Treść strony

tanie-loty-do-argentyny

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do ArgentynyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Ushuaia (USH) Islans Malvinas Int. Apt.od 7888Wybierz
 • Cordoba (COR) Ingeniero Aeronáutico Ambrosio L.V. Taravella Int. Apt.od 9898Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Argentyny

Znajdź nas w social mediach

Wodospady Iguazu - najpiękniejsze miejsce w Argentynie
Fot. sxc.hu

Argentyna ma opinię państwa europejskiego, które przez przypadek znajduje się w Ameryce Południowej. Opinia ta zawiera sporo prawdy. Argentyna to kraj pełen skrajności - miasta na europejskim poziomie (zarówno pod względem kultury, jak i architektury) oraz prowincja, gdzie do dziś spotyka się ludzi żyjących zgodnie z tradycją Indian. Także klimatycznie jest to kraj zróżnicowany: na południu znajdziemy położoną w arktycznym klimacie Patagonię, zaś na połnocy panuje gorący klimat tropikalny.

Podróż po Argentynie będziemy wspominać z przyjemnością, także ze względu na gościnność i serdeczność mieszkańców tego kraju, którzy są jego niewątpliwym atutem.

Turystów przyciągają do Argentyny: wspaniały krajobraz, puszcze tropikalne, malowniczo położone jeziora, przepiękne szczyty górskie, lodowce oraz piaszczyste plaże. Wschodnią część państwa zajmuje nizinna Pampa. Na zachodzie znajdziemy majestatyczne Andy, z najwyższym szczytem kontynentu Amerykańskiego - Aconcagua o wysokości 6962 m. n. p. m. W Andach miłośnicy zimowych szaleństw i górskiej turystyki mogą przeżyć przygodę swojego życia. Spośród innych form aktywnego wypoczynku warto wymienić: spływy górskimi potokami, windsurfing czy lotniarstwo.

Argentyna słynie na świecie jako ojczyzna tanga. Dawniej był to taniec wykonywany wyłącznie przez najbiedniejszych ludzi z przedmieścia Buenos Aires. Uznawany za niemoralny, był zakazany w “wyższych sferach". Dzisiaj tango należy już do klasyki i jest jednym z najbardziej lubianych tańców latynoamerykańskich.

Za najpiękniejsze miejsce w Argentynie uchodzi bardzo widowiskowy wodospad Iquazu, który co roku przyciąga miliony turystów. Odwiedzają oni chętnie także: Półwysep Valdes, wysokogórski park Aconcagua, park narodowy Los Alerces, jezioro Nahuel Huari, park narodowy Los Glaciares oraz nadmorski park narodowy Ziemi Ognistej – Tierra del Fuego.

Historia

Nazwa "Argentyna" pochodzi od łacińskiego słowa argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pierwszym miastem na terytorium Argentyny było Buenos Aires, powstałe w 1536 roku. Od 1776 ziemie te należały do wicekrólestwa Peru, a potem do wicekrólestwa La Platy. Na początku XIX wieku miasto zostało podbite przez Brytyjczyków, pokonanych niedługo potem przez armię obywatelską. W 1810 roku antyhiszpańskie powstanie Kreolów pozbawiło korony króla. Potem wyparto Hiszpanów z kraju. 9 lipca 1816 kongres, wraz z przedstawicielami prowincji proklamował w San Miguel de Tucuman niepodległość Zjednoczonych Prowincji La Plata. To właśnie te wydarzenia ustanowiły datę 9 lipca początkiem wolnej Argentyny i obecnie dzień ten obchodzony jest jako narodowe święto niepodległości. Także XX wiek był w historii tego kraju okresem niezwykle burzliwym. Przewroty, rządy wojskowych junt, zamachy stanu, następnie rządy Juana Perona - okres totalitaryzmu politycznego, ale także względnej stabilizacji.  Po jego śmierci w 1973 władzę objęła jego trzecia żona. Rząd junty w latach 1976-1982, wojna o Falklandy - dopiero od 1983 panuje tu demokracja. Od tego czasu Argentyna zbliżyła się z Wielką Brytanią i USA.

Kiedy lecieć?

Klimat Argentyny jest dość zróżnicowany. Im bliżej wybrzeża, tym wilgotniej i tym większa roczna suma opadów. Patagonia jest dosyć sucha, natomiast na Pampie deszcz gości częściej. Do Patagonii najlepiej wybrać się w styczniu, lutym lub marcu (wtedy trwa tam lato), o ile nie odstraszają nas tłumy turystów. Jednak poza sezonem pogoda może nie być zbyt zachęcająca. Na północy kraju lata są niezwykle duszne i upalne, w centrum natomiast bardziej znośne. W centrum są również chłodnie zimy, dlatego lepiej się w te rejony wybrać w miesiącach letnich.

Porównaj tanie loty do Argentyny i zarezerwuj bilety lotnicze.
Przejrzyj nasze promocje lotów do Argentyny lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć najtańsze bilety lotnicze do  Argentyny lub do innej lokalizacji.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź