Wizy do Kanady

Więcej
2015/10/01 07:11 #1 przez karolina007
Wizy do Kanady was created by karolina007
Od 15 marca przyszłego roku każdy Polak podróżujący drogą lotniczą będzie musiał posiadać eTA (electronic travel authorization).
Więcej na ten temat tutaj: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp
The following user(s) said Thank You: Ewa M, Andruszkiewicz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/12/19 03:11 - 2015/12/19 03:20 #2 przez Andruszkiewicz
Replied by Andruszkiewicz on topic Wizy do Kanady
Karolina warto wspomnieć, że eTA naturalnie jest odpłatne;) Rejestracja on-line będzie nas kosztowała 7$ (płatność oczywiście kartą kredytową). Kanada zaleca rejestrację jeszcze przed zakupem biletu, będzie ona ważna 5 lat (chyba, że data ważności naszego paszportu jest krótsza - wtedy będzie ważna jak paszport). We wniosku eTa wprowadzamy dane z paszportu stąd też konieczność ponownej rejestracji przy jego zmianie.

Rejestrować się można już od sierpnia 2015;) eTA to potwierdzenie, że kwalifikujemy się na podróż do Kanady - jak dla mnie jedyna różnica między wizą turystyczną a tym nowym 7$ cudem jest tylko jedna - nie trzeba odwiedzać ambasady. Wprowadzenie eTA to wynik umów zawartych między Kanadą a USA - ma to pozwolić na podwyższenie bezpieczeństwa w obu krajach i podobno sprawić, że odprawa na miejscu będzie przebiegała sprawniej (bo już raz ktoś nam pozwolił na wjazd). Imigracyjny w Kanadzie nie należy do bezproblemowych i jakoś ciężko mi uwierzyć, że karteczka eTA sprawi, że będziemy obsługiwani w inny sposób;) Lądowałam w Kanadzie w czerwcu w tym roku i pamiętam, że przy samym wyjściu z samolotu, zaraz za tunelem kilka osób zostało zatrzymanych, a urzędnik zabrał niektóre paszporty - lepiej więc wyglądać "standardowo/przeciętnie" inaczej dobrze nie postawicie nogi na amerykańskiej ziemii, a już zaczną się przygody. Mój paszport też sprawdzali jednak musiałam im się wydać bezpieczna bo oddali i pozwolili iśc dalej;)

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/16069-malgorzata><img src=/components/com_traveldiary/views/widget/img3/Andruszkiewicz.png></a>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/12/19 23:23 #3 przez marcin.miśtak
Replied by marcin.miśtak on topic Wizy do Kanady
W dzisiejszych czasach dla nas Polaków to jest na prawdę tragedia, żeby ogólnie do Ameryki Północnej potrzebować wizy... sam chciałbym wybrać się tam kiedyś ale w celach czysto turystycznych ale pewnie jak nic się na lepsze nie zmieniło tak nic się nie zmieni w tym temacie :/
The following user(s) said Thank You: karina.st

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/12/19 23:41 #4 przez karina.st
Replied by karina.st on topic Wizy do Kanady
Nie zanosi się w najbliższym czasie na zmiany w tym temacie. Jednak miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie można odwiedzić Kanadę bez tych wszystkich załatwień.

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/15595-karina-st><img src=/components/com_traveldiary/views/widget/img3/karina.st.png></a>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/01/08 14:40 #5 przez Melania
Replied by Melania on topic Wizy do Kanady
Póki co do wjazdu do Kanady wystarczy mieć ważny passport biometryczny, szkoda że od marca więcej komplikacji :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/05/08 09:26 - 2018/05/08 09:29 #6 przez pawelek876
Replied by pawelek876 on topic Wizy do Kanady
wjazd do Kanady Samolotem potrzebujesz ETA Canada.
Wjazd drogą lądową już nie trzeba.
Ja polecam zrobić ETA Canada za pośrednictwem strony https://etacanadaonline.com/ gdyż mają support w języku polskim i można zadzwonić i dopytać się szczegółów...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zobacz promocje na tanie loty z Kanady. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety do Kanady.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Frankfurtu, z Warszawy do Londynu oraz, połączeń lotniczych z Gdańska do Madrytu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty na tydzień, Okazje na loty do Francji, Okazje na loty na weekend z Poznania, Okazje z Polski do 100 zł, loty z Warszawy do Tbilisi, tanie bilety lotnicze, krajowe bilety lotnicze, Lot z York Landing do Valetty 12 19 Marca.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Koce, poduszki, zagłówki, Łóżeczka turystyczne, Plecaki dla dzieci i Przewodniki, mapy, książki.