Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do EgiptuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Egipt wakacje

Wakacje w Egipcie
Zaplanuj swoje wakacje w Egipcie
Fot. archer10 (Dennis), Flickr

Polacy coraz częściej wybierają egzotyczne wycieczki do Azji i Afryki. Wśród ofert Czarnego Lądu najpopularniejszy jest Egipt. Planujesz wakacje w Egipcie? Przeczytaj koniecznie ten artykuł - sprawdź oferty na tanie loty do Egiptu, porównaj ceny noclegów, żywności i atrakcji turystycznych.

Egipt to otoczony Morzem Śródziemnym i Morzem Czerwonym prawdziwy raj dla turystów, gdzie o każdej porze roku możemy być pewni pięknej pogody. W sezonie, (czyli od maja do września) temperatura dochodzi do 55 stopni C, dlatego jeśli ktoś planuje wczasy połączone ze zwiedzaniem to najlepszy jest okres między marcem a majem, kiedy to temperatury wynoszą ok. 25 stopni C. Nie bez znaczenia jest też region Egiptu, bo największych upałów można spodziewać się w okolicach Kairu a najchłodniejszych temperatur na wybrzeżu Morza Śródziemnego. 

Do najbardziej popularnych i największych egipskich kurortów turystycznych zalicza się Hurghada usytuowana nad Morzem Czerwonym oraz Sharm El Sheikh, położony na półwyspie Synaj. Jeśli planujesz wczasy z rodziną to świetnym do tego miejscem będzie Makkadi a jeśli wyruszając do Egiptu planuje wypoczynek w cichym, przestronnym i z dala od turystycznego harmidru  miejscu to idealna będzie Safaga urzekająca swym widokiem i rafami koralowymi.

Wakacje w Egipcie dla singli

Oprócz oczywistej opcji - spędzenia wakacji w Egipcie w ramach pakietu all inclusive oferowanego przez jednego z turoperatorów, single mogą rozważyć samodzielną organizację wyjazdu, np. z przyjaciółmi. Można znaleźć tanie loty do Kairu, podobnie jak koszty noclegów w egipskich hotelach. W ten sposób można dopasować wyjazd do własnych możliwości, niekoniecznie ograniczając się do hotelowego zaplecza.

Piramidy Egipskie

Żelaznym punktem wypraw po Egipcie, zarówno samodzielnych, jak i zorganizowanych wyjazdów są oczywiście piramidy, stanowiące kolebkę starożytnej cywilizacji i niewątpliwie będące wizytówką tego kraju. Śladami starożytnej kultury warto więc udać się do Gizy i zwiedzić tamtejsze piramidy oraz Sfinksa. Trzy największe piramidy to Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Centrum kulturalne starożytnego Egiptu stanowi Luksor, zwany "miastem stu bram", z wieloma zabytkowymi budowlami, Aleksandria oraz Teby miasto boga płodności Amona oraz boga słońca Re.

Będąc w Luksorze, koniecznie trzeba odwiedzić świątynie w Karnaku, Dolinę Królów i świątynie Luksorską, która została poświęcona królowi Amenowi i jego żonie Mut a wychodząc ze świątyni warto zwiedzić Muzeum, w którym można podziwiać skarby Tutenhamona.

Kolejną atrakcją są świątynie Karnaku, największe starożytne miejsce kultu religijnego na świecie i Muzeum Mumifikacji. W Dolinie Królów otoczonej licznym wydmami i wzgórzami zwiedzać można groby 60 faraonów m.in. Tutenhamona, Ramzesa I,II, III i IV.

Pustynie egipskie

Warto też udać się na wycieczkę pustynią arabską, która stanowi część Sahary i odwiedzić wioskę Beduinów, którzy oferują przejażdżki wielbłądem. Jeśli chcesz aktywnie spędzić wczasy w Egipcie to pamiętaj, że jest to prawdziwy raj dla nurków. Podwodny park krajobrazowy kusi swym pięknem natury i zachwyca widokami raf koralowych. Zamiast nurkowania można je również podziwiać podczas rejsu Trimaranem, czyli dwupoziomową łodzią ze szklanym dnem, którą na miejscu można wynająć.

Wielkim zainteresowaniem polskich turystów cieszą się też rejsy po Nilu wzdłuż jej południowej części. Do wyboru jest statek wycieczkowy, nieco mniejszy parowiec lub wycieczka łodzią a do najpopularniejszych tras należy start w Abu Simbel i meta w Luksorze.

Kair w jeden dzień

W stolicy Egiptu warto przede wszystkim zwiedzić Muzeum Egipskie, Dzielnicę Koptyjską, Cytadelę oraz meczety Sultana Hassana i Al-Rifali. Wielkie Muzeum Egipskie to ok. sto sal wystawienniczych z licznymi eksponatami, wykopaliskami archeologicznymi oraz biblioteką

Kair jest miastem kontrastów, dlatego spacerując po wystawnych i bogato strojonych ulicach, łatwo natknąć się na wąskie uliczki pełne małych warsztatów i zakładów i na smutne widoki ubogich dzieci. Będąc w Kairze warto też zwiedzić pobliską Aleksandrię, która jest najbardziej europejskim miastem Egiptu. Zwana często „perłą wschodniego wybrzeża” urzeka turystów różnorodnością kulturową i niezwykłym klimatem tego miasta. Podziwiać tam można m.in. Pałac Montana, otaczające go ogrody, Muzeum Sztuki Grecko-Rzymskiej, Cytadela Qauit-Baja wybudowaną w XV w na miejscu latarni aleksandryjskiej, czy nową Bibliotekę Aleksandryjską, która pełni centrum wydarzeń kulturalnych.

Wakacje w Egipcie dla rodzin z dziećmi

Najbezpieczniejszą formą spędzenia wakacji w Egipcie, polecaną rodzinom z dziećmi są wyjazdy zorganizowane. Samodzielny turysta qciąż jest w Egipcie narażony na licznych naciągaczy, nie zawsze uczciwych przewodników, czy drobnych złodzei. Trudniej też jest poruszać się po kraju samodzielnie. Hotele, z którymi współpracują turoperatorzy są zwykle odcięte od stref zamieszkałych przez miejscową ludność, co z jednej strony utrudnia poznanie współczesnej kultury Egiptu, ale daje gwarancję bezpieczeństwa dzieciom a rodzicom - udanego wypoczynku. Wszak to, co w przypadku backpackerskiej wyprawy singla wydaje się ekscytujące, nie musi być ciekawe dla turystów rodzinnych, i vice versa.

Aktywności polecane dla rodzin z dziećmi, spędzającymi wakacje w Egipcie w znaczącej części pokrywają się z już opisanymi wyżej. Oferty wczasów all inclusive w Egipcie są przepełnione atrakcjami typu: safari po pustyniach, zwiedzanie piramid i starożytnych miast etc. Turoperatorzy prześcigają się w ofertach dla rodzin. Warto się z nimi zapoznać i wybrać najodpowiedniejszą dla siebie.

Co warto wiedzieć, planując wczasy w Egipcie?

 • Egipt jest krajem gdzie religia ma duży wpływ na życie codzienne. Wchodząc do meczetu należy mieć zakryte ramiona, głowę, kolana i należy zdjąć buty.
 • Arabowie nie przywiązują większej wagi do punktualności - warto o tym pamiętać i uzbroić się w cierpliwość.
 • Nie wolno robić zdjęć Egipcjanom (zwłaszcza kobietom) bez ich zgody.
 • Za każdą niemal przysługę, którą wyświadczają Arabowie, niezależnie od tego czy to będzie wskazanie drogi, postoju taksówek, czy zgoda na zrobienie zdjęcia należny jest bakszysz, czyli napiwek.
 • Zemsta faraona, to znana reakcja organizmu na inną florę bakteryjną co może się wiązać np. z wystąpieniem biegunki, czy bólami brzucha. Lepiej zabezpieczyć się w leki na biegunkę, unikać spożywania jedzenia z ulicznych straganów, surowych warzyw i pić tylko przegotowaną wodę. Doświadczeni turyści, odwiedzający Egipt polecają też picie niewielkich ilości wysokoprocentowych alkoholi do posiłków.

Planujesz wakacje w Egipcie? Poznaj nowe oferty na wycieczki do Egiptu, porozmawiaj z innymi podróżnikami w grupie Egipt na Społeczności Podróżników.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa