przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

17 godzin w powietrzu – nowe połączenie non-stop między Australią a Anglią

Australia-perth-londyn-tanie-loty--shutterstock_226273351

​Australijskie linie Qantas zainaugurowały w niedzielę nowe połączenie lotnicze z Perth na londyńskie Heathrow. Trwający 17 godzin lot był nie tylko wyzwaniem dla pilotów na jednej z najdłuższych tras lotniczych na świecie, ale też zapowiedzią kolejnych połączeń między Australią a Europą. Qantas w 2019 roku może połączyć Perth z lotniskiem Charlesa de Gaulle'a w Paryżu.

Boeing 787-9 Dreamliner przewoźnika Qantas Airways w niedzielę dotarł do Londynu po 17-godzinnej podróży z Perth – a dokładniej, trwającej 17 godzin i 14 minut. To nowe połączenie non-stop między Australią a Europą. Wciąż takich brakuje, a dzięki braku konieczności przesiadki można się spodziewać szybko rosnącego zainteresowania pasażerów takimi bezpośrednimi połączeniami.

Trasa licząca 14,5 tys. km została pokonana w około trzy godziny krócej, niż w przypadku połączeń z wymuszonym międzylądowaniem w Azji. Umożliwia ona także wygodniejsze pokonanie odcinka między Wielką Brytanią a Syndey czy Melbourne z przesiadką w Perth zamiast np. w Dubaju. 

Jak podaje Associated Press, jest to najdłuższa obecnie trasa z Londynu, dotychczas rekord należał do Dżakarty w Indonezji.

Qantas zainaugurował loty z Perth do Londynu. Fot. Shutterstock 

Zobacz też

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty z Australii do Hanoweru. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Hanoweru do Australii.

Jeżeli wybierasz się do Niemiec, sprawdź też tanie loty z Warszawy do Hahn, bilety lotnicze Frankfurt lub tanie loty z Warszawy do Frankfurtu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Hanoweru i z Krakowa do Hamburga.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Nowego Jorku, Okazje na loty Ryanair, Pakiety z Berlina, Okazje na loty z Polski do Skandynawii, Okazje na loty z Polski na południe, bilety lotnicze Gdańsk Dortmund, loty z Poznania do Frankfurtu, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów, Loty z Poznania.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Zawieszki do bagażu, Plecaki na kółkach, Walizki dla dzieci i Walizki twarde.