Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Jak zaoszczędzić na bilecie?

Znajdź nas w social mediach

Fot. Shutterstock

Podstawą do wyznaczenia ceny biletu są: cena podstawowa, podatki i opłaty lotniskowe, opłata serwisowa. Największy wpływ na ostateczną cenę ma jednak czas, w którym dany bilet jest rezerwowany. Zwykle bowiem im mniej czasu zostało nam do lotu, tym wyższa będzie  cena biletu. Ponadto dodatkowe podwyżki cen mogą wystąpić w bardziej "obleganych" okresach (święta, wakacje itp.).

Dlatego też, jeżeli planujemy podróż, znamy już jej cel i termin, jaki nas interesuje, warto kupić bilet nieco wcześniej. Im wcześniej zarezerwujemy bilet, tym mniej za niego zapłacimy. Wynika to też z faktu, że na określone loty linie lotnicze oferują promocje, które obejmują najczęściej pierwsze sprzedane bilety na dany lot. Jeśli natomiast zmuszeni jesteśmy rezerwować w ostatniej chwili, musimy się liczyć z tym, że nie tylko nie zdążymy na promocję, ale że np. pozostanie nam już tylko  klasa biznesowa.

Innym sposobem na zaoszczędzenie paru złotych jest rezerwowanie lotu od razu w obie strony. Jeżeli odbędzie się on w obu kierunkach z tym samym przewoźnikiem, a miejsce wylotu i powrotu będzie takie samo, możemy liczyć na dobre zniżki. Należy mieć na uwadze, że cena biletu w jedną stronę to bardzo często 70% (!) ceny podróży w dwie strony. Dlatego też zanim zdecydujemy się na konkretną trasę naszej podróży, zorientujmy się, czy np. zamiast powrotu inną linią nie opłaci nam się wybrać lotu z naszym pierwszym przewoźnikiem (nawet z międzylądowaniem).

Kolejnym istotnym czynnikiem, który ma wpływ na cenę biletu, jest dzień tygodnia, w którym nasze loty się odbywają. W większości przypadków, jeżeli np. powrót zaplanujemy na niedzielę, cena biletu może być niższa niż w inne dni. Zasada ta jednak nie zawsze ma zastosowanie, ponieważ są trasy (w szczególności transatlantyckie), na których podróż w weekend wiąże się ze znacznym podniesieniem ceny biletu. Inne taryfy natomiast obejmują zniżki w przypadku, gdy nasz pobyt będzie trwał określoną, minimalną ilość dni (zwykły tydzień).

Przy rezerwowaniu biletu często możemy liczyć na zniżki dla dzieci, młodzieży i seniorów. Zniżki dla dzieci i młodzieży są przyznawane zgodnie z zasadami taryfy danej linii lotniczej. Dzieci do 2 lat płacą przeważnie 10% ceny biletu (połączenia krajowe w LOT są bezpłatne pod warunkiem, że dzieci podróżują na kolanach osoby dorosłej). Dzieci w przedziale wiekowym 2-12 lat objęte są zniżką 25-35%.
Osoby powyżej 60. roku życia zazwyczaj otrzymują zniżkę w wysokości 10% ceny biletu. Jeśli nie jesteś pewien, czy na Twój lot obowiązuje zniżka skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Strona główna pomocy

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!