Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Paragwaju

Fot. Sxc.hu

Paragwaj to nieduże (znaczne obszary dawnego Paragwaju zostały mu historycznie odebrane na rzecz krajów sąsiedzkich) państwo mieszczące się w Ameryce Południowej, między Boliwią, Brazylią oraz Argentyną. Mimo iż, nazwa kraju wzięła się m. in od słowa "woda" w lokalnym języku, jest on jednym z nielicznych krajów na tym kontynencie nie posiadającym bezpośredniego dostępu do morza. Zamiast tego wodnymi drogami komunikacyjnymi są rzeki. Największa z nich rozdziela kraj na dwa odrębne regiony. Większość powierzchni Paragwaju stanowią obszary równiny Chaco. W lecie dominują wysokie temperatury, jednak jednocześnie jest to moment najbardziej intensywnych opadów deszczu. Stolicą kraju i zarazem ważnym punktem na turystycznej mapie Paragwaju jest miasto Asunción. To tutaj tętni życiem zarówno biznes, rozrywka, jak i kultura kraju. 

Ustrojem Paragwaju jest republika. Paragwaj posiada własnego Prezydenta oraz konstytucyjnie wybierany rząd. Urzędowym językiem Paragwaju jest język hiszpański oraz wywodzący się z kultury indiańskiej - guarani. Obowiązującą walutą również jest "guarani" (PYG), wymienne na 100 lokalnych centów (centymów, centavos, centimos).

Kultura

Dominującą religią w Paragwaju jest katolicyzm (około 90%), mimo iż jednocześnie prawie 95% ludności to Metysi, wywodzący się od mieszaniny rasy białej oraz Indian Guarani. Jak w większości krajów Ameryki Południowej, również tutaj istnieje ryzyko drobnej przestępczości, więc należy zachować zdrowy rozsądek i nie wdawać się w niepotrzebne awantury w pubach. Wieczorami lepiej unikać też ciemnych alejek. Mimo iż polonia w Paragwaju jest nieliczna (nie przekracza 2 tysięcy osób), to i tak w Paragwaju kwitnie gorące "życie nocne". Puby, bary i inne lokale, są bardzo popularne po zachodzie słońca.

Praktyczne porady

Poruszając się po Paragwaju, warto mieć przy sobie kopie paszportu, by w razie problemów, móc łatwo udowodnić swoją tożsamość. Ponieważ okres letni cechują wysokie upały, a jednocześnie częste deszcze, warto zaopatrzyć się w lekkie ubranie oraz akcesoria do ochrony przed słońcem, a jednocześnie środki, które pozwolą zabezpieczyć się przed insektami. Na większe, niebezpieczne stworzenia, np. pająki i węże, najlepszą ochroną jest po prostu zdrowy rozsądek, pamiętajmy, że one z reguły boją się bardziej nas, niżeli my ich. Woda w kranie, raczej nie nadaję się do picia, chyba że mamy głęboką wiarę w możliwości detoksykacji naszego organizmu. W razie problemów, dostęp do opieki zdrowotnej, jest powszechny i niedrogi.

Kiedy lecieć do Paragwaju?

Warto szukać ofert na tanie loty do Paragwaju w okresie między czerwcem a wrześniem. Wtedy panują tam niższe temperatury, nie jest tak upalnie, a przy czym jest szansa, że nie przemokniemy do suchej nitki podczas częstych opadów deszczowych. Jeśli jednak zależy nam na ukropach, idealna pora dla nas wypadnie w czasie trwania zwykłej zimy w Polsce, czyli między grudniem, a lutym. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa