przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Wymagane dokumenty

Paszport
Paszport to urzędowy dokument, który uprawnia nas do wyjazdu oraz pobytu poza granicami naszego kraju. Dokument ten potwierdza zarówno naszą tożsamość, jak i fakt, że jesteśmy obywatelami Polski. Jeżeli wybieramy się do krajów Unii Europejskiej, od maja 2004 roku rolę paszportu może także pełnić dowód osobisty, zarówno nowy, jak i stary. Gdy planujemy podróż warto się upewnić, czy nasz paszport lub dowód osobisty nie utracił ważności (paszport i nowe dowody osobiste są wydawane na okres 10 lat). Jeśli już znajdziemy nasz dokument, należy sprawdzić, czy jego stan pozwala na bezsprzeczne stwierdzenie naszej tożsamości. Jeśli bowiem okaże się, że dokument stracił ważność lub jest za bardzo podniszczony, trzeba czym prędzej złożyć wniosek o wydanie nowego. Procedura ponownego wydawania dokumentów zwykle trwa dość długo, więc dobrym pomysłem jest sprawdzenie ich na długo przed wylotem.

Wiza
Zdarza się, że państwa, do których planujemy swoją podróż, wymagają pisemnego zezwolenia na wjazd. Od maja 2004 roku, bez względu na cel i czas podróży, wiza nie jest wymagana w Unii Europejskiej i na Europejskim Obszarze Gospodarczym. Ponadto, zazwyczaj jeśli nasz pobyt ma charakter turystyczny i nie przekracza 90 dni, Polacy nie mają obowiązku posiadania specjalnej wizy w takich krajach jak m.in.: Andora, Argentyna, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Chorwacja, Gruzja, Gwatemala, Honduras, Hongkong, Izrael, Japonia, Korea Płd., Kostaryka, Malezja, Maroko, Meksyk, Mołdawia, Monako, Nikaragua, Nowa Zelandia, Panama, Paragwaj, Peru, San Marino, Serbia, Czarnogóra, Szwajcaria, Ukraina, Urugwaj, Watykan, i Wenezuela. W wielu innych państwach wiza jest wymagana. Do niektórych z nich należą Australia, Kanada, USA, a także Rosja, Chiny i Kuba. Aby otrzymać informację, czy w wybranym państwie taka wiza jest konieczna, należy uprzednio zapoznać się z informacjami o miejscu docelowym.

Bilet lotniczy
Aby być dopuszczonym do lotu, trzeba mieć przy sobie bilet. Jest on bowiem jednocześnie potwierdzeniem zawarcia umowy o przewóz lotniczy oraz (jeśli się na taką zdecydowaliśmy) polisą ubezpieczeniową. Każdy bilet wydawany przez lotnisko posiada swój unikalny, indywidualny numer seryjny. Trzeba mieć na uwadze, że sam bilet lotniczy nie jest potwierdzeniem nadania bagażu. Za to odpowiedzialny jest specjalny kwit, który otrzymuje się przy zdawaniu bagażu do rejestracji.

Na dzień dzisiejszy najczęściej spotykanym rodzajem biletu jest e-bilet (bilet elektroniczny). Dzięki takiemu rozwiązaniu z dowolnego miejsca na ziemi, nie wychodząc z domu można zarezerwować lot. Drogą internetową można też dokonać potwierdzenia biletu, sprawdzając wszystkie wcześniej podane parametry naszego lotu (tj. trasa podróży, numer biletu). Zaleca się wydrukowanie potwierdzenia lotu i zabranie go na lotnisko - przyśpiesza to znacznie proces potwierdzania tożsamości pasażera.

Kolejną zaletą e-biletu jest oszczędność czasu (nie musimy jechać specjalnie wcześniej na lotnisko aby odebrać dokument) oraz dbałość o środowisko naturalne. Inną zaletą jest możliwość ponownego wydrukowania biletu w razie jego zgubienia.

Pozostałe dokumenty
Wśród dokumentów, które warto mieć ze sobą mamy m.in. karty płatnicze, prawo jazdy, legitymacje, karty zniżkowe etc.

Czytaj dalej:

* Prawa pasażera
* Na czym polega odprawa na lotnisku?
* Gdzie mogę pozostawić samochód?
* Jak dojadę na lotniko?

Ciekawostki

Aktualności

Poradnik

Nasze plakaty

 • Zamek Świny

  Zamek Świny

  Autorskie zdjęcie przedstawiające Zamek Świny. Fotografia ozdobiona delikatnym passe-partout i tekstem. Napisy pod zdjęciem opisują[…]
 • Zamek Tenczyn

  Zamek Tenczyn

  Autorskie zdjęcie przedstawiające Zamek Tenczyn. Fotografia ozdobiona delikatnym passe-partout i tekstem. Napisy pod zdjęciem opisują[…]
 • Zamek Bolków

  Zamek Bolków

  Autorskie zdjęcie przedstawiające Zamek Bolków. Fotografia ozdobiona delikatnym passe-partout i tekstem. Napisy pod zdjęciem opisują[…]

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Paryża, z Warszawy na Maltę i połączeń lotniczych z Moskwy do Krakowa.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty na weekend, Okazje na loty do USA, Okazje na loty na sylwestra, Okazje na loty z Polski do Włoch, loty z Warszawy do Lizbony, tanie bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Bagaż Wizzair, Łóżeczka turystyczne, Plecaki szkolne, Torby biznesowe i Torby na kółkach.