Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do AustriiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Wiedeń (VIE) Vienna Int. Apt.od 78Wybierz
 • Graz (GRZ) Thalerhof Apt.od 884Wybierz
 • Klagenfurt (KLU) Klagenfurt Apt.od 885Wybierz
 • Linz (LNZ) Hoersching Apt.od 1068Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Austrii

Znajdź nas w social mediach

hofburg
Hofburg w Wiedniu
Fot. sxc.hu

Austria jest krajem, który można zwiedzać całe życie i nie zobaczyć wszystkiego, mnóstwo jest tutaj małych, uroczych miasteczek czy wiosek. Do tego zamki i kościoły, klasztory i oczywiście zapierająca dech w piersiach przyroda. Aż 8 miejsc w tym niewielkim przecież kraju zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Siłą rzeczy, nawet przy dłuższym pobycie nie uda się na pewno zobaczyć wszystkich miejsc w Austrii wartych odwiedzenia.

Semmering

Najwyższa i najważniejsza przełęcz łącząca Dolną Austrię ze Styrią, znajduje się na wysokości 965 m n.p.m. Znana jest powszechnie z uzdrowiska, lecz na uwagę zasługuje przede wszystkim tutejsza linia kolejowa, którą ogromnym nakładem pracy przeprowadzono w roku 1846 roku niwelując górzysty teren poprzez budowę wiaduktów i licznych tuneli. W 1998 roku kolej w okolicy Semmering została wpisana na listę UNESCO. Przez przełęcz przebiega ważny szlak komunikacyjny z Wiednia do Klagenfurtu i dalej do Włoch.

Wachau

Odcinek Dunaju na długości zaledwie 40 kilometrów zapewnić może turystom bardzo wiele atrakcji zarówno związanych z pięknem krajobrazu, jak i działalnością człowieka, która w tym regionie sięga wielu stuleci wstecz. Na trasie pomiędzy miastami Melk i Krems można podziwiać liczne zabytki, z których największe wrażenie robią: klasztor w Melk, zamek Schönbüchel, ruiny Aggstein, Dürstein i Hinterhaus oraz klasztor Göttwieg. Obiekty te położone są  w jednej linii na wzniesieniach, więc są widoczne jak na dłoni, często na szczytach skał, wśród pagórków i lesistych dolin. Fantastycznym przeżyciem jest również podróż statkiem pomiędzy w/w miastami. Można zachwycać się zarówno przyrodą czekającą na wyciągnięcie ręki, jak i dobrze widoczną z pozycji linii wody architekturą.

Hallstatt

Region umiejscowiony jest u stóp potężnego masywu górskiego Dachstein, w urokliwej okolicy pełnej spokojnych dolin, w których umiejscowione są mniejsze i większe jeziora. Wokół znajdują się Alpy, których wysokość oscyluje w granicach 2500–3000 m n. p. m. Rejon ten słynie również ze stanowisk archeologicznych i kopalni soli, których eksploatacja sięga ponad 2500 lat. Znaleziska prehistoryczne w tym rejonie są liczne, dobrze udokumentowane i bardzo wartościowe, pośród nich szczególne znaczenie miało odkrycie w XVIII wieku zakonserwowanego ciała górnika w kopalni soli. Żyjących tutaj w prehistorii ludzi określa się mianem kultury hallsztyckiej. Poza tym panują tutaj idealne warunki do uprawiania turystyki górskiej, ponieważ szlaki w tym piaskowo-wapiennym masywie są dobrze utrzymane, a widoki ze szczytów potrafią się rozciągać na wiele  dziesiątków kilometrów. W okolicy znajdują się również liczne, znane na całym świecie jaskinie, min.: gigantyczna Jaskinia Mamucia, widowiskowa Jaskinia Koppenbrüllerhöhle i piękna Jaskinia Lodowa. Punktem obowiązkowym zwiedzania okolicy jest również samo miasteczko Hallstatt.

Burgenland

Obszar na pograniczu austriacko-węgierskim położony nad Jeziorem Nezyderskim jest pośrednią formą pomiędzy krajobrazem Alp a stepami wschodu. Obszar ochronny obejmuje samo jezioro, okalający je szeroki pas trzcin oraz puszczę, która rozciąga się dalej. Krajobraz kulturowy oraz ogromne znaczenie, jakie rejon ten ma dla natury spowodowały, że w 2001 roku Austria i Węgry wspólnie doprowadziły do jego wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wspaniałe wyniki dała tutaj działalność ludzi (zakładanie winnic czy wypasanie bydła) w połączeniu z unikalnym ekosystemem, liczną florą i fauną, z których największe znaczenie mają ogromne stada ptaków żyjących tutaj na stałe albo odpoczywających w trakcie swoich wędrówek.

Punktami obowiązkowymi podczas pobytu w Austrii są także oczywiście Wiedeń, Graz, Salzburg oraz Innsbruck

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!