Treść strony

tanie-loty-do-cordoby

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Córdoby

Znajdź nas w social mediach

Arco de Entrada Córdoba
Fot. mherrero

Córdoba – drugie co do wielkości miasto Argentyny. Miasto leży na wysokości 400 m n.p.m., na południowym brzegu Río Primero (zwanej także Suquía), u stóp Sierra Chica. Rozciąga się na sporym obszarze na północ od rzeki przechodząc stopniowo w tereny wiejskie. Jego centrum jest jednak zwarte i nietrudno zwiedzić je pieszo.

Historia

Miasto zostało założone w 1573 przez Jerónimo Luis de Cabrera, który nadał mu nazwę Hiszpańskiego Miasta Córdoba. Było jednym z najstarszych ośrodków miejskich hiszpańskiego imperium kolonialnego w dzisiejszej Argentynie. Córdoba jest siedzibą najstarszego uniwersytetu w Ameryce Południowej - w 1613 zakon jezuitów założył tutaj Universidad Nacional de Córdoba. Z okresu kolonialnego zachowało się tutaj wiele cennych zabytków. Najbardziej interesującą częścią miasta jest tzw. Manzana Jesuítica, w której znajduje się wiele XVII-wiecznych budynków związanych z działalnością zakonu jezuitów, m.in. budynki uniwersyteckie, szkoła Montserrat, kościół Towarzystwa Jezusowego (Compañía de Jesús) oraz pięć pojezuickich gospodarstw rolnych, tzw. estancias. Dzielnica ta została w 2000 wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ważnym punktem na turystycznej mapie miasta jest katedra przy Plaza San Martín pochodząca z przełomu XVII i XVIII wieku.

Córdoba stanowi bardzo ważny ośrodek gospodarczy kraju. Rozwinął się tutaj zwłaszcza przemysł motoryzacyjny, m.in. fabryki samochodów Renault, Volkswagen i Fiat, fabryki traktorów i pociągów. Po II wojnie światowej Córdoba stała się głównym ośrodkiem argentyńskiego przemysłu lotniczego. Do założonego wówczas Instituto Aerotécnico in Córdoba rząd w Buenos Aires sprowadził wielu niemieckich inżynierów pracujących podczas wojny w wytwórni lotniczej Focke-Wulf Flugzeugbau GmbH. Obecnie na jego miejscu działa fabryka samolotów wojskowych Fábrica Militar de Aviones, której udziały posiada rząd argentyński i amerykański producent Lockheed Martin. Ponadto Córdoba jest ważnym centrum rozwoju nowych technologii. Działa tutaj m.in. centrum technologii kosmicznych (Centro Espacial) Teófilo Tabanera oraz producenci oprogramowania Motorola i Vates. Spośród tradycyjnych branży najlepiej rozwinęły się tutaj przemysł chemiczny, włókienniczy i spożywczy.

Turystyka jest wciąż rozwijającym się działem gospodarki. Cordoba i okolice oferują łagodny klimat, niewielkie rzeki oraz niewysokie, zielone wzgórza. Miasto odwiedza ok. 3 mln turystów rocznie, zarówno z innych części Argentyny, jak i zagranicznych. Baza prowincji i miasta to 500 tys. miejsc noclegowych w hotelach, motelach i gospodarstwach agroturystycznych. Ważniejsze imprezy to festiwale muzyki folk Cosquín i Jesús María oraz pokazy ujeżdżania Taming.

Samo miasto stanowi niebywałą atrakcję turystyczną, gdyż znajduje się tutaj duża ilość oryginalnych domów z epoki kolonialnej, ciekawie przemieszanych z nowoczesnością. Każdego dnia można natknąć się na spore grupki turystów spacerujących po licznych deptakach usianych malowniczymi sklepami, restauracjami i zabytkami.

Porównaj tanie loty do Cordoby i zarezerwuj bilety lotnicze.
Przejrzyj nasze promocje lotów do Cordoby lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć najtańsze bilety lotnicze do  Cordoby lub do innej lokalizacji.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź