Jak dojechać z lotniska do centrum Pragi?

Jak dojechać z lotniska do centrum Pragi?

W przeciwieństwie do niektórych europejskich miast, Praga ma swoje lotnisko w niewielkiej odległości od centrum. Lotnisko Vaclava Havla znajduje się 17 km na północ od miasta. W zależności od natężenia ruchu, trasę pomiędzy lotniskiem a centrum Pragi można pokonać w około pół godziny.

Taksówki

Taksówki odjeżdżają sprzed terminali. Koszt dojazdu to około 550 - 600 koron. Taksówki są dostępne przez całą dobę.

Autobusy

Jest kilka możliwości dojazdu z lotniska do Pragi autobusami. Jest to również najtańsza opcja. Jednak należy pamiętać, że po godzinie 23. transport publiczny przestaje kursować, dlatego podróż może stać się nieco bardziej skomplikowana.

Autobus 119 zawiezie Cię do metra linii A. Należy wysiąść na ostatnim przystanku i dalej przemieszczać się metrem.

Autobus 100 przemieszcza się między lotniskiem a Zlicinem, gdzie możesz przesiąść się do metra linii B. Podróż trwa około 18 minut.

Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy autobusów miejskich oraz cennik. Bilety kupisz w kasach na lotnisku.

Airport Express i busy

Airport Express to bus oferujący przewóz do i z lotniska. Przystanek końcowy ma pod głównym dworcem kolejowym, w samym centrum Pragi. Bilet kosztuje 60 koron. Tutaj znajdziesz rozkład jazdy i tablę opłat.

Można również skorzystać z prywatnych małych busów, które zawiozą Cię, gdzie chcesz. Ich koszt to za jedną osobę 140 koron. Możesz je zarezerwować tutaj.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Gdańska do Madrytu, z Katowic do Genewy oraz, połączeń lotniczych z Katowic do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Nowego Jorku, Okazje na loty z Polski do egzotycznych krajów, połączenia z Warszawy do Londynu, krajowe bilety lotnicze, loty po Polsce.