przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Jak rezerwować tanie bilety lotnicze w popularnych terminach

Pierwszą i najważniejszą zasadą dotyczącą kupowania biletów w tych "gorących" terminach jest duże wyprzedzenie. Już około pół roku przed planowanym wyjazdem warto dowiadywać się, jakie linie i skąd latają w interesującym nas kierunku. Dobrze jest zasubskrybować newsletter tych linii i jeśli pojawi się w nim kiedykolwiek oferta promocyjna na odpowiedni termin, to najlepiej od razu kupować bilety. Na około 3-4 miesiące przed planowanym terminem lotu warto rozpocząć już regularne śledzenie ofert promocyjnych i przeglądanie interesujących cenowo propozycji. Im bliżej terminu lotu, tym częściej trzeba sprawdzać strony przewoźników i serwisów rezerwacyjnych.

Loty na Boże Narodzenie najlepiej rezerwować w październiku i czasem jeszcze w listopadzie. Listopad to też dobry moment na zakup lotów sylwestrowych, o ile lot odbywa się z tanim przewoźnikiem. Regularne linie lotnicze dobre oferty mogą proponować dużo wcześniej - warto stosować nawet półroczne wyprzedzenie podczas poszukiwań i nie jest to przesadą.

Na zakupy lotów walentynkowych najlepszy jest grudzień i styczeń, wakacje natomiast najlepiej rezerwować jesienią, zimą i wczesną wiosną.

Długie weekendy wymagają około 2-3 miesięcy wyprzedzenia przy rezerwacji lotów. Najwięcej ludzi tradycyjnie wybiera się na majówkę, więc wtedy loty są droższe niż podczas innych przedłużonych weekendów. Dopóki ceny lotów nie wzrastają, można wstrzymywać się z zakupem, chyba że trafi się niesamowita okazja. Jednak w momencie, kiedy cena podskoczy, należy rezerwować bilety, bo taniej już nie będzie.

Ciekawostki

Aktualności

Poradnik

Nasze plakaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Pristiny, z Warszawy do Malagi oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Splitu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty w maju, Okazje na loty na Boże Narodzenie, Wycieczki na słoneczne wyspy, Okazje z Polski do 100 zł, bilety lotnicze z Warszawy Modlin do Zurychu, wyszukiwarka tanich lotów, odszkodowanie za opóźniony lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Poduszki/zagłówki podróżne, Bez kategorii, Walizki dla dzieci, Przewodniki, mapy, książki i Walizki miękkie.