10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Malediwach

ConradMaldives_Ithaa_H_20170731-131529_1
Strona 1 z 10

Podobno część gwiazd spadła niegdyś do Oceanu Indyjskiego, a gdy wypłynęły na powierzchnię, stworzyły archipelag Malediwów. Ta piękna legenda wpisuje się w bajkowe opowieści o tym niezwykłym wyspiarskim kraju położonym nieopodal Indii. Warto się tam wybrać, by zobaczyć świecący plankton, odwiedzić ekskluzywne hotele i zjeść na śniadanie tuńczyka ze świeżym kokosem, a na deser... polską czekoladę i popić ją Colą z odsalanej wody oceanicznej. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki! Czego jeszcze nie wiesz o Malediwach?

1. Zrób to sam

Coraz popularniejsze stają się wakacje na Malediwach na własną rękę. To świetny pomysł, bo urlop w pięciogwiazdkowym hotelu zaczyna się od 8 tys. zł od osoby za tydzień. Tymczasem samodzielnie organizując wyjazd, można spędzić nie jeden, a dwa tygodnie na Malediwach za połowę niższą cenę. Zdarzają się promocyjne bilety lotnicze za około 1200-1500 zł, częściej pojawiają się jednak okazje za 1800-2100 zł z Europy w obie strony, a te już naprawdę nie są rzadkością. W kwocie ok. 4,5-5 tys. zł za dwa tygodnie urlopu da się zmieścić loty, transfery, transport na miejscu, noclegi i wyżywienie.

Podpowiadamy: tydzień na Malediwach to za mało – naprawdę jest tam co robić!

Przepiękne banknoty, polska czekolada, Coca-Cola z oceanicznej wody i świecący plankton – czytaj więcej na kolejnych slajdach

fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!