Treść strony

komunikacja-w-argentynie

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Komunikacja w Argentynie

Znajdź nas w social mediach

Poruszanie się po Argentynie jest swobodne. Z uwagi na duże odległości często korzysta się z komunikacji lotniczej. Głównym międzynarodowym lotniskiem Argentyny jest położone w stolicy Aeropuerto Internacional Ministro Pistarini (bardziej znane jako Ezeiza). Do przelotów na lokalnych trasach wykorzystuje się również pobliski Aeroparque Jorge Newbery, powszechnie zwany Aeroparque. Międzynarodowe porty lotnicze znajdują się również w innych większych miastach, służą jednak przeważnie do obsługi przelotów na trasach krajowych. Na lotnisku Buenos Aires lądują samoloty większości znanych europejskich i amerykańskich linii lotniczych, jak również kilku przewoźników afrykańskich i azjatyckich. Polska nie ma bezpośrednich połączeń z Argentyną. Konieczna jest przesiadka w jednym z dużych, europejskich portów lotniczych.

W większości miast na lotnisko dojechać można mikrobusami stanowiącymi własność linii lotniczych lub prywatnych przewoźników. Na lotniskach zazwyczaj znajdują się także przystanki komunikacji miejskiej.

 

Sieć połączeń autobusowych jest rozwinięta. W większości argentyńskich miast dworce autobusowe znajdują się w pobliżu lub w samym centrum, chociaż w niektórych miejscowościach przedsiębiorstwa autobusowe sytuują się na peryferiach. Ceny biletów i rozkłady jazdy umieszcza się zazwyczaj w dobrze widocznych punktach. Autobusy dalekobieżne przewożą szybko i wygodnie, podaje się w nich kawę i przekąski; mają także toaletę. W niektórych autobusach serwuje się również zwykłe posiłki, inne natomiast zatrzymują się przy przydrożnych restauracjach.

Kursowanie większości pociągów pasażerskich zostało niestety zawieszone. Jedynie w prowincji Buenos Aires pociągi linii Ferrocarril Roca jeżdżą ze stolicy do Mar del Plata i nadmorskich kurortów. Te same linie kolejowe obsługują trasę z Viedmy do Bariloche w prowincji Río Negro. W prowincji Tucumán pociągi linii Ferrocarril Mitre kursują do Rosario, Santiago del Estero i San Miguel de Tucumán. W prowincji Chubut, pomiędzy Esquel a El Maitén jeździ słynna kolejka wąskotorowa.

Można skorzystać również z usług wypożyczalni samochodów. Popularną formą jest wynajęcie samochodu z kierowcą (remis) lub miejskich taksówek. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się korzystanie z licencjonowanych korporacji radiotaxi lub z usług remis.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź