Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Aten

Znajdź nas w social mediach

Tanie loty do Aten
Ateny, fot. Envato

Ateny, zamieszkane nieprzerwanie od blisko 7000 lat, są niekwestionowaną kolebką europejskiej cywilizacji. Dni ich świetności przypadają na okres klasyczny dziejów Grecji, a doskonale zachowane budowle i dzieła sztuki z tego okresu są główną atrakcją miasta. Miejscowość rozkwitała w V w. p.n.e., w czasach kiedy Ateńczycy kontrolowali większą część basenu Morza Śródziemnego. To właśnie przepiękne budowle z tej epoki - Akropol i Agora - są rozpoznawalną na całym świecie wizytówką miasta. Ale dzieje Aten to nie tylko starożytność. W XIX w. król Otto zdecydował, że przekształci Ateny w stolicę nowożytnej Grecji. Jego architekci, kreślący plany nowego, europejskiego miasta, wytyczyli szerokie aleje, takie jak Panepistimiou czy Akadimias, przy których wkrótce stanęły klasycystyczne gmachy publiczne i rezydencje. Dzisiaj są one reprezentacyjnymi siedzibami banków, ambasad i instytucji państwowych - uniwersytetu i biblioteki.

Ładowanie...

Klasztor Hieronimitów

Miasto wielokrotnie zmieniało swój charakter, w zależności od tego, kto panował na tym terenie. Szukanie śladów tych zmian to ogromna gratka dla każdego turysty. Dziewiętnastowieczna część Plaka'i to architektoniczna mieszanka stylów neoklasycystycznych i greckich, pełna małych, intrygujących muzeów poświęconych tradycyjnym sztukom, takim jak ceramika czy muzyka. Północna część Aten – obszar targów, to już wschodnia atmosfera życia i handlu. Wytchnienie od trudów zwiedzania oferują natomiast Narodowe Ogrody, eleganckie Kolonaki i wzgórze Lykacitos. Na każdym kroku widać także bizantyjskie ślady – choćby klasztory w Kessariani i Dafni szczycące się pięknymi mozaikami z tego okresu.

Dzisiaj Ateny są nowoczesną, tętniącą życiem metropolią, która rok rocznie przyciąga miliony turystów spragnionych słońca, zabawy i widoku starożytnych, unikalnych w skali globu zabytków.

 

Z serwisem Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować najtańsze loty do Aten w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Aten nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Aten!

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!5 ofert od 461 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 342 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź