Treść strony

tanie-loty-do-urugwaju

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Urugwaju

Znajdź nas w social mediach

Montevideo Urugwaj
Karnawał w Montevideo
Fot. Sxc.hu

Urugwaj to niewielki kraj, położony między dwoma gigantami – Brazylią i Argentyną. Ze względu na tę specyficzną lokalizację nie miał on łatwej historii. Pierwotnie kolonizacja portugalska, następnie hiszpańska znacząco wyeksploatowały państwo i jego mieszkańców. Obecnie w pełni niepodlegli Urugwajczycy rozwijają krajową gospodarkę, której fundamenty oparli na turystyce. Trzeba przyznać, że jest to strzał w dziesiątkę, o czym przekona się łatwo każdy, kto odwiedzi ten kraj. 

Urugwaj – europejski kraj w Ameryce

Urugwaj niegdyś zamieszkali Indianie. Po brutalnej kolonizacji ich miejsce zajęli głównie Hiszpanie i Portugalczycy. Obecnie obywatelami Urugwaju są potomkowie kolonizatorów. Z tej przyczyny kraj ten zyskał miano europejskiego państwa Ameryki Południowej.

Urugwaj jest państwem o najwyższym stopniu zurbanizowania w Ameryce Południowej. Stolica, Montevideo skupia ponad połowę ludności kraju. Językiem urzędowym Urugwaju jest hiszpański. Dominuje wyznanie katolickie, jednak dużą część populacji stanowią także ateiści. Szczególnie widoczne jest to w podejściu do świąt o charakterze religijnym. Święta Bożego Narodzenia w Urugwaju nazywane są Dniami Rodziny, natomiast Święta Wielkiej Nocy i Wielki Tydzień Tygodniem Podróży.

Kiedy warto lecieć do Urugwaju?

Turyści przybywający do Urugwaju dzielą się na tych, którzy większość czasu spędzają na przepięknych plażach, oraz na tych, których interesuje głównie eksplorowanie miast i atrakcji. Pierwsza grupa powinna zarezerwować sobie na urlop urugwajskie lato. Obejmuje ono koniec grudnia, styczeń, luty i część marca. Od końca kwietnia do listopada klimat w Urugwaju jest wiosenno-jesienny, więc pozostaje jedynie napawać się pięknem krajobrazu oraz zabytków. Tanie loty do Urugwaju możemy zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Połaczenia lotnicze do Urugwaju znajdziemy zarówno z Polski jak i lotnisk zagranicznych. Warto też rozważyć loty kombinowane.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź