Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Dubaju

Znajdź nas w social mediach

dubaj
Dubaj to raj
Fot. SXC

Położony nad Zatoką Perską Dubaj to prawdopodobnie największa turystyczna atrakcja Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to miasto bardzo bezpieczne, czyste i na wskroś nowoczesne. Jego układ przypomina kwartały uporządkowanych nowoczesnych osiedli, poprzecinanych pasami szerokich ulic, prowadzących na piękne plaże i pustynię, z której niemal wyrastają wyjątkowe drapacze chmur.

Dubaj to także miasto biznesu i turystyki. W ciągu ostatniego wieku dokonała się tu nie tyle ewolucja, co raczej rewolucja. Z małej rybackiej wioski z naturalnym portem, dającym schronienie i pracę poławiaczom pereł, handlarzom na łodziach i rybakom, przekształcił się w perłę Zatoki Arabskiej. Obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych, najszybciej wzrastających metropolii na całym świecie. Mimo tego, nadal można w Dubaju odnaleźć pozostałości świadczące o dawnej przeszłości - małe tradycyjne rynki, wąskie uliczki z robiącą ogromne wrażenie na tle nowoczesnych wieżowców starą i malowniczą zabudową.

 
Ładowanie...

Dubaj podzielony jest na dwie części kanałem Creek. Zachodnia część to Burj Dubai, gdzie znajduje się większość banków i instytucji finansowych oraz hoteli. Właśnie Burj Dubai uważane jest za centrum miasta. To tutaj toczy się również życie nocne ze wszystkimi jego aspektami znanymi z europejskich stolic. Kolejną dzielnicą po zachodniej stronie jest Jumeirah, położona bezpośrednio nad Zatoką Perską, z przeważającą zabudową willową zamieszkałą przez szejków. Tuż obok położona jest Satwa, dzielnica, która każdemu imponuje mieszanką kultur i narodowości jej mieszkańców. Można tu usłyszeć i poznać zarówno Hindusów, Filipińczyków, Arabów, Rosjan, jak i cały przekrój emigrantów z Europy. Satwa na tle reszty miasta uchodzi za dzielnicę niebezpieczną (choć Dubaj powszechnie uważany jest za miasto wyjątkowo bezpieczne). Bezpośrednio za pasem slumsów odgraniczającym Satwę rozciąga się najbardziej prestiżowa ulica - Sheikh Zayed Road z rzędami różnorodnych drapaczy chmur po obu stronach.

Jedynie w kilku miejscach Dubaju zachowała się jeszcze pierwotna, orientalna atmosfera kraju. Tak jak w dzielnicach Bastákíja i Dejra, gdzie na targowiskach pachną przyprawy i w całej pełni kwitnie handel. W  Bastákíja, którą w dużej mierze ominęła nowa zabudowa, nadal zachowały się gliniane domy z tradycyjnymi wieżami wiatru. Mieszkali tu perscy emigranci, stąd też dzielnica ta nosi nazwę ich ojczyzny.

Wspaniałe budynki i przykłady nowoczesnej architektury, jakie wyrastają niemal z każdego z miejsc w Dubaju, nie mają w świecie równych sobie. Niewiarygodnie wyglądające hotele, biurowce i centra handlowe to efekt ogromnych inwestycji bogatych szejków i przedsiębiorców zagranicznych.

Wiele z atrakcji miasta jest podporządkowanych turystom, zapewniającym ponad 30% PKB.

Trudno się dziwić, że Dubaj jest tak atrakcyjny - idylliczny klimat przez większą część roku, stale świecące słońce i tylko pięć dni deszczowych w roku. Ale podróżnym przede wszystkim imponuje niesłychany rozwój i tempo zmian, jakie widać niemal na każdym kroku.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!5 ofert od 328 Sprawdź