Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do DubajuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Dubaju

dubaj
Dubaj to raj
Fot. SXC

Położony nad Zatoką Perską Dubaj to prawdopodobnie największa turystyczna atrakcja Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to miasto bardzo bezpieczne, czyste i na wskroś nowoczesne. Jego układ przypomina kwartały uporządkowanych nowoczesnych osiedli, poprzecinanych pasami szerokich ulic, prowadzących na piękne plaże i pustynię, z której niemal wyrastają wyjątkowe drapacze chmur.

Dubaj to także miasto biznesu i turystyki. W ciągu ostatniego wieku dokonała się tu nie tyle ewolucja, co raczej rewolucja. Z małej rybackiej wioski z naturalnym portem, dającym schronienie i pracę poławiaczom pereł, handlarzom na łodziach i rybakom, przekształcił się w perłę Zatoki Arabskiej. Obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych, najszybciej wzrastających metropolii na całym świecie. Mimo tego, nadal można w Dubaju odnaleźć pozostałości świadczące o dawnej przeszłości - małe tradycyjne rynki, wąskie uliczki z robiącą ogromne wrażenie na tle nowoczesnych wieżowców starą i malowniczą zabudową.

Dubaj podzielony jest na dwie części kanałem Creek. Zachodnia część to Burj Dubai, gdzie znajduje się większość banków i instytucji finansowych oraz hoteli. Właśnie Burj Dubai uważane jest za centrum miasta. To tutaj toczy się również życie nocne ze wszystkimi jego aspektami znanymi z europejskich stolic. Kolejną dzielnicą po zachodniej stronie jest Jumeirah, położona bezpośrednio nad Zatoką Perską, z przeważającą zabudową willową zamieszkałą przez szejków. Tuż obok położona jest Satwa, dzielnica, która każdemu imponuje mieszanką kultur i narodowości jej mieszkańców. Można tu usłyszeć i poznać zarówno Hindusów, Filipińczyków, Arabów, Rosjan, jak i cały przekrój emigrantów z Europy. Satwa na tle reszty miasta uchodzi za dzielnicę niebezpieczną (choć Dubaj powszechnie uważany jest za miasto wyjątkowo bezpieczne). Bezpośrednio za pasem slumsów odgraniczającym Satwę rozciąga się najbardziej prestiżowa ulica - Sheikh Zayed Road z rzędami różnorodnych drapaczy chmur po obu stronach.

Jedynie w kilku miejscach Dubaju zachowała się jeszcze pierwotna, orientalna atmosfera kraju. Tak jak w dzielnicach Bastákíja i Dejra, gdzie na targowiskach pachną przyprawy i w całej pełni kwitnie handel. W  Bastákíja, którą w dużej mierze ominęła nowa zabudowa, nadal zachowały się gliniane domy z tradycyjnymi wieżami wiatru. Mieszkali tu perscy emigranci, stąd też dzielnica ta nosi nazwę ich ojczyzny.

Wspaniałe budynki i przykłady nowoczesnej architektury, jakie wyrastają niemal z każdego z miejsc w Dubaju, nie mają w świecie równych sobie. Niewiarygodnie wyglądające hotele, biurowce i centra handlowe to efekt ogromnych inwestycji bogatych szejków i przedsiębiorców zagranicznych.

Wiele z atrakcji miasta jest podporządkowanych turystom, zapewniającym ponad 30% PKB.

Trudno się dziwić, że Dubaj jest tak atrakcyjny - idylliczny klimat przez większą część roku, stale świecące słońce i tylko pięć dni deszczowych w roku. Ale podróżnym przede wszystkim imponuje niesłychany rozwój i tempo zmian, jakie widać niemal na każdym kroku.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa