Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do AustriiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Wiedeń (VIE) Vienna Int. Apt.od 78Wybierz
 • Graz (GRZ) Thalerhof Apt.od 884Wybierz
 • Klagenfurt (KLU) Klagenfurt Apt.od 885Wybierz
 • Linz (LNZ) Hoersching Apt.od 1068Wybierz

Treść główna

Austria - ciekawostki

Znajdź nas w social mediach

austria - ciekawostki
Austria
Fot. Sxc.hu

Austria - jedno z mniejszych państw w Europie, który rocznie przyciąga turystów z całego świata. W Austrii można obecnie spędzić wspaniałe wakacje zimowe na desce lub nartach. Lato natomiast idealnie nadaje się na górskie wędrówki.

Austria to interesujący kraj o bogatych tradycjach i zwyczajach. Czy wiesz, że...

 1. Felling koło Gföhl – wyjątkowe miejsce na terenie Austrii, gdzie doskonale odnajdą się wszyscy miłośnicy róż. W tym miejscu hoduje się obecnie ponad 1000 rodzajów róż przywiezionych z całego świata.
 2. Jezioro Nezyderyjskie to wyjątkowe jezioro o długości ponad 35 kilometrów, które jak mówi legenda przez lata pochłonęło wiele wsi.
 3. Austria współczesna mimo powiązań z wieloma wcześniejszymi krajami swoją suwerenność datuje na rok 1955, gdy została ona przyznana przez mocarstwa światowe.
 4. Austria to jeden z kilku krajów, przez które przepływa największa Europejska rzeka Dunaj.
 5. Życie Austrii skupia się praktycznie na stolicy kraju. Obecnie bowiem ponad 25 procent populacji całej Austrii mieszka w Wiedniu. Procentowo jest to jeden z największych współczynników w całej Europie.
 6. Z Austrii pochodzi Arnold Schwarzenegger a nie jak błędnie wielu sądzi z Ameryki.
 7. Austria to kraj, który należy do ścisłej czołówki jeśli chodzi o pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Obecnie prawie 60% całej energii elektrycznej jest uzyskiwane w ten właśnie sposób.
 8. W Salzburgu znajduje się najstarsza na świecie tradycyjna karczma, która istnieje już ponad 1200 lat. Jej powstanie datowane jest na rok 803. Obecnie nadal prężnie ona funkcjonuje i obsługuje klientów.
 9. W Wiedniu zobaczyć można największy szmaragd na świecie, który waży Az 2860 karatów.
 10. Austria ma jedną z najstarszych flag narodowych na świecie. Pochodzi ona już z roku 1191 i nadal pozostaje niezmieniona.
 11. Pałac Schonbrunn jedna z największych atrakcji turystycznych całej Austrii ma aż 1440 pokojów.
 12. W Wiedniu na cmentarzu komunalnym znaleźć można aż 2,5 miliona grobów.
 13. Wiedeń to miejsce, gdzie odwiedzić możemy najstarszy na świecie ogród zoologiczny. Ma on ponad 200 lat i został założony w roku 1752.
 14. W Austrii w roku 1818 została wynaleziona maszyna do szycia, która zrewolucjonizowała rynek związany z powstawaniem ubrań. 
 15. Z Austrii pochodzi założyciel firmy Porsche, która produkuje jedne z najbardziej luksusowych samochodów na świecie.
 16. W stolicy kraju Wiedniu znaleźć można jeden z najlepszych lunaparków na całym świecie. Prater, o którym mowa to park rozpościerający się pomiędzy Dunajem a Kanałem Dunaju na powierzchni ponad 1,7 tys. hektarów. Niegdyś były to tereny łowieckie, teraz jest to miejsce zabaw i spotkań wiedeńczyków. Gigantyczny diabelski młyn górujący nad tym parkiem oraz nad miastem jest drugim po katedrze św. Stefana symbol Wiednia.
 17. W Austrii znajdziemy najwyżej położony klasztor na ziemi. Jest on obecnie miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Zachwyca swoją doskonałą barokową architekturą.
 18. W Dürrnberg znajduje sie historyczna kopalnia soli - najstarsza dostępna turystycznie. Jest to miejsce, które przyniosło bogactwo Salzburgowi i sprawiło, że miasto to doskonale się rozwinęło i mogło tam powstać wiele pięknych budowli, które finansowały właśnie pieniądze pochodzące z kopalni soli.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!