Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Tunezji

Znajdź nas w social mediach

tunis
Tunezja jest bogata w niezwykłe krajobrazy
Fot. SXC

Tunezja jest krajem bardzo urokliwym, także najbardziej europejskim spośród krajów arabskich. Leży nad Morzem Śródziemnym i graniczy na zachodzie z Algierią, a na południowym wschodzie z Libią. Od strony południowej Tunezja jest otoczona złotymi piaskami Sahary, a na północy znajdziemy zielone, tropikalne i surowe pasmo gór Atlasu, malowniczo poprzecinanego niebiesko-srebrzystymi odnogami rzeki Madżardy. Tunezja to wyjątkowe połączenie bardzo surowej pustyni z żywymi, zielonymi, egzotycznymi oazami. Czyni to z niej kraj wyjątkowo piękny i pełen kontrastów.

Ładowanie...

Republika Tunezji topograficznie zalicza się do tak zwanych krajów Maghrebu, określanych często bardzo pięknie jako “kraje zachodzącego słońca". Warto zobaczyć piaszczyste wschodnie wybrzeże Sahal, gdzie baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta, wybrać się na wyprawę na saharyjskie wydmy, zaszaleć w ciepłym, błękitnym morzu albo zwyczajnie podziwiać wspaniałe widoki i magiczne zapachy sadów daktylowych, drzewek cytrusowych, figowców i bananowców. Stolicą państwa jest Tunis, którego historia sięga ponad 3000 lat. Miasto posiada wyjątkowo fascynującą architekturę i liczne atrakcje turystyczne.

 

Historia

Wpływ wielu cywilizacji spowodował, że Tunezja to kraj z bardzo bogatą kulturą. W tym starym arabskim kraju, którego historia można zwiedzić berberyjskie wioski, muzułmańskie ribaty, andaluzyjskie miasteczka oraz żydowskie synagogi. Poza tym w Tunezji znajduje się 8 miejsc wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. O długiej i burzliwej historii Tunezji wciąż przypomina wiele wspaniałych zabytków.

Dzisiaj Tunezja jest jednym ze stabilniejszych krajów muzułmańskich. Reformy wprowadzone przez obecną głowę państwa Zin Al-Abidin Ben Ali sprawiły, że jest tu bezpiecznie i spokojnie.

Atrakcje

Wspaniałe warunki naturalne Tunezji zdeterminowały rozwój turystyki w tym kraju. Gorący klimat, lazurowe morze i złociste plaże sprzyjają uprawianiu sportów wodnych i odpoczynkowi przez cały rok. Gościnność tubylców, kafejki pełne klimatu i magii, w których można spróbować aromatycznej herbaty i zapalić tradycyjną sziszę, przepiękne miejskie ogrody... Wszystko to sprawia, że Tunezja jest idealnym miejscem na wypoczynek. Wakacje w Tunezji to egzotyka, niezwykłe potrawy, zapachy i niesamowite widoki. Atrakcji jest naprawdę dużo, więc jeden urlop może okazać się byt krótki, żeby wszystko zobaczyć!

Kiedy lecieć?

W Tunezji panuje łagodny i ciepły klimat śródziemnomorski. Od maja do października opady występują rzadko, a średnia temperatura w wakacje wynosi ok. 30 C. Natomiast od marca i kwietnia oraz w październiku i listopadzie temperatury rzadko przekraczają 20-25C. Wybór terminu naszej podróży zależy od planowanych zajęć. Amatorom plażowania polecamy rzecz jasna miesiące letnie, zimą bowiem na kąpiele morskie i słoneczne może być zbyt chłodno. Jeśli jednak chcemy po prostu pozwiedzać i zapoznać się z miejscową kulturą, warto wybrać się do Tunezji zimą. Będzie można wtedy liczyć na mniejszy tłok w miejscach atrakcyjnych dla turystów, krótsze kolejki, większą liczbę miejsc hotelowych. Poza sezonem oczywiście ceny będą także niższe. Czas od października do kwietnia będzie też najlepszą porą dla tych, którzy planują eskapady w saharyjskie okolice. Wtedy upał jest stosunkowo najmniej dokuczliwy i kilkudniowe safari może być prawdziwą przyjemnością dla europejskiego podróżnika. Miłośnikom przyrody powinna przypaść do gustu wycieczka w okresie od marca do maja. Wtedy tunezyjska flora zieleni się po intensywnych deszczach, wtedy też upały nie są jeszcze tak duże jak w miesiącach letnich i pozwalają na dłuższe wędrówki po parkach narodowych. Miłośnicy sportów wodnych mogą szaleć tu niemal cały rok. Warto tylko przypomnieć, że woda od grudnia do lutego jest tu dość chłodna (15-17 C), a padające w tym okresie deszcze trochę przeszkadzają.

Z portalem Tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Tunezji w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują cię tanie bilety lotnicze do Tunezji? Skorzystaj z naszej porównywarki cen biletów!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!5 ofert od 328 Sprawdź