Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do TajlandiiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Tajlandii

Ayuthaya w Tajlandii
Ayuthaya w Tajlandii (fot. SXC)

Tajlandia to kraj o magnetycznym wprost uroku. To wyjątkowo atrakcyjna mieszanka unikalnej kultury, klimatu i geografii. Tajlandia to złociste, pełne smukłych palm plaże, złote posążki Buddy, mnisi pogrążeni w medytacji, tradycyjne sztuki walki, tropikalne lasy, ruchliwe i pełne życia bazary oraz uśmiechnięci mieszkańcy. Warto pamiętać, że międzynarodowe określenie „Thai” oznacza w miejscowym języku – wolny. Mieszkańcom szczególnie zależy na zadowoleniu zjeżdżających tu z całego świata gości, gdyż turystyka, która jest jednym z najważniejszych źródeł ich utrzymania, stanowi podstawę gospodarki kraju.

Historia

Tajlandia należy do najstarszych krajów całej Azji. Narodem, który od wieków tworzy strukturę społeczną Tajlandii są Tajowie. Lud ten przybył na te tereny należące do Chin. Owa migracja, która zapoczątkowała dzieje całego kraju, rozpoczęła się około X wieku naszej ery. Szybko po swoim przybyciu Tajowie wymieszali się z pierwotnymi mieszkańcami tych terenów, przejmując od nich wiele ich zwyczajów,  przede wszystkim religię. Od tego momentu większość Tajów wyznaje buddyzm, który uznany jest za religię narodową. Już w XV stuleciu królestwo Tajlandii stało się jednym z najsilniejszych państw w tym regionie, swoim terytorium obejmującym niemal cały Półwysep Indochiński. Problemy rozpoczęły się wraz z przybyciem Europejczyków. Po krótkim okresie koegzystencji okazało się, że usiłują oni zwiększyć swoje wpływy w tym regionie, aby ostatecznie przejąć kontrolę nad okolicznymi państwami.

 

Na domiar złego pod koniec XVIII wieku wybuchła wyniszczające wojna z Birmą, wskutek której znaczna część kraju, w tym ówczesna stolica, uległa całkowitemu zniszczeniu. Wszystkie te niepowodzenia i trudności sprawiły, że w XIX wieku Tajlandia niemal całkowicie uzależniła się politycznie od europejskich mocarstw. Królestwo utraciło również kontrolę nad swoimi wschodnimi terenami, które stały się kolonią francuską. Dopiero w XX wieku nastąpiło duże uniezależnienie się od Europy.

W czasie II wojny światowej Tajlandia formalnie popierała Japonię, chociaż w praktyce pozostawała krajem neutralnym. Całkowitą niezależność kraju przypieczętowało uchwalenie konstytucji w latach 70. XX wieku, likwidującej absolutną władzę królewską i wprowadzającą ustrój demokratyczny, przy jednoczesnym zachowaniu monarchii.

Na przestrzeni wieków Tajowie rozwinęli w swoim kraju unikalną kulturę, dzięki czemu Tajlandia stanowi teraz bardzo atrakcyjne i egzotyczne państwo. Jest ona krajem różnorodnym, a także stosunkowo niedrogim. Bogactwo oferty turystycznej i coraz tańsze loty sprawiają, że kraj Tajów jest dostępny i przyjazny dla podróżnych. Z pewnością wizyta w nim dla każdego będzie niezapomnianym przeżyciem...

Rezerwuj tanie loty do Tajlandii!

Porównaj tanie loty do Tajlandii i zarezerwuj bilety lotnicze w korzystnej cenie. Przejrzyj nasze promocje lotów do Tajlandii lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć najtańsze bilety lotnicze do dowolnej lokalizacji. Rezerwuj prosto, szybko i bezpiecznie!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa