Treść strony

tanie-loty-do-brazylii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do BrazyliiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Fortaleza (FOR) Pinto Martins Int. Apt.od 3407Wybierz
 • Rio De Janeiro (GIG) Galeao Int. Airportod 3480Wybierz
 • Florianopolis (FLN) Hercilio Luz Int. Apt.od 3629Wybierz
 • Brasilia (BSB) Juscelino Kubitschek Int. Apt.od 4035Wybierz
 • Salvador (SSA) Luis Eduardo Magalhaes Apt.od 4260Wybierz
 • Kurytyba (CWB) Afonso Pena Int. Apt.od 5816Wybierz
 • Cascavel (CAC) Cascavel Apt.od 6041Wybierz
 • Recife (REC) Guararapes International Airportod 7028Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Brazylii

Znajdź nas w social mediach

Słynna plaża Copacabana w Brazylii
Fot. sxc.hu

Ten niezwykle zróżnicowany pod niemal każdym względem kraj jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Zawdzięcza to niebywałym krajobrazom: Wyżyny Gujańskiej na północy, Wyżyny Brazylijskiej na południowym wschodzie oraz Amazonii na północy i północnym zachodzie, a także najsłynniejszym na świecie plażom Atlantyku: Copacabanie i Ipanemie w Rio i (uznawanej za jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż na naszym globie) Porto da Barra w Salvador. Do Brazylii co roku, bez względu na skomplikowany klimat gospodarczy i społeczny przybywają miliony turystów. Są to zarówno miłośnicy dzikiej przyrody, amazońskiej egzotyki i przygód, jak i zwolennicy szampańskiej zabawy z wielkim rozmachem, którą gwarantuje słynny karnawał w Rio de Janeiro.

Pomimo wyśmienitych warunków turystycznych i całego naturalnego piękna, Brazylia boryka się do dzisiejszego dnia z gospodarczymi problemami, wynikającymi między innymi z ogromnego zadłużenia publicznego. Obraz Brazylii to kontrasty widoczne na każdym kroku. Luksusowe dzielnice graniczą niemal bezpośrednio z największymi slumsami na świecie, a nowoczesne wieżowce bardzo często z zaniedbanymi perłami historycznej architektury. To zresztą właśnie brazylijska architektura opowiada najlepiej burzliwe losy tego niezwykłego kraju.

Historia

Brazylia była zasiedlona przez półkoczownicze indiańskie plemiona przynajmniej 6 tys. lat przed odkryciem jej przez Portugalczyków w 1500 roku. To oni właśnie przyczynili się do nadania jej nazwy. Głównym artykułem eksportowym kolonii było wówczas drzewo pau de brasil (brezylka brazylijska) i to od niego pochodzi obecna nazwa kraju. Kolonizacja Brazylii przez Portugalczyków trwała przez kolejne 300 lat. Dopiero w początkach XIX wieku zaczęły narastać tendencje separatystyczne, a w 1822 roku książę Pedro I utworzył samodzielne Cesarstwo Brazylii. Ale już w 1889 roku Pedro II (następca Pedro I) został obalony i powstała republika federacyjna. W końcówce XIX wieku i w pierwszej połowie XX wieku przybyło do Brazylii około 5 milionów imigrantów, głównie z Europy i Azji. W tym czasie bardzo dynamicznie rozwijała się industrializacja kraju, kwitła rewolucja przemysłowa. Brazylijska historia słynie z powracających okresów dyktatury, które na ogół przyczyniały się do powolnego upadku kraju. Cykliczne dyktatury skończyły się dopiero w latach pięćdziesiątych po objęciu prezydentury przez Juscelino Kubitschka. Wydarzenie to przyczyniło się do rozwoju demokracji oraz przyspieszenia gospodarki kraju. Przeniesiono wówczas stolicę z Rio de Janeiro do nowo wybudowanej w głębi lądu Brasilii, co miało zapewnić rozwój ekonomiczno-społeczny tej części kraju. Jednak wysokie zagraniczne zadłużenie i bardzo duża inflacja spowodowały kolejny kryzys rządu i kolejny zamach stanu w 1964 r. Dopiero w 1989 r. przeprowadzono prezydenckie wybory powszechne, po których to nastał okres znaczących reform. Dzięki temu kraj zaczął osiągać gospodarczą stabilizację. Jednak wiele problemów społeczno-ekonomicznych, jak: korupcja, przemoc, przeludnienie miast, zanieczyszczenie środowiska, niedobór szkół i ośrodków zdrowia, nadal pozostaje w Brazylii nierozwiązanych.

Mimo problemów polityczno–gospodarczych, Brazylia to najlepiej rozwinięty kraj na kontynencie. Dysponuje dobrymi lotniskami, obsługującymi niemal wszystkie liczące się linie lotnicze, ma bogate i dobre zaplecze turystyczne, a hotele brazylijskiego wybrzeża Atlantyku standardem nie odbiegają od tych w Europie. Dzisiejsza Brazylia to raj przede wszystkim dla pasjonatów gór i sportów wodnych. Kraj to mekka surferów.

Kiedy szukać ofert na tanie loty do Brazylii?

Wysoki sezon, czyli lato, przypadający na nasze miesiące zimowe - grudzień, styczeń i luty to okres najmniejszej ilości opadów. Wbrew pozorom brazylijski klimat, choć równikowy i podrównikowy, jest zupełnie znośny. Trzeba jednak pamiętać, że w tym czasie ceny nie należą do najniższych - to okres wczasów, ferii szkolnych i oczywiście karnawału. Brazylijska zima trwa od czerwca do sierpnia, ale nie należy obawiać się chłodów poniżej dziesięciu stopni Celcjusza. W całej Brazylii występują krótkie tropikalne ulewy, najobfitsze w dorzeczu Amazonki, gdzie jest też największa wilgotność powietrza. Pora deszczowa przypada na okres między czerwcem i sierpniem. W pozostałej cześci Brazylii krótkie, tropikalne deszcze padają codziennie. Ze względu na mniejsze upały i mniejszą niż w pozostałych porach roku wilgotność powietrza, do Amazonii najlepiej wybrać się brazylijską zimą - między lipcem a październikiem.

Porównaj tanie loty do Brazylii i zarezerwuj bilety lotnicze do Brazylii.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź