Treść strony

tanie-loty-do-paragwaju

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Paragwaju

Znajdź nas w social mediach

Fot. Sxc.hu

Paragwaj to nieduże (znaczne obszary dawnego Paragwaju zostały mu historycznie odebrane na rzecz krajów sąsiedzkich) państwo mieszczące się w Ameryce Południowej, między Boliwią, Brazylią oraz Argentyną. Mimo iż, nazwa kraju wzięła się m. in od słowa "woda" w lokalnym języku, jest on jednym z nielicznych krajów na tym kontynencie nie posiadającym bezpośredniego dostępu do morza. Zamiast tego wodnymi drogami komunikacyjnymi są rzeki. Największa z nich rozdziela kraj na dwa odrębne regiony. Większość powierzchni Paragwaju stanowią obszary równiny Chaco. W lecie dominują wysokie temperatury, jednak jednocześnie jest to moment najbardziej intensywnych opadów deszczu. Stolicą kraju i zarazem ważnym punktem na turystycznej mapie Paragwaju jest miasto Asunción. To tutaj tętni życiem zarówno biznes, rozrywka, jak i kultura kraju. 

Ustrojem Paragwaju jest republika. Paragwaj posiada własnego Prezydenta oraz konstytucyjnie wybierany rząd. Urzędowym językiem Paragwaju jest język hiszpański oraz wywodzący się z kultury indiańskiej - guarani. Obowiązującą walutą również jest "guarani" (PYG), wymienne na 100 lokalnych centów (centymów, centavos, centimos).

Kultura

Dominującą religią w Paragwaju jest katolicyzm (około 90%), mimo iż jednocześnie prawie 95% ludności to Metysi, wywodzący się od mieszaniny rasy białej oraz Indian Guarani. Jak w większości krajów Ameryki Południowej, również tutaj istnieje ryzyko drobnej przestępczości, więc należy zachować zdrowy rozsądek i nie wdawać się w niepotrzebne awantury w pubach. Wieczorami lepiej unikać też ciemnych alejek. Mimo iż polonia w Paragwaju jest nieliczna (nie przekracza 2 tysięcy osób), to i tak w Paragwaju kwitnie gorące "życie nocne". Puby, bary i inne lokale, są bardzo popularne po zachodzie słońca.

Praktyczne porady

Poruszając się po Paragwaju, warto mieć przy sobie kopie paszportu, by w razie problemów, móc łatwo udowodnić swoją tożsamość. Ponieważ okres letni cechują wysokie upały, a jednocześnie częste deszcze, warto zaopatrzyć się w lekkie ubranie oraz akcesoria do ochrony przed słońcem, a jednocześnie środki, które pozwolą zabezpieczyć się przed insektami. Na większe, niebezpieczne stworzenia, np. pająki i węże, najlepszą ochroną jest po prostu zdrowy rozsądek, pamiętajmy, że one z reguły boją się bardziej nas, niżeli my ich. Woda w kranie, raczej nie nadaję się do picia, chyba że mamy głęboką wiarę w możliwości detoksykacji naszego organizmu. W razie problemów, dostęp do opieki zdrowotnej, jest powszechny i niedrogi.

Kiedy lecieć do Paragwaju?

Warto szukać ofert na tanie loty do Paragwaju w okresie między czerwcem a wrześniem. Wtedy panują tam niższe temperatury, nie jest tak upalnie, a przy czym jest szansa, że nie przemokniemy do suchej nitki podczas częstych opadów deszczowych. Jeśli jednak zależy nam na ukropach, idealna pora dla nas wypadnie w czasie trwania zwykłej zimy w Polsce, czyli między grudniem, a lutym. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź