Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do IrlandiiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Irlandii

irlandia
Ciemne irlandzkie piwo to jeden z symboli kraju
Fot. SXC

Irlandia to kraj starożytnych ruin, szarego nieba i szmaragdowych łąk. To kraina skalistych urwisk, wysp, gór, jezior, torfowisk, ale i ultranowoczesnych miast z bogatą historią. Republika Irlandii zajmuje niemal całą wyspę Irlandia, znanej również pod nazwą "Eire" lub "Szmaragdowa Wyspa". Ta nazwa pochodzi właśnie od unikatowego koloru pól i łąk, które swoją świeżość i piękną zieleń zawdzięczają ciepłym deszczom znad Oceanu Atlantyckiego.

Historia

Historia Irlandii sięga ok. 400 roku p.n.e. - wtedy zaczęli tu przybywać z kontynentu europejskiego Celtowie. Ale już 6000 tys. lat wcześniej mieszkali tu pierwsi ludzie. Najbardziej burzliwa jest jednak współczesna historia kraju, której ślady widać do dzisiejszego dnia. W wielu miejscach nie ucichły jeszcze echa zamieszek pomiędzy katolikami a protestantami z lat dwudziestych (wtedy też powstała IRA - Irlandzka Armia Republikańska), co doprowadziło do uzyskania całkowitej niezależności od Wielkiej Brytanii w 1949 roku. Pokój trwał krótko i już w końcu lat 60 rozpoczęła się wojna domowa między IRA a protestanckimi lojalistami rządu brytyjskiego. Dopiero rok 1994 położył kres przemocy i zamachom terrorystycznym, a od momentu przystąpienia Irlandii do Unii Europejskiej stała się ona najbardziej dynamiczną i najszybciej rozwijającą się gospodarką Europy.

Z krajem zielonej koniczyny kojarzy się dzisiaj przede wszystkim ciemne piwo Guinness i tradycyjna irlandzka whisky. Wbrew powszechnemu przekonaniu ten szlachetny trunek pochodzi właśnie z Irlandii. Klimat zielonej wyspy sprzyja także całorocznej hodowli bydła – pasące się niemal na każdym kroku długowłose irlandzkie krowy to już nieodzowny element jej krajobrazu.

W Irlandii rozwinięto również turystykę. Podróżnych przyciągają tu przyjazny, choć mokry klimat, niesamowite krajobrazy, historyczne miejsca, a także duch nowoczesnych miast takich jak Dublin – centrum kulturalne pełne wspaniałych teatrów, kin, nocnych klubów i dyskotek. Miasta Irlandii mają swój specyficzny urok, który tworzą osławione puby z tradycyjną muzyką.

Kiedy lecieć?

Do Irlandii najlepiej lecieć w sezonie turystycznym, czyli w miesiącach letnich. Irlandzkie lato ze słonecznymi i długimi dniami to bezsprzecznie najlepszy okres na wizytę na wyspie. To wtedy odbywają się tu różne festiwale i koncerty, niemal wszystkie puby i restauracje są otwarte znacznie dłużej. Latem też udostępnia się zwiedzającym wszystkie atrakcje turystyczne – zamki, muzea itp. Oczywiście w Dublinie zawsze jest szczyt sezonu.

Wiosna i jesień to również dobry czas do zwiedzenia Irlandii. Pogoda jest z reguły dobra i nie ma już tłumów turystów. Poza Dublinem, podczas zimy w Irlandii trwa przerwa w ruchu turystycznym. Oczywiście można wtedy szukać ciekawych turystycznie miejsc, w tym okresie szczególnie tanich. Niestety większość sezonowych hoteli, restauracji czy atrakcji turystycznych jest zamknięta od połowy listopada do połowy marca.

Gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Irlandii w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Irlandii, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Irlandii!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa