Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Bangkoku [BKK]

Znajdź nas w social mediach

Rynek na wodzie Bangkok
Rynek na wodzie w Bangkoku
Fot. Alaskan Dude

Ogromne, liczące około 6,6 miliona mieszkańców miasto uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Egzotyka i wielokulturowość sprawiają, że posiada ono niezwykły, niespotykany w żadnym innym miejscu klimat.

Bangkok jest stolicą Tajlandii od 1782 r. Początkowo życie miasta deteminowała otaczająca je woda. Rozwój infrastruktury lądowej nastąpił dopiero w drugiej połowie XIX w., wówczas drogi wodne zostały zastąpione lądowymi. Gwałtowny rozwój miasta, powodujący napływ tysięcy nowych mieszkańców, rozpoczął się po II Wojnie Światowej. Obecnie Bangkok jest nowoczesną metropolią, przyciągającą niezliczone rzesze turystów, a muzea i galerie są ważnym elementem jego krajobrazu.

Ładowanie...

Historia

Dziś trudno uwierzyć, że jeszcze w drugiej połowie XVIII wieku było to jedynie niewielkie miasto portowe. W 1767 roku Tajlandia doświadczyła bardzo ciężkiego najazdu ze strony swoich birmańskich sąsiadów, wskutek którego ówczesna stolica kraju uległa całkowitemu zniszczeniu. Władcy wybrali więc Bangkok na swoją nową siedzibę – w ciągu zaledwie kilku miasto przeistoczyło się z rybackiej w największe centrum kulturalne i gospodarcze w Tajlandii. Obecnie jest to jedno z największych miast na świecie.

Gospodarka Bangkoku w dużym stopniu opiera się na przemyśle. Powszechne są tutaj nowoczesne fabryki i przedsiębiorstwa budowane, będące w wiekszości inwestycjami zagranicznymi. Duże znaczenie mają również usługi finansowe. Bangkok jest największym w tej części świata centrum finansowym - mieszczą się tutaj siedziby wielu międzynarodowych banków.

Atrakcje

Mimo że miasto nie ma wielowiekowej historii (rozwija się dopiero od trzech stuleci), znaleźć w nim można całe mnóstwo zabytków, będących wspaniałym odzwierciedleniem kultury Tajów. Jak na oficjalną siedzibę władców przystało, w Bangkoku nie może zabraknąć potężnego pałacu królewskiego. Zbudowano go w XVIII wieku, wkrótce po ustanowieniu miasta stolicą kraju. Duży wpływ na tutejszą architekturę miała również religia – w mieście znajdują się piękne świątynie, należących głównie do wyznawców buddyzmu i hinduizmu. Bangkok jest również ciekawym miastem pod względem poznawczym – działają tutaj liczne instytucje kulturalne i szkoły wyższe. Turystów zaś najbardziej przyciąga nieprzebrane bogactwo życia nocnego.

Bangkok z pewnością jest jednym z najbardziej egzotycznych miast na naszej planecie. Nawet krótka wizyta w tym miejscu  to niezapomniane zetknięcie z inną kulturą, a przy tym ogromna porcja dobrej zabawy w orientalnym stylu.

Interesują Cię tanie loty do Bangkoku?

Zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Bangkoku, a także z porównywarki cen biletów lotniczych. Tanie-loty.com.pl oferują nie tylko tanie loty do Bangkoku, ale też do wielu innych lokalizacji na świecie.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!5 ofert od 328 Sprawdź