Treść strony

tanie-loty-do-rio-de-janeiro

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Rio de Janeiro

Znajdź nas w social mediach

Rio_de_Janeiro
Rio de Janeiro
Fot. Dreamstime

Rio de Janeiro położone nad przepiękną zatoką Guanabara, wśród wystających z oceanu monumentalnych granitowych „głów cukru”, jest w opinii wielu jednym z najpiękniejszych miast świata. Rio to nie tylko piękna, ale również i jedna z najnowocześniejszych metropolii świata. Miasto jest jednak pełne kontrastów. Tu ściera się nie tylko współczesność z tradycją i historią, ale także oszałamiające bogactwo z przygnębiającą biedą gorszych dzielnic (favelas), w których wciąż występują problemy z przestępczością narkotykową, walki gangów i wysoki wskaźnik zabójstw. Mimo to Rio de Janerio, najbardziej znane miasto Brazylii, to turystyczny raj...

Historia


Miasto istnieje już blisko pół millenium, a swą lokalizację zawdzięcza portugalskiemu żeglarzowi Gasparowi de Lemos, który w styczniu 1502 r odkrył rozległą zatokę Guanabara, będąc jednocześnie przekonanym, że jest to szerokie ujście rzeki. Stąd nazwa Rio de Janeiro, czyli "styczniowa rzeka". W 1555 r. na wyspie w zatoce Francuzi założyli kolonię La France Antarctique dla uchodźców hugenockich, ale już w latach 60. XVI w. zostali oni usunięci przez Portugalczyków, którzy wybrali zachodnią część wybrzeża zatoki na lokalizację ufortyfikowanego miasta. W XVII w. Rio nabrało znaczenia jako miasto portowe i ośrodek handlu cukrem, zasilany dostawami towaru z plantacji, prosperujących dzięki pracy niewolników. Miasto przeżywało swój największy rozkwit na początku XVIII w., w okresie gorączki złota. W 1763 r. Rio, wtedy już 50-tysięczne miasto, przejęło od Salvadoru rolę stolicy kolonii i utrzymało ten status jeszcze po uzyskaniu przez Brazylię niepodległości. Do roku 1900 Rio liczyło już 800 tysięcy mieszkańców, głównie za sprawą boomu kawowego, intensywnego napływu emigrantów z Europy i wewnętrznej migracji wyzwolonych niewolników. Złote lata Rio przypadają na okres od lat dwudziestych do połowy XX w. Rio zasłynęło jako miejsce pełne egzotyki i romantyczne, przyciągając zarówno zamożnych turystów, jak i inwestorów. Mimo że w 1960 r. stolicę przeniesiono do futurystycznej Brasílii, Rio wciąż pozostaje najważniejszym ośrodkiem kulturalnym i turystycznym kraju.

 

Swój współczesny wygląd Rio de Janeiro zawdzięcza przebudowie przeprowadzonej na początku XX w. To miasto nowoczesne, gdzie można z łatwością znaleźć przykłady niespotykanych gdzie indziej rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych. To biznesowe i kulturalne centrum Brazylii – mieszczą się tu m. in.: trzy uniwersytety, szereg szkół wyższych, a także: Biblioteka Narodowa, liczne teatry, muzea, opera, wyjątkowe ogrody i zabytkowe parki.

Rio de Janeiro, nad którym pieczę sprawuje wzniesiony na szczycie Corcovado (704 m n.p.m.) monumentalny posąg Chrystusa Odkupiciela, słynie z wielu rzeczy: ciekawych kolonialnych zabytków, jednego z największych na świecie stadionów, wyjątkowych przykładów nowoczesnej architektury oraz świątyń, które budzą podziw i zachwyt przyjezdnych. Ale mit Rio de Janeiro tworzy tylko jedno wyjątkowe wydarzenie - karnawał, którym żyje całe miasto, a wraz z nim pół turystycznego świata.

Tanie loty do Rio de Janeiro

Wybierasz się do Rio de Janeiro? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Rio de Janeiro . Tanie bilety są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 139 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 311 Sprawdź