Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

12 polskich kont na Instagramie, przez które chcesz rzucić wszystko i jechać w świat!

12 polskich kont na Instagramie, przez które chcesz rzucić wszystko i jechać w świat!

Podróżnicy, którzy nie przekonali się jeszcze do Instagrama, powinni szybko nadrobić zaległości! Miliony zachwycających zdjęć i filmów, bezpośredni kontakt z blogerami i niekończące się źródło podróżniczych inspiracji. Wśród instagramowiczów z całego świata warto śledzić polskich Podróżników – zarówno obieżyświatów, dla których maniok i sorgo są chlebem powszednim – jak i tych, którzy weekendami wyrywają się zza biurka i wtedy pstrykają fotki. Zobacz 12 kont, które najbardziej działają na naszą wyobraźnię!

@tailsofwonders

Instagramowe konto Oli Bogusławskiej, prowadzącej bloga Duze-Podroze.pl i anglojęzycznego tailsofwonders.com, zachwyca świetnym wyczuciem chwili i mistrzowsko przedstawionymi szczegółami z jej życia w Lizbonie i z podróży. Zdjęcia są lekkie, radosne, pełne słońca i kolorów. Jak przyznaje sama blogerka – stara się ona już od kilku miesięcy wrzucać cały czas nowe zdjęcia, przez co „poziom jej fotografii drastycznie wzrasta”.  

Większość zdjęć pochodzi ze słonecznej Lizbony, gdzie „lisia blogerka” zachwyca się wyjątkową architekturą, kolorami, smakami i sposobem życia uśmiechniętych mieszkańców słonecznej Portugalii.

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-11-55-57.png

@kasianarozdrozach

Podróżnicza historia życia w pigułce sympatycznej emigrantki żyjącej w Szwajcarii. Na Instagramie publikuje ona swoje spostrzeżenia z kraju najlepszej czekolady i zegarków oraz kadry złapane w trakcie podróży dalekich i tych bliższych – m.in. do Niemiec, Irlandii, Hiszpanii, Holandii czy do Włoch. Profil dla miłośników małych radości i piękna, ukrytego w kielichach alpejskich kwiatów. 

Jak pisze sama Kasia: „Jeśli miałabym opisać siebie jednym słowem, byłoby to WANDERLUST. […]  Właśnie przez Wanderlust potrafię ruszyć w nocy z latarka do lasu, żeby szukać ukrytego w ruinach skarbu (przy -5 stopniach) albo założyć rakiety śnieżne, wziąć aparat i wyruszyć w Alpy”.

Rozsiądź się wygodniej w fotelu i poznaj Kasię, jej blog i konto na Instagramie – tak samo miłe, prawdziwe i bez nadęcia. 

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-11-55-36.png

@podrozniccy

Czyli Ania i Jakub Górniccy, którzy już od 2011 roku prowadzą popularnego bloga podróżniczego, w którym rozpieszczają czytelników pasjonującymi smaczkami z licznych podróży. Para dziennikarzy i blogerów stawia na pobudzające wyobraźnie opisy i zdjęcia nieoczywistego piękna, dostrzeżonego w czasie licznych podróży do Singapuru, Tajlandii, Chile, na Kubę, do Ghany, Malezji, Rosji... Ostatnio dotarli oni do NY, skąd publikują zdjęcia ze szlaku nowojorskich murali i niepokornej sztuki ulicznej. 

Górniccy stanowią świetną inspirację i źródło siły dla młodych rodziców. Od 2014 roku towarzyszy im Amelia, o której piszą blogerzy że: „jedną trzecią swojego życia spędziła poza domem, ale wszędzie czuje się tak jak w nim. Spała w kilkunastu łóżeczkach w różnych częściach Polski i (na razie) Europy – zawsze tak samo dobrze”.

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-11-57-14.png

@kolemsietoczy

W zestawieniu nie mogło zabraknąć laureata konkursu na Instagramie @TanieLoty inspirują!, który urzekł nas zdjęciem chłopca ujeżdżającego konia w Kirgistanie. Karol Werner  objechał już rowerem i autostopem pół świata, a w trakcie każdej niskobudżetowej podróży dzielił się z czytelnikami setkami niesamowitych zdjęć, własnymi przemyśleniami oraz informacjami praktycznymi. Zarówno blog jak i konto Instagramowe pokazują, że Karol jest blisko ludzi, pozostając cichym, lecz otwartym obserwatorem, którzy szanuje i podziwia miejsca, do których trafił i ludzi, których poznał.

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-15-08-01.png

@adamant_wanderer

Jak opisuje profil sama Ula Fiedorowicz – jej życie poświęcone jest podróżom, a jedzenie stanowi bardzo ważną ich część, dlatego też lepiej nie siadać do jej profilu z pustym żołądkiem. Poza apetycznymi zdjęciami potraw znajdziemy fotorelacje i opisy wypraw do kilkudziesięciu krajów „od Europy przez Afrykę, Azję, Australię, po Amerykę Płn. i Południową”. Osobiste wspomnienia z eskapad opisuje od 2008 roku na swoich blogu adamantwanderer.com. 

Artyzm, prawdziwa pasja , 100% ciekawości świata i... dzielenie się radością z podróży z ukochaną osobą. To lubimy!

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-15-47-10.png

@livealifepl

Blog LiveaLife i konto na Intagramie, powstały z połączenia dwóch największych pasji – podróży i kręcenia filmów. Wciąż głodny nowych kadrów Marcin Mossakowski kręcił już w Azji, Ameryce Łacińskiej i oczywiści w Europie. Podczas filmowych podróży znajduje jednak czas, by uwiecznić wyjątkowość odwiedzanych miejsc w iście kinowym, mistrzowskim stylu.

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-12-41-00.png

@skokwbokblog

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda codzienne życie w dalekiej Azji? Maciej Klimowicz na swoim świetnym blogu i koncie Instagramowym pokazujące wszystkie barwy egzotycznej Tajlandii. Maciek ma przede wszystkim oko do zdjęć. Uchwycone przez niego przedmioty codziennego użytku, produkty spożywcze czy nieznaczące szczegóły architektoniczne, urastają do rangi dzieła sztuki. Zdjęcia okraszone są barwnymi opisami w dziennikarsko-reportażowym stylu – w końcu tworzone są redaktorskim piórem pracownika anglojęzycznym tygodnikuaPhuket Gazette. Inspirujące, piękne zdjęcia i barwne historie najlepiej pokazują, że warto ścigać marzenia i dokonać w życiu rewolucji, by być szczęśliwym!

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-13-42-06.png

@whereisjuli

Choć tytuł bloga i konta na Instagramie jest przewrotnie po angielsku, to Julia Raczko rozpieszcza polskich czytelników w ich rodzimym języku. Czego można spodziewać się po koncie @whereisjuli? Wszystkiego, co w Australii najpiękniejsze! Są więc plaże z bajecznie błękitną wodą, rafy koralowe, żółwie patrzące dziarsko w obiektyw i... uśmiechnięta Julia, pokazująca jak należy cieszyć się z życia! Świetny antydepresant, zwłaszcza na polską niepogodę!

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-13-55-11.png

@dalekoniedaleko

Na tym Instagramowym profilu nie można się nudzić! Przed oczami w galopującym tempie przeplatają się widoki z kolejnych, niezwykłych zakątków. Raz foto ze zmrożonej Islandii, raz z gościną u uśmiechniętych Beduinów, a kolejne  wśród holenderskich tulipanów i na hiszpańskiej arenie. Ewa - rezydentka biura podróży – pokazuje wszystkie kontrasty tego świata, uchwycone w trakcie swoich „pracowniczych” podróży. Piękne kadry, kolory i dbałość o szczegół nie pozwalają oderwać wzroku od najciekawszych miejsc, ludzi i zwierząt, splecionych w jednym wielkim zachwycie nad światem.

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-14-03-31.png

@busemprzezswiat

Świetna ekipa młodych podróżników, którzy najlepiej pokazują, że chcieć, to znaczy móc! 52 kraje na 5 kontynentach i ponad 150 tysięcy kilometrów pełnych niesamowitych przygód, ludzi i widoków za samochodową szybą, a to wszystko przedstawione z wigorem, dystansme i humorem.

W swoją szaloną podróż busem po świecie, którą organizują od czasów studenckich, zabierają innych ciekawych świata, dla których nagła awaria silnika stanowić będzie kolejny smaczek w życiu. Same zdjęcia busowiczów stanowią kwintesencję radości z objeżdżania świata i pokonywania kolejnych kilometrów w niezwykle radosnej atmosferze.

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-14-43-38.png

@islandiablog

Magiczny zakątek na północy Europy, który elektryzuje umysły podróżników, doczekał się świetnego bloga i równie dobrego konta na Instagramie. Polskojęzyczny Islandiablog pokazuje wszystkie najpiękniejsze zakątki kraju ognia i lodu – od przesłodkich maskonurów i wszechobecnych owiec, przez księżycowe widoki terenów wulkanicznych, po niezwykłe, wyspiarskie jedzenie. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kraju Björk i Sigur Rós!

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-14-52-16.png

@poszlipojechali

I ostatni w kolejności, ale nie pod względem oceny konta - @poszlipojechali prowadzący do bloga o tym samym tytule. Tatiana i Michał pokazują, że można objechać świat, wspaniale się przy tym bawiąc i gromadząc masę pozytywnych wspomnień bez wielkiego zaplecza finansowego. Dwójka podróżników podbiła nasze serca zdjęciami wykonanymi w trakcie wypraw, gdy zawsze kierowali się w stronę nieodkrytych i niedocenianych miejsc. Dokumentują normalne, typowe życie mieszkańców, wygląd ulic, potraw, zwierząt. Dlatego przeglądając masę ich pięknych zdjęć czujemy się, jakbyśmy szli z nimi ramię w ramię po uliczkach Indii, Maroka czy Zadaru.

b2ap3_thumbnail_screenshot-instagram.com-2015-07-06-15-55-39.png

 

Koniecznie wstawcie w komentarzu linki do Waszych ulubionych Podróżników na Instagramie!

źródła zdjęć: screeny z pofili Instagaram podlinkowanych w nazwie

Nawigacja dodatkowa