przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Jak ominąć kolejki w La Sagrada Familia?

Barcelona-shutterstock_178539545-PIONOWE-1

Barcelona jest jednym z najbardziej popularnych pod względem turystycznym miast w Hiszpanii. I nie ma się czemu dziwić, skoro dysponuje pięknymi zabytkami, wspaniałą piaszczystą plażą i bogatym życiem nocnym. Jednak prędzej czy później i tak większość turystów będzie chciała zobaczyć bazylikę La Sagrada Familia.

Odwiedzając Barcelonę nie sposób ominąć arcydzieła Antoniego Gaudiego, czyli właśnie kościoła La Sagrada Familia. Co roku przyciąga on 2,8 miliona turystów. A to oznacza, że jeśli chcesz zobaczyć wnętrze kościoła, musisz się przygotować na stanie w długich kolejkach. Jednak jeśli zastosujesz się do kilku prostych rad, może uda Ci się uniknąć zbyt długiego czekania. 

Kup bilet z wyprzedzeniem

​Każdy może kupić bilet wstępu do La Sagrada Familia z wyprzedzeniem przez internet. To najprostszy sposób na skrócenie czasu oczekiwania przed kasą. Po prostu wybierz datę i godzinę planowanej wizyty, a następnie zdecyduj, czy chcesz oglądać kościół sam, z przewodnikiem, czy może z przewodnikiem audio. Możesz również wybrać dodatkowe opcje, takie jak wejście na wieżę czy zwiedzanie muzeum Gaudiego.

Bilet możesz zarezerwować tutaj.

Zarezerwuj wycieczkę

Możesz również zdać się na firmę zajmującą się oprowadzaniem po mieście. W pakiecie otrzymasz bilety wstępu do największych atrakcji Barcelony, w tym szybkie wejścia bez stania w kolejce. Ofertę takich biur turystycznych znajdziesz np. tutaj lub tutaj

Kup bilety na wieżę

La Sagrada Familia jest nadal w budowie, dlatego dostęp do niektórych części kościoła jest utrudniony. Nie można bezpośrednio przemieszczać się między różnymi częściami budowli. Zupełnie osobne wejście ma na przykład wieża od strony fasady Narodzenia Pańskiego oraz druga wieża od strony fasady Męki Pańskiej. Żeby się wspiąć na wieże trzeba kupić specjalny bilet, ale przy okazji unika się również tłumów czekających na obejrzenie wnętrza kościoła. Liczba schodów również działa odstraszająco, dlatego ludzi jest w tym miejscu zdecydowanie mniej. 

Zwiedzaj w poniedziałek

Większość muzeów w Barcelonie jest nieczynna w poniedziałki, dlatego sporo ludzi sądzi, że La Sagrada Familia również. Nie jest to prawda - kościół jest otwarty codziennie, włączając w to Boże Narodzenie i Nowy Rok. Dzięki takiemu błędnemu myśleniu w poniedziałki można liczyć na mniejszą liczbę turystów czekających przed wejściem. 

Wypij drinka w hotelu Ayre Rossellon

Jeśli nie jesteś wielkim wielbicielem architektury i sztuki, pragniesz zrobić tylko kilka zdjęć La Sagrada Familia i zobaczyć na własne oczy, czemu ten budynek jest słynny na całym świecie. Jeśli nie zależy Ci na obejrzeniu kościoła od środka, powinieneś poszukać miejsca z najlepszym widokiem na sam budynek. Jednym z nich jest np. bar na dachu hotelu Ayre Rossellon. Znajduje się on tuż obok La Sagrada Familia, więc będziesz mógł podziwiać górną część fasady (słabo widoczną z poziomu ulicy) w dodatku z drinkiem w ręce.

Fot. Shuttertsock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Stambułu, z Warszawy do Tbilisi oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Paryża.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty w marcu, bilety lotnicze Modlin Zurych, wyszukiwarka tanich lotów, tanie loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Mapy zdrapki, Bagaż Wizzair, Bez kategorii, Plecaki szkolne i Walizki twarde małe.