przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BratysławyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Bratysławy

bratyslawa
Nocna panorama Bratysławy
Fot. SXC

Rozpościerająca się na obydwu brzegach Dunaju, położona u podnóża pasma górskiego Małych Karpat, blisko półmilionowa Bratysława już od zamierzchłych czasów była w centrum wydarzeń. Strategicznie położone miasto odegrało znaczącą rolę w historycznych dziejach Europy Środkowej.

Historia

W 1291 roku miasto uzyskało pełne prawa miejskie, stając się wolnym miastem królewskim. W wiekach XIV i XV Bratysława przeżywała okres rozkwitu handlu i rzemiosła. Założenie Academie Istropolitana (w roku 1467) wzmocniło także znaczenie Bratysławy jako centrum kultury i kształcenia na terenie ówczesnych Węgier, w 1536 roku została nawet stolicą państwa. Choć rozkwit miasta przerwały wojny, to już w XVIII wieku, szczególnie w czasach panowania królowej Marii Teresy, ponownie wzrosło znaczenie Bratysławy. Z tego okresu zachowało się do naszych czasów wiele wspaniałych pałaców i budynków. W XIX wieku zaczęło wzrastać znaczenie miasta także jako ośrodka rozprzestrzeniania się prądów oświeceniowych, a Bratysława stała się kołyską słowackiego ruchu narodowego. Wydarzenia o charakterze rewolucyjnym, ruch robotniczy i pierwsza wojna światowa odcisnęły swoje piętno również na Bratysławie, która od 1918 roku jest centrum życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego Słowaków.

Pomimo swojej bogatej historii Bratysława jest jedną z najmłodszych stolic świata. Jest otwarta i przyjazna, co doceniają turyści zwabieni szybkim pulsem miasta, urokiem jego zabytków i bogactwem historii koegzystującej w zgodzie ze współczesnością. Bratysława jest nie tylko nowoczesną metropolią, siedzibą władz i instytucji politycznych, państwowych, gospodarczych, społecznych i naukowych, ale także miejscem bujnego życia kulturalnego.

Gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Bratysławy w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Bratysławy nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Bratysławy!

Kupujesz bilet, otrzymujesz rabaty

Rezerwując bilety lotnicze w naszym serwisie zyskujesz podwójnie: oprócz niskich cen otrzymujesz też zniżki od naszych partnerów.

Zobacz zniżki

Zapisz się do newslettera i odbierz nagrody!

Zostawiając adres mailowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Artweb-Media sp. z o.o. sp.k., ul. Wiwulskiego 27/6, 51-629 Wrocław. W każdej chwili możesz zmienić zdanie.