Treść strony

tanie-loty-do-buenos-aires

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Buenos Aires

Znajdź nas w social mediach

Zachód słońca nad Buenos Aires
Fot. Diego_3336

Buenos Aires, stolica Argentyny, jest drugim co do wielkości miastem Ameryki Południowej. Mimo to, świetnie się je zwiedza na piechotę lub korzystając z komunikacji miejskiej. Większość ciekawych miejsc znajduje się bowiem blisko centrum. Ulice są dobrze oznakowane, a mapy powszechnie dostępne w hotelach i punktach informacji turystycznej.

Historia

Miasto zostało założone w 1536 r. przez hiszpańską ekspedycję poszukującą złota. W wyniku ataków ludności tubylczej opuściła ona miasto w 1541 roku, potem założył je ponownie w 1580 r. Juan de Garaya. Było ono stolicą kolonii hiszpańskiej, a później całej Argentyny (od 1821). Po II wojnie światowej Gran (Wielkie) Buenos Aires wchłonęło wiele odległych niegdyś terenów podmiejskich. Obecnie stolicę dręczą: zanieczyszczenie środowiska, hałas, rozpadająca się infrastruktura i coraz gorsza jakość usług publicznych, wysokie bezrobocie oraz rozrost dzielnic nędzy. Może czasy świetności tego miasta już bezpowrotnie minęły, nie oznacza to jednak, że nie ma ono już absolutnie nic do zaoferowania. Wręcz przeciwnie - jego niezwykle bogata urbanistyka budzi podziw. Od czasu powrotu demokracji w 1984 r. Buenos Aires przeżywa wyraźnie odrodzenie.

Buenos Aires jest ogromne, ale dość szybko można nauczyć się poruszać po centrum i przyległych dzielnicach. Nazywane jest często Paryżem Ameryki Łacińskiej. Nic dziwnego – założenia urbanistyczne i architektura nawiązują do wyglądu dziewiętnastowiecznego Paryża. Główna arteria miasta to szeroka Avenida 9 de Julio, biegnąca z Plaza Constitución do Avenida del Libertador i ekskluzywnych dzielnic północnych. Jest to najprawdopodobniej najszersza ulica świata, jej szerokość wynosi 140 metrów. Avenida 9 de Julio stanowi serce miasta - tu ciągle panuje ruch i gwar, ciągle dzieje się coś ciekawego.

Warto obejrzeć tutejszą osiemnastowieczną katedrę, inspirowaną architekturą Włoch i Francji oraz gmach jednej z największych oper na świecie - Teatro Colon pochodzący z XIX wieku. Tutejszy Ogród Botaniczny jest świetnie wyposażony w egzemplarze egzotycznej flory z całego kontynentu południowoamerykańskiego i nie tylko.

Buenos Aires to oczywiście także dobra zabawa. Niezliczona ilość kawiarenek, pubów, klubów i dyskotek, w których zabawa trwa zwykle do białego rana sprawi, że każdy miłośnik nocnego życia poczuje się usatysfakcjonowany pobytem w stolicy. Za najlepszą formę ekspresji natury argentyńskiej jest uważane tango. Nie przeszkadza temu poglądowi fakt, ze ten szczególnie sugestywny taniec ma korzenie afro-argentyńskie lub kubańskie. Jeszcze w poprzednim stuleciu, gdy rozwijał się w biednych slumsach był odrzucany przez konserwatywne, bogate warstwy argentyńskiego społeczeństwa. Dziś jest najbardziej znanym na świecie produktem eksportowym Argentyny. Buenos Aires pozwala zapoznać się z tangiem u samych źródeł jego powstania. Dziś tańczy się go już nie w slumsach, ale w ekskluzywnych klubach, a na specjalne pokazy dla turystów często pomimo drogich biletów trudno się dostać. Odbywają się one często w klubach dzielnicy San Telmo i La Boca, zwanych tanguerias.

Wybierasz się do Buenos Aires? Z portalem Tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Buenos Aires w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do przejrzenia naszych promocji lotów do Buenos Aires lub skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Buenos Aires.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 123 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 296 Sprawdź