Treść strony

tanie-loty-do-chile

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do ChileOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Wyspa Wielkanocna (IPC) Mataveri Int. Apt.od 6899Wybierz
 • Concepcion (CCP) Carriel Sur Int. Apt.od 8402Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Chile

Znajdź nas w social mediach

chile
Torres del Paine w Chile
Fot. Vandelizer

Chile to najdłuższy kraj Ameryki Południowej. Od granic Peru na północy do przylądka Horn na południu mierzy 4,3 tysiąca kilometrów. Państwo z jednej strony otoczone jest oceanem, a z drugiej szczytami Andów. Na północy znajdziemy najsuchszą pustynię świata, Atacamę, zaś na południu - Ziemię Ognistą, z której już bardzo niedaleko do Antarktydy. Jednym słowem, Chile to kraj kontrastów.

W różnorodnym Chile każdy znajdzie coś dla siebie, czy szuka przygody, czy wypoczynku. Z miejsc atrakcyjnych turystycznie szczególnie warte wspomnienia są: Santiago, z ośrodkami sportów zimowych, kąpieliska morskie w Valparaiso, uzdrowiska w okolicach Los Lagos, Wyspa Wielkanocna z tajemniczymi posągami i tabliczkami rongo-rongo oraz Wyspa Króla Jerzego, gdzie znajdziemy pierwszy w Arktyce hotel turystyczny. Ale Chile to także parki narodowe w Andach i Patagonii oraz dalekie południe, które jest światową atrakcją, znaną z zapierających dech w piersi jezior, wulkanów, wysepek, fiordów i lodowców. Chile posiada również liczne obszary aktywne sejsmicznie, które tworzą malownicze i niebezpieczne pasma górskie wulkanów, a także liczne  "gorące źródła" mineralne. Atrakcji wystarczy na niejedną podróż!

Chile to również idealne miejsce dla aktywności fizycznej. Jazda na nartach, obozy wędrowne, wspinaczka górska, jazda na rowerze górskim, spływy na tratwach oraz podróże wśród lodowców to tylko niektóre z atrakcji, jakie znajdziemy w tym pięknym kraju.

Historia

W czasach prekolumbijskich tereny położone na południe od wyżyny Altiplano zamieszkiwały plemiona zajmujące się uprawą ziemi, hodowlą lam, myśliwstwem oraz rybołówstwem. W XV wieku północne i środkowe tereny Chile podbili Inkowie, a w drugiej połowie XVI wieku zajęli je Hiszpanie. Granicą zasięgu władzy hiszpańskiej na południu była rzeka Bio, za którą do 1773 r. istniał Wolny Kraj Araukanów. W 1810 roku wybuchło powstanie antyhiszpańskie, które doprowadziło do proklamowania niepodległości i utworzenia suwerennej republiki w 1818 roku. Po wojnie z Boliwią Chile uzyskało bardzo bogate złoża saletry, co pozwoliło na zmonopolizowanie światowego rynku tego surowca. Cezurą w historii Chile jest 11 września 1973 roku, kiedy to został dokonany wojskowy zamach stanu pod dowództwem Augusto Pinocheta. W 1988 roku Pinochet przegrał plebiscyt prezydencki i pokojowo oddał władzę. Obecnie Chile jest krajem demokratycznym, optymistycznie patrzącym w przyszłość.

Kiedy jechać?

Państwo charakteryzuje duża różnorodność klimatyczna. Na północy Chile panuje klimat zwrotnikowy - suchy, w części środkowej klimat podzwrotnikowy, zaś na południu klimat wilgotny oceaniczny, a na Ziemi Ognistej i w Patagonii surowy klimat subpolarny. Tylko środek kraju, o charakterze podobnym do śródziemnomorskiego, ma klimat łagodny i cztery wyraźne pory roku. Jeśli zamierzamy odwiedzić Santiago, środkową część kraju oraz Wyspę Wielkanocną i wyspy Juan Fernandez, najlepiej wybrać się do Chile na wiosnę lub jesienią. Z kolei dla narciarzy najlepsza pora roku to lato.

Bogactwo kontrastów czyni Chile rajem dla turystów szukających przygód. Jest tu bogata gama możliwości do wyboru: od najsuchszej pustyni na świecie, najwyższych szczytów Andów, rwących rzek aż po imponujące lodowce Antarktyki. Serwis Tanie-Loty.com.pl serdecznie zaprasza do odkrycia tego fantastycznego zakątka świata, który kusi przepiękną przyrodą. Porównaj tanie loty do Chile i zarezerwuj bilety lotnicze do Chile. Przejrzyj nasze promocje lotów do Chile, aby znaleźć najtańsze bilety lotnicze do Chile lub do innej lokalizacji.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!