Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Indii

Znajdź nas w social mediach

Ganges to święta rzeka Indii
Fot. Dreamstime

Indie to kraj o wielu obliczach, kraj mistyczny, kraj-legenda. Jednocześnie państwo ogromnych skrajności i kontrastów. Tu narodziła się jedna z najstarszych i najbardziej wpływowych cywilizacji świata, tutaj rozwijała się kultura i duchowość wschodniej części globu. Dzisiejsze Indie są równocześnie jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata i jednym z najbiedniejszych krajów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jedna czwarta ludzi z populacji Indii liczącej ponad miliard osób (to drugi, jeśli chodzi o liczbę ludności kraj na świecie) żyje poniżej progu ubóstwa.

Ładowanie...

Historia i współczesność

Początki cywilizacji Indii datuje się na dwa i pół tysiąca lat przed naszą erą. Od tamtego czasu zaczęła się kształtować, mająca główne znaczenie dla historii kraju religia, zwana dziś hinduizmem. Pierwsze wielkie cywilizacje miejskie rozwinęły się ok.  2500 roku p.n.e. w dolinie Indusu. Ok. 1500 roku p.n.e. napłynęły do Indii plemiona indoeuropejskie Arjów, zajmując Pendżab i posuwając się w głąb Półwyspu Indyjskiego. Osiadły tryb życia, rozwój rolnictwa, podział pracy i funkcji w społeczności aryjskiej doprowadził do powstania czterech podstawowych stanów - warn (kasty), który w zmiennej formie przetrwał w zasadzie do dnia dzisiejszego. W IV wieku p.n.e. do doliny Indusu dotarły wojska Aleksandra III Wielkiego, w III wieku p.n.e. w północno-zachodnich Indiach powstało państwo grecko-bakryjskie, które upadło w II wieku p.n.e. Od VIII wieku rozpoczęły się najazdy muzułmanów, którzy w końcu wieku X utworzyli sułtanat z siedzibą w Ghazni. W 1193 roku powstał inny sułtanat ze stolicą w Delhi. W roku 1526 do Indii wkroczył władca Kabulu, Babur - opanował Delhi, Agrę i założył jedną z najważniejszych dla rozwoju kraju, panującą do 1857 roku, dynastię Wielkich Mogołów.

 

Ciekawostki

 • Festiwale
  październik – Diwali, święto lamp; luty - marzec – Holi, święto wiosny; sierpień – Onam, dożynki
 • Święta
  26 stycznia - rocznica proklamowania republiki, 15 sierpnia - rocznica niepodległości, 2 października – rocznica urodzin Gandhiego
 • Sport
  paralotniarstwo, trekking, nurkowanie
 • Kuchnia
  samosa, dosa, kofta
 • Sławni ludzie
  Mahatma Gandhi, Matka Teresa, Jawaharlal Nehru

W XVI wieku wraz z napływem Europejczyków rozpoczął się nowy rozdział w historii Indii. W 1510 roku Portugalczycy zajęli wyspę Goa i zdominowali handel z Indiami. W połowie XVI wieku pojawili się Anglicy, Francuzi, powstały kompanie handlowe, forty i faktorie, które w XVII wieku dały początek miastom (m.in. Madrasowi, Bombajowi, Kalkucie). W XVIII wieku Anglicy zyskali zdecydowaną przewagę nad pozostałymi państwami, przystąpili do podboju wnętrza kraju. Do połowy XIX wieku opanowali niemal całe terytorium Indii. W efekcie językiem urzędowym stał się angielski, a w 1858 Indie zostały wcielone do Korony angielskiej. Dopiero w 1942 roku Kongres Narodowy uchwalił rezolucję w sprawie niepodległości kraju, żądając opuszczenia go przez Anglików. Po zakończeniu II wojny światowej doszło do masowych strajków, a w 1946 roku - do powstania zbrojnego w Bombaju. W 1947 roku Indie zostały podzielone na 2 niepodległe państwa: Indie i Pakistan. Od roku 1950 Indie są niepodległą republiką związkową o ustroju demokratycznym i członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Indie są krajem fantastycznym – w dosłownym tego słowa znaczeniu, szczególnie dla turystów nie obeznanych z tradycją i kulturą Dalekiego Wschodu. Indie to tysiące świątyń, poświęconych tysiącom hinduistycznych bóstw, to także ogromne posągi Buddy, państwo przepięknych pałaców, świętej wody Gangesu i świętych krów, joginów, fakirów i mnichów. Indie to kraj różnorodny – wystarczy kilkaset kilometrów, by znaleźć się w regionie o zupełnie innej mentalności i kulturze mieszkańców i niespotykanych, olśniewających krajobrazów.

Na niezwykłą atrakcyjność Indii, oprócz bogactwa i unikalności kulturowej, wpłynęły także walory naturalne – choćby majestatyczne pasma górskie Himalajów i Karakorum oraz jedyne w swoim rodzaju wybrzeża Morza Arabskiego, Zatoki Bengalskiej i Oceanu Indyjskiego.

Interesują Cię tanie loty do Indii?

Kilka argumentów za wybraniem Indii na cel podróży - mało jest krajów, które są w stanie równać się z Indiami w liczbie i różnorodności atrakcji turystycznych, i to na najwyższym, światowym poziomie - od zabytków i świątyń sprzed tysięcy lat, które spotkać można praktycznie na każdym kroku, do rezerwatów dzikiej przyrody, tropikalnych plaż i wspaniałych gór. Ale to, co głównie przyciąga turystów do Indii, to ich historia i starożytne zabytki, pozostające w głębokim związku z duchowością kraju i mentalnością jego mieszkańców. Sprawdź więc promocje i zarezerwuj tanie loty do Indii!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!7 ofert od 243 Sprawdź