Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Majówka pod znakiem strajków PLL LOT?

Strajki-w-PLL-LOT-na-majwk

Widmo strajków w PLL LOT nieuchronnie zbliża się w kierunku majówki. Czy rzeczywiście będą strajki w PLL LOT?

Klienci polskiego przewoźnika mogą być niezadowoleni podczas tegorocznej majówki. Coraz głośniej jest o możliwych strajkach w PLL LOT.  Pracownicy są sfrustrowani z powodu swoich warunków pracy i domagają sie powrotu do wynagrodzeń z 2010 roku (wtedy były znacznie wyższe niż obecne). Jak czytamy na portalu money.pl, na razie rozpoczęło się referendum w tej sprawie. Potrwa ono miesiąc.

Czy samoloty LOT-u zostaną w hangarach na początku maja?

Do końca kwietnia zarząd LOT musiałby dogadać się ze związkami zawodowymi. Jeśli jednak tak się nie stanie, to najprawdopodobniej na początku maja samoloty zostaną w hangarach i na lotnisku.

Od miesięcy przewodniczący dwóch związków zawodowych w LOT wysyłają listy alarmujące mówiące o niezadowoleniu pracowników ze sposobu zarządzania w LOT. Pod jaki adres wędrują te listy? Na przykład do premiera Mateusza Morawieckiego, byłej premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Materiały otrzymują również minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.  

Działania te nie spotkały się z żadną reakcją prócz zwykłych grzecznościowych odpowiedzi mówiących o "przekazaniu sprawy dalej".

Związki nie chcą dłużej czekać

Jak podaje money.pl, Monika Żelazik, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego potwierdziła informacje od pracowników LOT-u. Teraz przez miesiąc ponad 1600 pracowników etatowych będzie decydować czy chcą przerwać pracę i tym samym walczyć o lepsze warunki pracy.

Monika Żelazik, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego powiedziała money.pl:

Mamy już dość propagandy sukcesu. W pracy musi być bezpiecznie, warunki personelu i pilotów muszą być na wysokim poziomie. Wtedy, i tylko wtedy, też bezpieczni będą pasażerowie, a na tym najbardziej nam zależy.

Konflikt w PLL LOT trwa już od lat

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to rzecz jasna chodzi o pieniądze.  Pracownicy chcą powrotu wysokości wynagrodzenia sprzed 8 lat i dodatków do pensji jakie wtedy mieli.  Firma z powodu kryzysów i potrzeby ratowania biznesu musiała obniżyć przed laty zarobki swoich pracowników. 

Ci jednak uważają, że mimo, że kondycja firmy już dawno się polepszyła, to jednak nie można powiedzieć tego samego o traktowaniu pracowników. Jak mówią, obecnie każde miesięczne wynagrodzenie jest dla nich wielką niewiadomą. Nie mogą sobie nawet pozwolić na chorowanie.

Będziemy śledzić ten temat i informować na bieżąco o decyzjach związkowców i stanowisku LOT-u.

AKTUALIZACJA TEMATU:

 LOT poinformował, że obecna sytuacja jest próbą przeprowadzenia kolejnego referendum w tej samej sprawie i dlatego nie może uznać jej legalności. Przewoźnik poinformował zarządy związków zawodowych o swoim stanowisku.

Strajk w LOT przegłosowany – sprawdź, co strajk oznacza dla pasażerów.

Strajk w PLL LOT. Fot. PLL LOT

Nawigacja dodatkowa