Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Sao PauloOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Sao Paulo

SaoPaulo
Sao Paulo nocą
Fot. sxc.hu

São Paulo jest największym miastem Brazylii, liczącym blisko trzynaście milionów mieszkańców. Miasto, pięknie położone na krystalicznym płaskowyżu rozciągającym się na wysokości 700-850 m n.p.m., jest dziś ogromnym ośrodkiem przemysłowym i biznesowym Brazylii. Choć nic nie zapowiadało, że z małej, sennej osady, której początki sięgają założonej na tym terenie w 1554 r. misji jezuickiej i nieco później miasteczka Vila de Sao Paulo, powstanie tak ogromna metropolia.

Historia

Aż do XIX w. rozwój São Paulo był bardzo powolny. Rozrosło się dopiero w wyniku migracji, którą wywołał boom kawowy. Jeszcze w XVI i XVII wieku São Paulo było ośrodkiem handlu niewolnikami i kamieniami szlachetnymi. Prawa miejskie otrzymało w 1712 roku a w 1815 zostało stolicą prowincji (a w 1889 - stanu) São Paulo. Znamienne jest to, że w 1822 to właśnie w São Paulo proklamowana została niepodległość Brazylii. Gwałtowny rozwój miasta przypada dopiero na XIX wiek, kiedy stało się światowym centrum handlu kawą. Do jego rozwoju przyczyniło się znacznie doprowadzenie w 1867 roku linii kolejowej z portu Santos. W ciągu kilkudziesięciu lat Sao Paulo z małego miasta przekształciło się w wielki ośrodek przemysłowy, handlowy i naukowy (znajduje się tu m.in. słynny Instytut Butanta, specjalizujący się w produkcji szczepionek przeciwko jadowi węży).

São Paulo jest coraz częściej odwiedzane przez turystów. Zawdzięcza to znakomicie zachowanemu, historycznemu centrum miasta, które tworzą wąskie ulice, handlowe pasaże rozciągające się w pobliżu Placu Katedralnego i kolegium Jezuitów (XVI w.) Ale starówka São Paulo niemal gubi się w nowoczesnej architekturze, z której słynie metropolia. Cała zachodnia część miasta to ultranowoczesne centrum z bardzo śmiałymi rozwiązaniami architektonicznymi. Tu wznoszą się między innymi: ekstrawagancki gmach Copin z falistą fasadą, wieżowiec hotelu Hilton czy najwyższy brazylijski drapacz chmur - budynek Italia.

Mimo że wybrzeże morskie jest oddalone od Sao Paulo o ok. 80 km, miasto jest nierozerwalnie połączone z oceanem. To drogą morską odpływają transporty kawy. Do pięknego wybrzeża, podstawowego terenu wypoczynkowego wielkiej metropolii, wiedzie wybudowana w 1976 r. ośmiopasmowa autostrada. Ten rejon słynie z pięknych plaż i dobrych ośrodków turystycznych, jak: Santos (wielki wywozowy port kawy), Sao Vicente, Sao Sebastiao z piękną kolonialną zabudową, czy Itanhaem.

Wybierasz się do Sao Paulo? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Sao Paulo . Tanie bilety do Sao Paulo są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa