Treść strony

tanie-loty-do-egiptu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do EgiptuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kair (CAI) Cairo Int. Apt.od 789Wybierz
 • Szarm el Szejk (SSH) Sharm El Sheikh Int. Apt.od 874Wybierz
 • Alexandria (HBE) Borg El Arab Apt.od 1428Wybierz
 • Luksor (LXR) Luxor Int. Apt.od 6597Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Egiptu

Znajdź nas w social mediach

Piramidy w Gizie
Fot. Dreamstime

Egipt kojarzy się naturalnie z wyjątkowymi na skalę światową zabytkami: piramidami, sfinksem, świątynią w Luksorze, grobowcem Tutenchamona. I słusznie, bo świadectwa bogatej przeszłości i wielkości tego jednego z najstarszych na świecie państw (liczy ono ponad pięć tysięcy lat) znajdziemy wszędzie - na pustyniach, wybrzeżu Morza Czerwonego i Śródziemnego, a przede wszystkim w dolinie Nilu, najdłuższej na świecie rzeki, której Egipt zawdzięczał przez wiele stuleci swe istnienie. Ale oprócz pamiątek po: równych bogom faraonach, Grekach, Rzymianach, Arabach, Turkach i wielu innych narodach, które władały przez wieki krajem, próbując z różnym skutkiem przekształcić go na swoją modłę, Egipt to także nieujarzmiona przyroda i zapadające na zawsze w pamięci krajobrazy: dzikie obszary Sahary, piękne plaże i wodospady potężnego Nilu.

Egipt ma tak fascynującą przeszłość, że większość odwiedzających go turystów zapewne mogłoby więcej powiedzieć o kraju sprzed trzech tysięcy lat niż o współczesnym Egipcie.

Cywilizacja Egiptu należy do najstarszych na świecie. Okres prehistoryczny kończy się około roku 2850 p.n.e., kiedy władca Egiptu, Menes, zjednoczył w jedno państwo Egipt Dolny i Górny, ze stolicą w Memfis oraz założył  pierwszą dynastię. Dzieje starożytnego Egiptu dzielone są na Stare Państwo (ok. 2850-2052 p.n.e. czas budowy piramid w Gizie), Średnie Państwo (2052-1570, okres rozbudowy; reorganizacji i ponownego rozkwitu) i Nowe Państwo (ok. 1574-1085 p.n.e., dalszy rozkwit kraju, rozwój handlu, budowa świątyń w Tebach - obecny Kamak - i w Luksorze oraz nekropolii w Dolinie Królów, a także wzrost potęgi kapłanów, utrata prowincji azjatyckich) oraz Epokę Późną (ok.1085-332 p.n.e., upadek polityczny Egiptu, państwo od 671 p.n.e. pod władzą Asyrii, a następnie, od 525 p.n.e., Persów).

Historia Egiptu to księga podbojów i narzucania zwyciężonym swojej kultury – czego ich ślady są widoczne do dzisiejszego dnia. Najpierw podbój w 332 roku p.n.e. przez Aleksandra Wielkiego, następnie monarchia hellenistyczna Ptolemeuszów. Następnie panowanie kolejno:  Rzymian, Bizancjum od 395 roku n.e., Arabów, którzy narzucili islam i rozpoczęli arabizację ludności, a w końcu Turków Osmańskich (od 1517 roku) i stopniowy regres w rozwoju gospodarczym i kulturalnym kraju. Dopiero w XIX wieku kraj uniezależnił się od Turcji, ale niedługo trwała względna suwerenność. Lekkomyślna polityka i rozrzutność ówczesnej władzy spowodowały zadłużenie państwa w bankach francuskich i angielskich, co doprowadziło nawet do odsprzedania egipskich udziałów w otwartym w 1869 r. Kanale Sueskim a w efekcie do ustanowienia francusko-brytyjskiej kontroli nad finansami kraju. Egipt dopiero w 1922 roku uzyskał niepodległość. Czasy współczesne to stopniowa próba poprawy i utrzymania przyjaznych stosunków z Zachodem. Od tego dziś zależy przyszłość państwa - dawnego imperium, dziś jednego z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie.

Turystyka jest zresztą jednym z najważniejszych źródeł dochodu kraju. Starożytne egipskie zabytki są magnesem przyciągającym  (zasłużenie) miliony zagranicznych gości a doskonała, rozwijana przez lata infrastruktura turystyczna zapewnia idealne warunki pobytu, bez względu na zawartość kieszeni. W Egipcie zadowoleni będą wszyscy: zarówno amatorzy aktywnego odpoczynku, nurkowania czy safari, przed którymi otwiera się podwodny świat Morza Czerwonego i czekają diuny na Saharze, jak i wielbiciele luksusów, dla których stoją otworem podwoje ekskluzywnych hoteli i drzwi klubów golfowych. Urzeczeni będą turyści nastawieni na zwiedzanie – trudno o drugi kraj o takim bogactwie i różnorodności  pomników śladów historii, z których ogromna część nawet dla naukowców stanowi zagadkę.

Kiedy lecieć?

Egipt leży w Afryce Północnej, w pasie suchego klimatu subtropikalnego z upalnymi latami i łagodnymi wiatrami. Warto pamiętać, że różnica temperatur między dniem i nocą może wynosić nawet 17C. Z kolei Delta i wybrzeże północne znajdują się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, z obfitymi opadami w okresie zimy. Wiosna to okres chamsinu - gorącego, suchego i uciążliwego wiatru z pustyni, wiejącego zwykle przez wiele godzin, a czasem nawet dni. Ze względu na klimat najlepiej odbywać podróże do Górnego Egiptu i Kairu od października do kwietnia. Okres największego nasilenia ruchu turystycznego przypada na Boże Narodzenie i Wielkanoc.

Jeśli podróżujesz po Delcie lub udajesz się do Aleksandrii między listopadem a kwietniem, przygotuj się na częste opady deszczu i chłody. Podobnie jest w rejonie Synaju i nad Morzem Czerwonym, choć temperatura wody nie spada nigdy poniżej 21 C. Podczas lata panują upały, temperatura na południu kraju sięga często ponad 40 stopni Celsjusza, ale ze względu na stosunkowo niską wilgotność powietrza (ok. 30%) można ją łatwiej znosić. Jest to idealny okres do odbycia podróży po kraju (o ile oczywiście jesteś w stanie wytrzymać taki upał), ponieważ organizatorzy turystyki i hotele oferują znaczne zniżki, a w świątyniach i grobowcach panuje cisza i spokój. W Aleksandrii przypada wówczas szczyt sezonu turystycznego.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!