Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat doświadczenia
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Hajdarabadu

Hajdarabad
Fort w Hajdarabadzie
Fot. Wikipedia

Miasto położone jest w środkowej części subkontynentu indyjskiego, na południu kraju, w centralnej części wyżyny Dekan, leży nad rzeką Musi i zamieszkane jest przez około 6 mln ludzi. Hajdarabad stanowi również stolicę stanu Andhra Pradeś. Jest to jedno z największych miast w kraju, a także jedno z najdynamiczniej rozwijających się – w ciągu ostatnich kilkunastu lat liczba jego mieszkańców się potroiła. Jest to również ziemia obiecana dla wielu mieszkańców prowincji, którzy oszczędzają często tylko po to, by przy pierwszej możliwej okazji przenieść się do miasta. To duży ośrodek przemysłu i rzemiosła – produkuje się tutaj samochody oraz ich podzespoły, odzież, galanterię, leki, maszyny i urządzenia, cukier, a także tkaniny i biżuterię. Jest to również szybko rozwijające się centrum nowoczesnych technologii, informatyzacji i innowacji. Poza tym miasto pełni funkcję ważnego węzła komunikacyjnego Indii, zarówno jeśli chodzi o transport kołowy, jak i kolejowy, miasto obsługuje również międzynarodowy port lotniczy Hyderabad.

Hajdarabad został założony w 1589 roku, więc jest to relatywnie młode miasto jak na tę część świata, jednak niedawne wykopaliska archeologiczne potwierdziły zamieszkiwanie tego terenu przez pierwotnych ludzi już około 500 lat przed Chrystusem.

Wprawdzie obecnie Hajdarabad zwraca się zdecydowanie w stronę nowoczesności, można tutaj podziwiać również dawną świetność tego miasta stanowiącego, niegdyś stolicę niewielkiego, ale dumnego kraju, który dopiero w połowie XX wieku zdecydował się przyłączyć do Indii, po niemal czterech wiekach niezależności.

Hajdarabad znany jest ze swojej bogatej historii, kultury i architektury. Miasto jest ulubione miejscem organizowanych w Indiach międzynarodowych konferencji.

Kiedy lecieć?

Klimat miast wprawdzie częściowo jest łagodzony przez wysokość (miasto leży około 500 m n. p. m.), jednak tropikalna, monsunowa aura daje się we znaki szczególnie w kwietniu i w maju, kiedy temperatury osiągają niemal 40 stopni, a także w miesiącach letnich od lipca do września, kiedy wprawdzie jest nieco chłodniej, jednak obfite opady deszczu potrafią skutecznie uprzykrzyć pobyt, tym bardziej, że atmosfera się robi parna i duszna ze względu na wysoką wilgotność powietrza. Dlatego też najlepiej wybierać się do Hajdarabadu od listopada do lutego, kiedy temperatury wahają się w granicach 15–30 stopni, jest słonecznie, a opady wynoszą jedynie kilka milimetrów miesięcznie.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa

Zobacz promocje na tanie loty do Hajdarabadu. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Hajdarabadu.

Jeżeli planujesz podróż do Indii, być może zainteresują Cię również tanie loty z Warszawy do Delhi lub tanie loty z Wrocławia do Bombaju.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Frankfurtu do Delhi i z Warszawy do Madras.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Okazje na loty na wyspy hiszpańskie, Okazje na loty do Nowej Zelandii, Okazje do Islandii, Okazje na loty z Polski, najtańsze bilety z Warszawy do Brukseli, loty krajowe, odszkodowanie za opóźniony lot, Loty z Warszawy do Egzotycznych Krajow.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Saszetki i portfele, Zawieszki do bagażu, Bez kategorii, Gry, zabawki i Torby biznesowe.