Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do InnsbruckaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Innsbrucku

innsbruck_panorama
Innsbruck
Fot. Pahu/Wikipedia

Malownicza stolica Tyrolu położona w zachodniej Austrii. Jej nazwa oznacza dosłownie "most nad Inn". Miasto jest położone w dolinie rzeki Inn, na wysokości 547 metrów nad poziomem morza. Wokół doliny wznoszą się wysokie szczyty: Nordkette (2334 m), Serles (2718 m), Patscherkofel (2246 m). Usytuowanie Innsbrucku powoduje, że miasto jest idealną bazą do wypadów turystycznych, także dla zapalonych narciarzy. Najlepiej świadczy o tym fakt, że już dwukrotnie - w 1964 i 1976 - odbywały się tutaj zimowe igrzyska olimpijskie. Często mają tu miejsce imprezy narciarskie, np. część Turnieju Czterech Skoczni. W 2008 roku Innsbruck współorganizował mistrzostwa w piłce nożnej Euro. Klimat Innsbrucku bywa zmienny i potrafi zaskoczyć. Zimy są chłodne i obfitują w opady śniegu. Pogoda w lecie jest trudna do przewidzenia. Dni mogą być chłodne, deszczowe, ale także bardzo gorące.

Historia

Historia osadnictwa w okolicach Innsbrucku zaczęła się prawdopodobnie już w okresie epoki kamienia. Wcześnie pojawili się tutaj Rzymianie. W pierwszych wzmiankach Innsbruck pojawiał się właśnie jako Oeni Pontum lub Oeni Pons, co po łacinie oznacza właśnie "most nad Inn". Wypada zauważyć, że miasto leży w pobliżu przełęczy Brenner, co również dodaje mu wartości. W średniowieczu droga przez przełęcz była jednym z ważniejszych traktów i umożliwiała najłatwiejsze przeprawienie się przez Alpy.

W 1429 roku Innsbruck został stolicą Tyrolu. Swój rozkwit zawdzięcza przede wszystkim cesarzowi Maksymilianowi I, którego miasteczko to urzekło. Cesarz, który był zapalonym alpinistą i myśliwym, przeniósł tu nawet swój dwór. W 1564 roku Innsbruckiem rządził Ferdynand II, Arcyksiążę Austrii. Jego panowanie pozostawiło po sobie wiele godnych uwagi zabytków, np. zamek Ambras. Do 1665 roku w Innsbrucku rządziła dynastia Habsburgów, której lokalna odnoga jednak właśnie wtedy wygasła.

Podczas wojen napoleońskich Innsbruck scedowano na rzecz Bawarii (wówczas była ona sprzymierzona z Francją). Andreas Hofer, karczmarz, poprowadził chłopską armię do walki o niepodległość. Rebelia odnosiła początkowo zwycięstwa nad wojskami francusko - bawarskimi, z czasem jednak szczęście się od chłopów odwróciło. Hofer został zabity przez pluton egzekucyjny, a Innsbruck pozostał częścią Bawarii do 1814 roku. Tuż przed II wojną światową Niemcy dokonali aneksji Austrii. W czasie wojny Innsbruck przeszedł liczne bombardowania.

Innsbruck jest co prawda niewielkim miastem (aktualnie ok. 120 tys. mieszkańców), jednak w trakcie roku niemal bez przerwy gości niezliczone rzesze turystów. Oprócz doskonałych warunków do aktywnego spędzania czasu, przyciąga ich także pełna uroku zabudowa miasta. Innsbruck jest kulturalnym i ekonomicznym centrum zachodniej Austrii. Posiada też własny uniwersytet i akademię medyczną. Miastem partnerskim Innsbrucku w Polsce jest Kraków.

Wybierasz się do Innsbrucku? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Insbrucku . Tanie bilety do Innsbrucku są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa