Treść strony

zwiedzanie-argentyny

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Argentyny

Znajdź nas w social mediach

Buenos Aires

Zobacz także:

Główne miasto, stolica Argentyny, stolica tanga. Buenos Aires nazywane jest często Paryżem Ameryki Łacińskiej. Nic dziwnego – założenia urbanistyczne i architektura nawiązują do wyglądu dziewiętnastowiecznego Paryża. Warto zwiedzić Plaza de Mayo, pałac prezydencki – Casa Rosada, plac San Martin, Teatr Kolumba i pospacerować po głównym deptaku Calle Floryda.

Cordoba

Miasto położone w środkowej Argentynie, u podnóża gór Sierra de Córdoba. Drugi co do wielkości ośrodek Argentyny. Córdoba jest siedzibą najstarszego południowoamerykańskiego uniwersytetu, działającego od 1613 roku, założonego przez zakon jezuitów jako Universidad Nacional de Córdoba. Ważnym punktem turystycznej wycieczki po mieście będzie katedra przy Plaza San Martín pochodząca z przełomu XVII i XVIII.

Rosario

Miasto we wschodniej części Argentyny, w prowincji Santa Fe. Usytuowane na prawym brzegu rzeki Parany. Rosario to miasto rodzinne Ernesto Che Guevary.

Wodospady Iguazu

Wodospady Iguazu to zdecydowanie najpiękniejsze i najbardziej zachwycające miejsce w Argentynie. Na granicy argentyńsko-brazylijskiej położony jest Park Narodowy Iguazu. Na przepływającej przez niego rzece o tej samej nazwie istnieje 275 wodospadów (zwanych w języku Indian Guarani - "Wielka Woda") o niepowtarzalnym i majestatycznym wyglądzie. Po stronie argentyńskiej wodospady osiągają szerokość prawie 2500 m, a wśród nich wyróżniają się m.in. wodospady Dwóch Braci, A. Nuneza Cabezy da Vaca i najwspanialszy, 80-metrowy - Gardziel Diabła (Garganta del Diabolo).

Inne wodospady godne zobaczenia to: Floriano, Deodoro, Benjamin Constant, Union, Escondido, Mitre, Belgrano, Rivadavia, Tres Mosqueteros, Dos Mosqueteros, San Martin, Adan y Eva, Bozzetti, Ramirez oraz Chico. Samo zwiedzanie Wodospadów Iguazu można rozpocząć w dwojaki sposób: udając się pieszo na tarasy widokowe lub korzystając z jednej z ofert lokalnych przewoźników wodnych, którzy zafundują nam spływ rzeką i podziwianie wodospadów z nieco innej perspektywy. Porastająca brzegi wodospadów bujna roślinność oraz możliwość obserwacji wielu unikalnych gatunków zwierząt w otaczającym wodospady Parku Narodowym to kolejne atuty tej wycieczki, która pozostawi niezapomniane wrażenia i pozwoli na zrobienie bajecznych zdjęć.

Patagonia

Wyprawa na koniec świata - Lodowce w Patagonii
Fot. sxc.hu

Patagonia to przepiękna i mistyczna kraina geograficzna położona w południowej części Argentyny i całej Ameryki Południowej. Na zachodzie i południu Patagonia obejmuje część Andów (Kordyliera Patagońska) oraz Ziemię Ognistą, na północy ograniczona jest Pampą i niziną La Platy, natomiast na wschodzie sięga Oceanu Atlantyckiego. Na jej terenie znajdują się m.in. Wyżyna Patagońska, Cieśnina Magellana oraz przylądek Horn. Jednym z najwspanialszych miejsc w Patagonii są niewątpliwie zaliczane do dziedzictwa światowego UNESCO lodowce (słynny Perito Moreno), które pokrywają obszar 13 000 km kw. i przyciągają podróżnych z całego świata.

Te magiczne błękitne płaty lodu podziwiać można w Parku Narodowym Los Glaciers ze specjalnie przygotowanych tarasów widokowych lub też, co zdecydowanie polecamy, udając się na wycieczkę statkiem wycieczkowym, który zabierze nas do odległych, najbardziej zapomnianych i przepięknych zakątków świata. Korzystając z usług lokalnych przewoźników możemy również wybrać się na wspaniałą eskapadę na Antarktydę, gdzie będzie nam dane podziwiać białe noce, wieloryby czy też pingwiny. Warto udać się także na Półwysep Valdes - znajduje się na nim duży rezerwat zwierząt, a co roku między czerwcem a grudniem obok jego wybrzeża przepływają liczne stada wielorybów.

Patagonia bez wątpienia jest idealnym miejscem do uprawiania wszelkiej formy aktywności fizycznej: poczynając od wyczynowej (wspinaczka, spływy pontonowe i kajakowe, narciarstwo, jazda konna, wędkarstwo, jazda na rowerze), poprzez zwiedzanie i wypoczynek w saunach i górskich kurortach. Odkrywać jej piękno można tylko w jeden sposób - udając się tam na wakacje, podczas których przeżyjemy niezapomniane chwile, a zrobione zdjęcia i wspomnienia z podróży pozostaną nam w pamięci na zawsze.

El Calafate

Osoby pragnące spędzić wakacje w Patagonii powinny udać się do miejscowości El Calafate, która słynie ze wspaniałych możliwości noclegowych i wypadowych. Ważnym miejscem wakacyjnego wypoczynku jest również Bariloche i jezioro Nahuel Huapi. Przepiękne widoki na górę Cerro Catedral, możliwość uprawiania sportów wodnych oraz sezon trwający cały rok przyciągają tu licznych turystów z całego świata.

Tierra del Fuego

Jest to zarówno region, jak i park narodowy uznawany przez wielu turystów za miejsce nr 1 wakacyjnego wypoczynku. Wraz z najdalej wysuniętą miejscowością Ushuaia nazywane są niejednokrotnie krańcem świata. Nieskazitelnie czysta przyroda, lodowce, rzeki, ośnieżone szczyty górskie i ostatni przystanek na drodze do Antarktydy czynią to miejsce jedynym w swoim rodzaju.

Pampa

To płaska i stepowa kraina geograficzna w Argentynie, w której panuje łagodny klimat sprzyjający rozwojowi rolnictwa. Region ten jest warty odwiedzenia, gdyż znacząco odróżnia się od innych części Argentyny. Porośnięte trawami stepowymi pola, pasące się bydło i doglądający je pasterze na koniach oraz przepiękne pola słoneczników i innych roślin nadają niebywałego uroku temu miejscu. Duch prowincji oraz jej charakter z pewnością poznamy udając się do San Antonio de Areco lub też Lobos czy San Miguel del Monte, gdzie będziemy mogli podziwiać piękną architekturę oraz tradycyjne argentyńskie miasteczka prowincji. Najbardziej dramatycznym i nieco innym miejscem w regionie Pampy jest malowniczy pas górski Sierra de la Ventana. Wraz z najwyższym szczytem Cerro de la Ventana stanowi idealny teren do uprawiania aktywnej formy wypoczynku w regionie.

Osoby pragnące udać się do Argentyny na niezwykły wakacyjny wypoczynek powinny skorzystać z kurortów i uroków takich miejscowości jak chociażby Mar del Plata czy Bahia Blanca.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź