Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do HurghadyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Hurghady

egypt_sunset
Wspaniały egipski zachód słońca
Fot. sxc.hu

Hurghada – niegdyś spokojna osada rybacka, od lat siedemdziesiątych wciąż rozbudowywana, jest dziś miastem liczącym 55 tysięcy mieszkańców (w tym 7 tysięcy turystów). Hurghada leży ok. 500 km na południowy wschód od Kairu i rozciąga się wąskim pasem wzdłuż pustynnego wybrzeża Morza Czerwonego na długości około 40 km. Sławę swą osiągnęła dzięki wspaniałemu usytuowaniu nad lazurowym, kryształowo czystym Morzem Czerwonym , obfitującym w bajecznie kolorowe podwodne łąki raf koralowych. Znana jest z możliwości uprawiania wielu sportów wodnych, zwłaszcza takich jak nurkowanie wśród barwnych koralowców. Główna ulica, biegnąca równolegle do morza, oddziela pustynię od części, w której usytuowane są luksusowe hotele.

Hurghada powstała nad Zatoką Sueską jako brytyjska osada poszukiwaczy ropy naftowej i początkowo pełniła rolę wioski rybackiej. Miasto zostało założone na początku XX w. Od wczesnych lat 80. XX w. po pokoju egispko-izraelskim popisanym w Camp David, zaczęła się rozwijać jako wielki międzynarodowy ośrodek turystyczny, głównie dzięki arabskim i zagranicznym inwestorom.

Hurghada jest najbardziej popularnym kurortem w kraju. Składa się z trzech części: centrum Dahar, nowej części – Sakalla oraz hotelowej - Village Road. Każda z nich charakteryzuje się odmiennym klimatem. Stara część, czyli Dahar słynie z pachnących przyprawami wschodu bazarków, na których można znaleźć oryginalne pamiątki i biżuterię. Jeżeli chcesz nabyć którąś z rzeczy,  zorientuj się, jakie ceny tam obowiązują. Nowa część, czyli Sakalla znana jest jako centrum rozrywki. Ciągnie się ono wzdłuż jednej z ui. Turyści mogą korzystać z rozrywek, jakie oferują im puby, kafejki i dyskoteki. Po zmroku miejsce tętni życiem. W części hotelowej (Village) znajduje się kilkaset hoteli.

Na wakacje do Hurghady przyciągają nie tylko starożytne zabytki i typowo arabska część miasta, ale również krajobraz  - pustynny, malowniczy łańcuch górski, lazurowe wybrzeża urozmaicone małymi wysepkami i cudownymi rafami koralowymi oraz bogaty wybór sportów wodnych i długie, piaszczyste plaże, na których można zażywać kąpieli słonecznych wśród palm. Spędzając wakacje w Hurghadzie, warto wybrać się do muzeum i akwarium, gdzie znajduje się okazała kolekcja flory i fauny Morza Czerwonego. Warto skorzystać również z wycieczki na koralową Wyspę Gifun oraz z rejsu łodzią podwodną ze szklanym dnem, podczas której można podziwiać bogactwo i barwność podwodnego świata.

Bliskość bezkresnej pustyni, malowniczy łańcuch górski, cicha i spokojna okolica, ciepłe morze, piękne baseny, czyste powietrze - to walory, które przyciągają jak magnes turystów z całego świata.

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Hurghady. Jeśli wybierasz się do Hurghady, nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Hurghady!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa