Treść strony

tanie-loty-do-boliwii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do BoliwiiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Santa Cruz (VVI) Viru Viru Int. Apt.od 5938Wybierz
 • La Paz (LPB) El Alto Int. Apt.od 6083Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Boliwii

Znajdź nas w social mediach

Boliwia
Większość terytorium Boliwii zajmują Andy
Fot. sxc.hu

Oficjalna nazwa – Wielonarodowe Państwo Boliwii – najlepiej oddaje specyfikę tego kraju Ameryki Południowej. Niestety piękno i bogactwo przyrody, jakiego można tutaj doświadczyć wydaje się być przytłumione przez wszechobecną biedę, liczne konflikty społeczne, wysoki wskaźnik przestępczości, bardzo aktywną działalność karteli narkotykowych oraz ogromną korupcję na wszystkich szczeblach władzy.

Boliwia jest jednym z dwóch krajów w Ameryce Południowej, który nie ma dostępu do morza (utraciła go w 1884 roku), nie można jednak zapomnieć, że większość terytorium kraju zajmują wysokie i niezwykle malownicze Andy, których szerokość wynosi około 600 kilometrów. Klimat Boliwii w przeważającej części określany jest mianem podrównikowego wilgotnego (około 2000 – 3000 milimetrów opadów w ciągu roku), na podgórzu charakteryzowany jest jako klimat kontynentalny wilgotny, a w górach - kontynentalny suchy z ilością opadów nieprzekraczającą 600 milimetrów rocznie. Przyroda w Boliwii prezentuje natomiast całe bogactwo dostępne dla tej szerokości geograficznej– można tutaj podziwiać większość ekosystemów Ameryki Południowej – znaczną powierzchnię kraju pokrywa bujny las deszczowy z niewyobrażanym bogactwem flory i fauny, jakie można spotkać tylko w równikowej dżungli, poza tym występują na wyżynach charakterystyczne stepy i półpustynie, zwane "puna", a składające się głównie z traw, niewielkich krzewinek, pojedynczych zarośli, karłowatych drzewek i kaktusów. Watro wspomnieć również o solniskach, na których rozwija się unikalna formacja roślinna zwana "puna de tola" ze względu na specyficzny gatunek krzewu (Lepidophyllume quadrangulare), który ją tworzy. W wysokich górach (najpotężniejsze szczyty osiągają wysokości przekraczające 6000 m. n. p. m.) można natomiast podziwiać liczne endemiczne gatunki przystosowane do panujących tam trudnych warunków atmosferycznych. W Andach można również zaobserwować piętrowy rozkład roślinności na terenach górskich zależny od wysokości oraz w dużej części od lokalnego mikroklimatu.

Interesująca jest również demografia Boliwii – jest to bardzo niejednorodny kraj, w skład społeczeństwa boliwijskiego wchodzi kilkaset grup, przede wszystkim różnych plemion Indian, ale także białych osadników z Europy z czasów kolonialnych i późniejszych okresów, znacznej ilości ludności pochodzącej z mieszanych związków, niewielkiej głupy Afrykanów i Azjatów. Specyficzna historia Boliwii, która jako państwo skupiała od początku swego powstania wielką liczbę słabo związanych ze sobą niewielkich społeczności, które często posiadały własny odrębny język i tradycje powoduje, że ludność regionalna czuje się słabo powiązana z centrum kraju, pojawiają się tendencje separatystyczne a sytuacja w kraju ciągle jest niestabilna. ¾ ludności to niewielkie plemiona indiańskich górali zamieszkujące Andy, większość ludności Boliwii mieszka na wysokości powyżej 3000 m. n. p. m.

Boliwia jest jednym z najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów Ameryki Łacińskiej – głównym bogactwem kraju są przede wszystkim drogocenne gatunki drzew egzotycznych rosnące w tropikalnej dżungli, rudy cyny i cynku wydobywane w kopalniach na terenie całego kraju oraz pokaźne złoża paliw kopalnych, przede wszystkim gazu ziemnego i ropy naftowej. Z eksportu tych dóbr pochodzi znaczna część wpływów do budżetu, jednak zagrożenie związane z takim profilem gospodarczym dało o sobie znać.

Wybierając się do Boliwii należy bardzo uważać na siebie i starać się niczym nie prowokować tubylców – chodzi tutaj przede wszystkim o ostentacyjne pokazywanie zamożności, drogi sprzęt elektroniczny czy kosztowna biżuteria noszone w sposób widoczny mogą spowodować wiele nieprzyjemności. Zwracają bowiem uwagę kieszonkowców i naciągaczy, zwiększając w ten sposób ryzyko wplątania się w niebezpieczne sytuacje. Wieczorami lepiej nie zwiedzać samotnie miasta, dobrze też unikać niebezpiecznych dzielnic. Najlepszą opcją, jeśli chodzi o podróże do Boliwii w celach turystycznych jest skorzystanie z dostępnych form wypoczynku organizowanych przez wyspecjalizowane agencje, bez względu zaś czy chodzi o boliwijskie miasta czy też ważne atrakcje, warto zwiedzać je z przewodnikiem.

Porównaj tanie loty do Boliwii i zarezerwuj bilety lotnicze do Boliwii.
Przejrzyj nasze promocje lotów do Boliwii lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć najtańsze bilety lotnicze do  Boliwii lub do innej lokalizacji.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!