Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Belgii

Znajdź nas w social mediach

belgia
Atomium w Brukseli
Fot. Dreamstime
Jedno z najmniejszych państw europejskich i jednocześnie nieformalna stolica całej Europy – to tu bowiem, w Brukseli, skupiają się władze Unii Europejskiej i NATO. To małe państwo rocznie decyduje się odwiedzić ok. 5 milionów turystów, a kilkakrotnie więcej zagląda tu przy okazji - przejeżdżając tranzytem. Oczywiście największe rzesze turystów decydują się zwiedzić wspaniałe, zabytkowe miasta kraju. Ogromnym powodzeniem turystów cieszą się zatem: Bruksela, Antwerpia, Gandawa, Bruggia i Liége. Podróżni chętnie wybierają się też do popularnych nadmorskich uzdrowisk. Ale ze względu na specyficzną rolę na mapie świata, do Belgii przyjeżdża rok rocznie niezliczona liczba urzędników państwowych i biznesmenów.

Belgia to kraj wyjątkowo kosmopolityczny, jak przystało na centrum polityczne współczesnej Europy. Na ulicach miast słychać mnogość języków i widać różnorodność nacji (mimo małej populacji Belgia ma silną grupę mniejszości narodowych). Zresztą Belgowie, jak chyba żaden inny naród, potrafią łączyć stare z nowym, tradycję z modą, wysoką kulturę z popularną. I tak jawią się właśnie belgijskie miasta. Chlubią się one wspaniałym dziedzictwem kulturowym: zabytkowymi budowlami i wspaniałymi muzeami, mają doskonałe hotele i restauracje, tuż obok nich kwitnie wyjątkowo burzliwe nocne życie, a tysiące biznesmenów i urzędników decyduje o polityce i finansach współczesnej Europy.

Kiedy jechać?
Najlepszym okresem na zwiedzanie Belgii i Luksemburga jest lato. Południe i zachód są ponadto cieplejsze niż część północno-wschodnia i Ardeny. Zima jest dość chłodna i śnieżna, zwłaszcza w Luksemburgu. W Belgii nie ma jednak wyraźnie zaznaczonego sezonu turystycznego, więc możemy lecieć do Belgii w dowolnym terminie.

Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Belgii w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Belgii? Skorzystaj z naszej porównywarki cen biletów!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź