko jest droga krajowa B9. Dojazd do Wiednia zajmuje około 20 minut.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed halą przylotów. Wszystkie taksówki posiadają taksometr. Można także zamówić taksówkę przy stoisku "taxi" na lotnisku i zapłacić za nią z wyprzedzeniem. Czas jazdy do centrum miasta wynosi około 20 minut.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Autobusy linii Vienna Airport Lines łączą lotnisko z Schwedenplatz, Uno-City, Südbahnhof (Stacja Kolejowa), Westbahnhof (Stacja Kolejowa). Czas podróży to ok. 20-35 minut. Istnieją także połączenia autobusowe pomiędzy lotniskiem a Węgrami i Słowacją. Więcej informacji i rozkłady jazdy na stronie internetowej lotniska.

TRANSPORT KOLEJOWY

Pociągi City Airport Train (CAT) łączące lotnisko z centrum miasta (City Air Terminal), z dworca Wien Mitte kursują bez przerwy, od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych, dwa razy w ciągu godziny. Podróż CAT trwa tylko 16 minut, co czyni go najszybszym środkiem transportu z i na lotnisko. Więcej informacji na stronie: www.cityairporttrain.at.

Kolejki napowietrzne S-Bahn łączą lotnisko z Wien Mitte i stacjami kolejowymi Wien Nord (czas podróży: 25 minut). Umożliwia ona dalszą komunikację poprzez sieć kolei podziemnej Vienna U-Bahn. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.viennaairport.com

Adres

Flughafen Wien
Postfach 1,
A-1300 Wien Flughafen,
Austria

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Austrian Airlines, Aeroflot, Airbaltic, Air Berlin, Air France, British Airways, EasyJetIberia, KLM, LOT, LufthansaTurkish Airlines.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!