Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Podróż osób niepełnoletnich

Znajdź nas w social mediach

Każda linia lotnicza indywidualnie ustala zasady dotyczące podróżowania niepełnoletnich pasażerów. W przypadku wątpliwości, prosimy o połączenie z naszym Telefonicznym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 801 000 687 lub +48 61 8420 048 (dla osób dzwoniących z zagranicy lub telefonów komórkowych). Informację o niepełnoletności podróżnego należy zawsze przekazać linii lotniczej podczas rezerwowania biletu. Niektóre serwisy wymagają potwierdzenia ze strony linii lotniczej jeszcze przed wykupieniem biletu.

Dzieci kwalifikuje się zwykle do następujących grup wiekowych:

Niemowlę (ang. infant), czyli dziecko w wieku do 2 lat, wymagające opieki osoby dorosłej
Pojedynczej osobie dorosłej może towarzyszyć jedynie jedno niemowlę.
Na dalszych trasach jest możliwość zamówienia w liniach lotniczych kołyski (tzw. „bascet”, BSCT) dla niemowląt do trzeciego miesiąca życia.

Jeśli na bilet dla niemowlęcia otrzymujesz 90-100% zniżki, oznacza to, że Twoja pociecha będzie musiała spędzić podróż na Twoich kolanach i nie otrzyma własnego miejsca w samolocie.
Linie lotnicze nie są zobowiązane do blokowania pustego miejsca obok osoby podróżującej z niemowlęciem. Celem podwyższenia komfortu (szczególnie na dalszych trasach) istnieje również możliwość wykupienia biletu ze zniżką dla dziecka (zwyczajowo 33 lub 50%). Taki bilet daje  prawo do zajmowania dodatkowego, oddzielnego miejsca.
Wybrane linie oferują możliwość zamówienia specjalnego posiłku dla niemowląt, tzw. „baby meal” (BBML).

Dziecko (ang. child), w wieku 2-12 lat, podróżujące pod opieką osoby dorosłej
Serwis na pokładzie samolotu – czasami linie lotnicze zapewniają takie atrakcje jak książeczki do kolorowania i proste układanki, natomiast na dłuższych trasach, w samolotach wyposażonych w indywidualne ekrany telewizyjne, także filmy dla dzieci.

Procedura Unaccompanied Minor (UMNR), czyli samodzielna podróż dziecka bez pełnoletniego opiekuna, wymaga wcześniejszej zgody linii lotniczej; mogą być konieczne dodatkowe opłaty np. za dodatkową stewardessę na pokładzie. W formularzu rezerwacyjnym muszą być umieszczone dane teleadresowe opiekuna zarówno w porcie rozpoczęcia podróży, jak i w porcie docelowym.
Istnieje możliwość podróży z przesiadką. W takiej sytuacji opiekę nad dzieckiem zapewniają pracownicy linii lotniczych. Nie ma jednak możliwości odbycia podróży, która wymaga dodatkowo noclegu w hotelu.

Młodzież (ang. youth) w wieku 12-18 lat, osoby mogące podróżować samodzielnie lub pod opieką osoby dorosłej
Jeśli młodzież nie podróżuje z osobą dorosłą, zwykle nie ma możliwości odbycia lotu wymagającego noclegu. Aby móc zameldować się w hotelu, należy być pełnoletnim.
Często specjalnie dla młodzieży podróżującej samodzielnie linie lotnicze udostępniają tzw. procedurę Meet and Assist (MAAS), polegającą na pomocy w tranzycie, odbiorze bagażu etc.

Przysługujący bagaż
Dzieci w wieku 2-12 lat mają zwykle możliwość zabrania tyle samo bagażu, co osoby dorosłe. Niemowlętom nie przysługuje jednak przewóz bagażu (a jeśli nawet, to tylko w niektórych przypadkach i w ograniczonej ilości). Konkretne ograniczenia indywidualnie są ustalane przez linie lotnicze.

Wózek do samolotu
Osoby podróżujące z dziećmi, które korzystają ze składanych wózków spacerowych lub przenośnych fotelików, mogą z nich korzystać na terenie całego lotniska aż do momentu wejścia do samolotu. Przy wejściu na pokład fotelik lub wózek będzie odebrany przez pracownika linii lotniczych i odniesiony do luku bagażowego (delivery at aircraft). Po wylądowaniu nasz wózek/fotelik będzie dostępny przy drzwiach wyjściowych z samolotu.

Pierwszeństwa boardingu
Osoby, które podróżują z małymi dziećmi, mogą podchodzić do stanowisk odprawy biletowo-bagażowej bez kolejki, a także mają one pierwszeństwo w chwili wchodzenia do samolotu.

Na wszystkich międzynarodowych lotniskach znajdziemy specjalnie przygotowane pomieszczenia do przewijania niemowląt. Linie lotnicze nie zapewniają niestety środków higieny dla dzieci oraz niemowląt. Osoba dorosła podróżująca z dzieckiem musi zadbać o te elementy samodzielnie, przez cały czas trwania podróży.

Strona główna pomocy

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!