przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Ateny. Top 7 miejsc, gdzie zjesz najlepsze greckie jedzenie

0.-Greckie-jedzenie_Taverna-Klimataria_Ateny
Strona 1 z 7

Grecka kuchnia uchodzi za jedną z najzdrowszych i najsmaczniejszych na świecie. W Atenach znajdziecie setki doskonałych restauracji, klimatycznych tawern, tętniących życiem knajpek podających meze (greckie przystawki) oraz rozmaite bary szybkiej obsługi. Oto starannie wyselekcjonowane miejsca, które nie tylko serwują autentyczne greckie jedzenie, ale i wyróżniają się swoim charakterem.

1. Klimataria - greckie jedzenie dla smakoszy

​ Pyszna domowa kuchnia, muzyka na żywo i sympatyczny wystrój. Klimataria (Theatrou 2, Psyri) to jedna z najstarszych tawern w Atenach i faktycznie przenosi swoich gości w czasie niepowtarzalną atmosferą. Szefem kuchni i właścicielką tawerny jest Maria Sotou, która nauczyła się przyrządzać bakłażana na sto różnych sposobów. Miejsce słynie z potrawy zwanej "gastra", jagnięciny przygotowywanej w specjalnym piecu, który możecie zobaczyć na zdjęciu. Warto zajrzeć tu od czwartku do niedzieli, kiedy prócz doskonałego greckiego jedzenia, będziecie mieli okazję posłuchać rebetiko na żywo.

Maria Sotou, właścicielka tawerny Klimataria pokazuje jak przyrządza się jagnięcinę - danie będące wizytówką lokalu. Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja
Bakłażan w pomidorach według tradycyjnej, rodzinnej receptury. Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja


Zobacz też

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Aten. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Aten.

Jeżeli planujesz podróż do Grecji, sprawdź też tanie loty z Krakowa do Aten lub tanie loty z Rodos do Aten.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Aten i z Berlina do Rodos.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Lizbony, Okazje na loty ze Szczecina, Okazje na loty na Cypr, Okazje na loty w lutym, Okazje na loty do 200 zł, najtańsze bilety z Gdańska do Madrytu, tanie loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów, Loty do 5 Dni.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Kosmetyki, akcesoria, Pokrowce na walizki, Saszetki i portfele i Plecaki dla dzieci.