Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Szarm el SzejkOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Szarm el Szejk

szarm_el_szejk
Szarm el Szejk - wspaniałe miejsce na urlop
Fot. sxc.hu

Kurort Szarm el-Szejk (Sharm El Sheikh) to perła egipskich kurortów. To określenie najlepiej oddaje charakter  miejsca. Sharm El Shejk składa się z trzech zatok: Shark Bay, Naama Bay oraz Maya Bay wraz z Hatabą. Sławę swą miasto osiągnęło dzięki znakomitemu usytuowaniu nad kryształowo czystym, mieniącym się wszystkimi odcieniami błękitu Morzem Czerwonym, obfitującym w bajecznie kolorowe rafy. Podwodne ogrody koralowców i piękne, piaszczyste plaże Synaju ściągają co roku rzesze turystów spragnionych słonecznego wypoczynku. Szarm el-Szejk położone jest na najdalej wysuniętym na południe końcu Półwyspu Synajskiego.

Historia

Pierwsze wzmianki o Szarm el-Szejk znalazły się na mapie morskiej z 1762 roku. Miasto wielokrotnie atakowane w czasach starożytnych, ze względu na bogate złoża miedzi i turkusów, leży na starym morskim szlaku handlowym, którym przewożono jedwab i przyprawy ze wschodnich Indii. Powstało po roku 1967, kiedy to Izrael zajął Synaj, nazywało się wówczas Ofira. Nazwa ta była w użyciu do 1982 roku. Ofirę zamieszkiwało 500 żydowskich rodzin. W 1976 roku otwarto cywilny port lotniczy Ofira. Głównym celem inwestycji Izraelczyków w tym miejscu było uniemożliwienie Egiptowi blokowania Cieśniny Tirańskiej oraz kontrolowanie szlaku drogowego pomiędzy Ejlatem a wybrzeżem Zatoki Sueskiej. Ważną rolę zaczęła odgrywać w tym miejscu turystyka, bowiem wpływy z niej wykorzystywano do finansowania kosztów izraelskiej okupacji wojskowej i osadnictwa w Synaju. Pod koniec lat 70. XX w. wybudowano port morski Szarm el-Szejk. Zachodnia (starsza) część miasta powróciła do Egiptu w 1979 roku, a całość w obecnych granicach administracyjnych - w 1982 roku, od tego czasu następuje gwałtowna rozbudowa bazy hotelowo-turystycznej. Szarm el-Szejk jest nazywane Miastem Pokoju, ze względu na ilość konferencji na najwyższych szczeblach oraz umów, jakie tu podpisano.

Turystyka

Szarm el-Szejk słynie głównie z turystyki, przede wszystkim powszechne jest uprawianie sportów wodnych, takich jak nurkowanie. Infrastruktura turystyczna nie różni się poziomem od europejskiej. Większość hoteli ulokowanych jest w Naa’ma Bay i Shark's Bay. Samo centrum Szarm el-Szejk (zwane Szarm al. Maja) jest typową arabską osadą, pełną gwaru, bazarowych sprzedawców oraz tanich i dobrych restauracji. Naa’ma Bay oraz Shark’s Bay to dwa szybko rozbudowujące się centra turystyczne, pełne drogich hoteli, pasaży handlowych, ośrodków sportów wodnych oraz małych bazarów.

W mieście obowiązują (promowane przez przemysł turystyczno-rozrywkowy) trzy zasady: odpoczywaj, pływaj i baw się! Jest to również baza wypadowa do innych atrakcji turystycznych Synaju (m.in. góra Synaj, Klasztor świętej Katarzyny, Kolorowy Kanion, Blue Hole, Sarabit al-Chadim, Hammam Faraun), jak również do Ziemi Świętej i w okolice wyspy Tiran, Kairu, Luksoru, Abu Simbel i okolic Hurghady czy Petry.

Szarm el-Szejk oferuje piękne słońce przez cały rok. Cudowne plaże, na których można opalać się bez żadnych ograniczeń, dodatkowo zażywać kąpieli czy też sportów wodnych. Głównym centrum wodnych rozrywek jest Na'ama Beach, która oferuje: wędkarstwo, żeglarstwo i windsurfing, nurkowanie czy snorkeling. Szarm el-Szejk jest główną bazą nurkową Półwyspu Synajskiego, przypomina bardziej europejski kurort nad Morzem Śródziemnym niż arabskie miasteczko. Jest czysto i bezpiecznie - wszędzie widoczne są  też posterunki policji. To miejsce raczej dla ludzi młodych, nastawionych przede wszystkim na nurkowanie, opalanie i aktywne nocne życie.

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Szarm el-Szejk. Jeśli wybierasz się do Szarm el-Szejk, nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Szarm el-Szejk!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa