Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do EgiptuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Komunikacja w Egipcie

Autobus

Komunikacja lokalna i międzymiastowa jest w Egipcie bardzo wygodna. Łatwo można dojechać wszędzie, gdzie są ludzie. Królują przede wszystkim autobusy, kursujące do prawie wszystkich miast, miasteczek i wiosek w Egipcie. Coraz więcej połączeń długodystansowych obsługiwanych jest przez nowe autobusy z klimatyzacją – na lokalnych trasach jest zgoła inaczej. Autobusy bywają zatłoczone i są często mocno wyeksploatowane. Ceny biletów autobusowych są z reguły porównywalne z kosztami podróży pociągiem w wagonie drugiej klasy.

Pociąg

Mimo dobrej sieci kolejowej, pociągi nie są tak popularne jak transport autobusowy. Co prawda pociągi docierają do każdego większego miasta w Egipcie, ale sam system kolei potrzebuje modernizacji. Wyjątkiem są niektóre pociągi do Aleksandrii i pociągi turystyczne do Luksoru i Asuanu. Wzdłuż Nilu kursują też szybka kolej, tu najpraktyczniejszy jest nocny pociąg z Kairu do Asuanu.

Samochód

Prowadzenie samochodu po Egipcie to zajęcie dla odważnych. Drogi są zatłoczone, słabo oznakowane a tutejsi kierowcy traktują przepisy nie jako nakaz, ale łagodną sugestię, z którą można się zgadzać, jeśli nam po drodze. Z drugiej strony, posiadanie własnego samochodu – najlepiej z napędem na cztery koła – otwiera wiele możliwości dotarcia do tych części kraju, w których transport publiczny praktycznie nie istnieje.

Samolot

Podróżowanie tanimi lotami to przedsięwzięcie dla tych, którzy mają mało czasu. Lokalny główny przewoźnik, EgyptAir nie ma specjalnej konkurencji, zatem ceny biletów są dosyć wysokie - nie na kieszeń przeciętnego turysty.

Bus

Popularnym środkiem transportu są także tak zwane „serwisy” - prywatne taksówki kursujące między większością miast. Podróżowanie „serwisem” - najczęściej mini busem, jest jednym z najszybszych sposobów dostania się z jednego miasta do drugiego. Kierowcy busów zbierają się przed dworcami autobusowymi i stacjami kolejowymi i polują na klientów, wykrzykując nazwę miejsca, do którego się udają. Samochód wyrusza w drogę, kiedy ma komplet pasażerów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa