Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Dortmundzie

Znajdź nas w social mediach

Miasto bywa nazywane „Sercem Westfalii”. Niegdyś wręcz odstręczające, było co prawda prężnie rozwijającym się ośrodkiem przemysłowym, jednak turystycznie nie miało wiele do zaoferowania. Sytuacja się zmieniła. Aktualnie Dortmund jest bliższy atrakcyjnej, wielokulturowej metropolii niż koszmarkowi sprzed lat. Zdaje się, że turyści także już o tym wiedzą – stąd ich częstsze wizyty.

Sport

Z czym kojarzy się Dortmund większości zapytanych osób? Kibicom piłki nożnej bez wątpienia z Borussią Dortmund, czyli jednym z bardziej znanych klubów piłkarskich Niemiec. Klub czasy świetności raczej ma już za sobą, choć ostatnio wychodzi z kryzysu. W każdym razie mieszkańcy Dortmund nie mogą narzekać na słabą bazę sportową w mieście. Sportowy kompleks Westfalenhalle oraz stadion Signal Iduna Park to tylko dwa z wysokiej klasy obiektów, na których odbywały się już liczne imprezy sportowe. W Dortmundzie nie tylko profesjonaliści uprawiają sporty. Niezwykle wielu mieszkańców lubi czynny wypoczynek: są zrzeszeni w ponad 560 klubach sportowych!

Ciekawostki

 • Wydarzenia Mayday, Międzynarodowy Festiwal Filmów Kobiecych, Targi Tytoniowe
 • Pamiątki
  pamiątki klubowe Borussi Dortmund, figurki nosorożców
 • Rozrywka
  Filharmonia Westfalska
 • Sport
  piłka nożna (Borussia Dortmund)!
 • Kuchnia
  gulasz, zupa z kapusty
 • Naj...

Kuchnia

Dortmund ma raczej specyficzną kuchnię. Do lokalnych smakołyków należą Pfefferpotthast, czyli pikantny gulasz z cebulą, oraz Westphalian Grünkohl – zupa z szynką i kapustą. Inne przysmaki niemieckiej kuchni można spróbować w wielu lokalach, np. Pfefferkorn przy ulicy Hoher Wall 38. Po posiłku można odpocząć przy kawie i pysznym ciastku w jednej z przytulnych dortmundzkich kawiarenek, np. Café Kleimann przy ulicy Petrikirchhof 8. Dla tych, którzy chcą spróbować innego niż niemieckie piwa można polecić pub Church przy Hoher Wall 34. Jest on stylizowany na irlandzki, a w środku podaje się także Guinnessa i Murphy's.

Piwo

Jeśli jedzenie, to także i picie. A tutaj nie wolno zapomnieć o piwie, które w Dortmundzie jest szczególnie smaczne. W ciepłe letnie dni mieszkańcy miasta z przyjemnością przesiadują w licznych ogródkach piwnych. Najbardziej znanym lokalnym piwem jest Dortmunder Export, ale znane jest także Dortmunder Actien Brauerei.

Imprezy

W mieście jest niezwykle wiele miejsc do odwiedzenia. Podobnie rzecz się ma z przeróżnymi imprezami – każdy znajdzie coś dla siebie. Najwięcej oczywiście odbywa się tutaj targów związanych z biznesem. Są to więc Targi Tytoniowe we wrześniu, podczas których największe firmy branży prezentują swoją ofertę, ale także "Jagd und Hund" – targi dla myśliwych i wędkarzy, prawdopodobnie największe na świecie. Dla nieco bardziej „ekstremalnych” turystów: międzynarodowy, ogromny festiwal muzyki elektronicznej Mayday. Do Dortmundu zjeżdżają wówczas gwiazdy tej muzyki i fani z całej okolicy. Nieco spokojniejsze są z pewnością targi modelarstwa oraz Międzynarodowy Festiwal Filmów Kobiecych, organizowany wraz z Kolonią. Inne atrakcyjne imprezy to Międzynarodowe Dni Kultury oraz Rock in Ruins, kierowany do fanów nieco cięższych brzmień.

Dortmund, jego charakterystyczny klimat będący połączeniem tradycji z nowością stanowią wspaniałą opcję wakacyjną dla każdego! Jeśli macie poznać miasto, w którym niezwykle ważne są sportowe tradycje, zapraszamy do Dortmundu! Portal www.tanie-loty.com.pl oferuje naprawdę tanie bilety do Dortmundu! Sprawdź nasze promocje!

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 5 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!20 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 305 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!