Treść strony

tanie-loty-do-sao-paulo

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Sao Paulo

Znajdź nas w social mediach

SaoPaulo
Sao Paulo nocą
Fot. sxc.hu

São Paulo jest największym miastem Brazylii, liczącym blisko trzynaście milionów mieszkańców. Miasto, pięknie położone na krystalicznym płaskowyżu rozciągającym się na wysokości 700-850 m n.p.m., jest dziś ogromnym ośrodkiem przemysłowym i biznesowym Brazylii. Choć nic nie zapowiadało, że z małej, sennej osady, której początki sięgają założonej na tym terenie w 1554 r. misji jezuickiej i nieco później miasteczka Vila de Sao Paulo, powstanie tak ogromna metropolia.

Historia

Aż do XIX w. rozwój São Paulo był bardzo powolny. Rozrosło się dopiero w wyniku migracji, którą wywołał boom kawowy. Jeszcze w XVI i XVII wieku São Paulo było ośrodkiem handlu niewolnikami i kamieniami szlachetnymi. Prawa miejskie otrzymało w 1712 roku a w 1815 zostało stolicą prowincji (a w 1889 - stanu) São Paulo. Znamienne jest to, że w 1822 to właśnie w São Paulo proklamowana została niepodległość Brazylii. Gwałtowny rozwój miasta przypada dopiero na XIX wiek, kiedy stało się światowym centrum handlu kawą. Do jego rozwoju przyczyniło się znacznie doprowadzenie w 1867 roku linii kolejowej z portu Santos. W ciągu kilkudziesięciu lat Sao Paulo z małego miasta przekształciło się w wielki ośrodek przemysłowy, handlowy i naukowy (znajduje się tu m.in. słynny Instytut Butanta, specjalizujący się w produkcji szczepionek przeciwko jadowi węży).

São Paulo jest coraz częściej odwiedzane przez turystów. Zawdzięcza to znakomicie zachowanemu, historycznemu centrum miasta, które tworzą wąskie ulice, handlowe pasaże rozciągające się w pobliżu Placu Katedralnego i kolegium Jezuitów (XVI w.) Ale starówka São Paulo niemal gubi się w nowoczesnej architekturze, z której słynie metropolia. Cała zachodnia część miasta to ultranowoczesne centrum z bardzo śmiałymi rozwiązaniami architektonicznymi. Tu wznoszą się między innymi: ekstrawagancki gmach Copin z falistą fasadą, wieżowiec hotelu Hilton czy najwyższy brazylijski drapacz chmur - budynek Italia.

Mimo że wybrzeże morskie jest oddalone od Sao Paulo o ok. 80 km, miasto jest nierozerwalnie połączone z oceanem. To drogą morską odpływają transporty kawy. Do pięknego wybrzeża, podstawowego terenu wypoczynkowego wielkiej metropolii, wiedzie wybudowana w 1976 r. ośmiopasmowa autostrada. Ten rejon słynie z pięknych plaż i dobrych ośrodków turystycznych, jak: Santos (wielki wywozowy port kawy), Sao Vicente, Sao Sebastiao z piękną kolonialną zabudową, czy Itanhaem.

Wybierasz się do Sao Paulo? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Sao Paulo . Tanie bilety do Sao Paulo są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 139 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 311 Sprawdź